Listopad 2011

Nejhezčí dárek k narozeninám ! :)

28. listopadu 2011 v 15:08 | Mišule |  Kompletace přihlášky
Cha, nečekejte nic velikého ...

Dneska jsem byla na úřadě s tím, že musím zablokovat doklady, jejichž kopie zmizely neznámo kam. Tam mě nakonec poslali do Stoda, kam jsem nestíhla z toho důvodu, že jsem musela jet do školy. Tak jsem tam volala, domluvila si to, že to půjdu nahlásit a co se nestane? :) Zapnu na přednášce FB a tam vzkaz od jedné paní, s kontaktem, že má ty moje doklady. Tak jí volám, paní ve věku mojí mamky, dcery má v mém věku, tak mi povídá, že se zachovala tak, jako kdyby šlo o její dcery a doklady moje má u sebe s tím, že mi je hned zítra pošle. Takže jsem hned celá šťastná volala tátovi, že teda nemusím oběhávat úřady a dělat nové doklady, protože se našly! Oba jsme se shodli, že to je snad nejhezčí dárek k mým dnešním kulatým narozeninám ... Ach jo, to než si zvyknu, tak mi bude 21 ! :D Ale v CA mi paní říkala, že to je pro mě jedině dobře, protože čím starší au pair, tím líp ... Tak uvidíme ! :)

Mějte se famfáááárově :)

Oslava a "ztráta" dokladů ...

26. listopadu 2011 v 20:18 | Mišule |  Kompletace přihlášky
Začala bych asi tím, že mi je hrozně a možná bych to přirovnala k tomu, že se cítím jak přejetá bagrem.. Kdo neví, tak jsem měla včera oslavu dvacátých narozenin. Za prvé už jenom to číslo je katastrofa, fůj ... A za druhé jsem asi lepší oslavu nezažila. :) Užila jsem si ten večer jak jenom to šlo, přišlo spoustu lidí a dostala jsem k mému překvapení spoustu krásných dárečků. Druhá stránka věci je, že si polovinu večera nepamatuju, protože mám okno. :D Táta mi ráno říkal, když mi volal, ať se podívám na fb, že tam určitě bude někde, co jsem kde dělala. No a BYLO ! :D No prostě jsem si těch cet zapila poctivě.

Další věc je ta, že včera jsem čekala dvě a půl hodiny, než mi pojede autobus z Prahy (samozřejmě, pátek, linky narvaný, Student Agency plný) ... Takže jsem si čekání šla zkrátit do Metropole. Cha,to byla asi osudová chyba. Seděla jsem tam asi dvě hodiny, byla na pc a konečně se najedla. Vše ok, jdu na bus, sednu si do něj a koukám, z tašky od notebooku mi zmizely moje desky se smlouvou od CA, moje kopie maturitního vysvědčení, kopie pasu, řidičáku, moje fotky ... ZA prvé si nejsem vědoma toho, že bych ty desky někde vyndavala, měla jsem je celou dobu daný v tý tašce, odkud čouhaly ven. Vypadnout mi nemohly, protože prostě jsem si to pořád hlídala a běžně takhle věci nosím do školy. Na druhou stranu jsem si říkala, proč by mi bral někdo desky .. No, ale jelikož tam mám všechny svoje údaje, od rodnýho čísla po nevím co, tak jsem dneska volala na policii. Buď to někdo někde našel a vyhodil, nebo mi to vzal a vyhodil, nevím, ale prostě mám strach, že se to dostalo do rukou někoho,kdo by toho mohl zneužít. Úplně v pohodě by se na to mohl nechat vzít úvěr, stačí totiž dva doklady nějaké a klidně to mohou být kopie. Tak mi pán na policii řekl, že to buď mám jít nahlásit na služebnu jako kráděž a podat tak trestní oznámení na neznámou osobu (cha cha) a nebo jít na úřad a tam to sepsat. Takže to udělám jednudše tak, že zajdu na úřad. Ačkoli jsem si fakt stopro jistá, že jsem to nikde nevyndavala a že jsem to nikde nenechala, tak stejně to radši nahlásím jen na úřad. Ale pěkně mě to sere vám musím povědět (s prominutím).

No, takže já jdu dál pokračovat v rekonvalescenci a jdu spát. Zítra mě čeká další kolo oslav, tzn. rodinná párty, takže dobrou ! :)

Pohovor + psychotest !

25. listopadu 2011 v 13:58 | Mišule |  Kompletace přihlášky
Ahojte,

tak vás všechny srdečně zdravím z našeho krásného hlavního města! :) Jelikož čekám na autobus do Plzně v Praze na Zličíně a mám dlouhou chvílí, tak mě napadlo, že vám sem napíšu, jak pohovor + psychotest probíhal.

Celkově nemám moc dobrý týden, v pondělí jsem měla nepříjemnou "nehodu". Jela jsem vlakem, který zastavili ve Stodě s tím, že jsme někoho přejeli v Holýšově. Takže to nezačalo moc dobře. Abych si to nějak vylepšila, tak jsem ve středu vyrazila na nákupy do Mnichova se svou spolužačkou. Takže místo jazykového cvičení z němčiny a morfa němčiny jsem brázdila po Mnichově a nakupovala jak jen to šlo ! :) No a dneska jsem si udělala výlet do Prahy, abych odevzdala přihlášku (to už vás asi zajímá) ...

Takže, musím říct, že jsem chviličku netušila, kde to v tý Jungmanovce je, fakt jsem koukala jak prdlá, nakonec jsem trefila díky popisného čísla. Přišla jsem do takové malé kanceláře, kde mě uvítala mladá slečna, milá, usměvavá, takže to bylo fajn. Odkázala mě do vedlejší místnosti, kde jsem si odložila své "zavazadla". Hned mi přinesla nějakou brožuru o Au pair in America, vytiskla mi papíry o pojištění, ale bohužel jí došla barva v tiskárně, takže musela tisknout znovu, rovnou mi vytiskla i nějaký papír, kde jsem podepisovala, že mám levnější poplatek americké straně (nějaká akce či co :D), hned na to mi vytiskla smlouvy, kterou jsem si pořádně proštudovala a následně podepsala. Odevzdala jsem jí papírovou formu přihlášky (reference, Medical Form, výpis z rejstříku atd.) Následoval pohovor v anglickém jazyce, kdy se mě ptala na otázky typu: Jak byste se popsala jako osobnost, co děláte právě teď a ve svém volném čase, jaké jsou podle vás hlavní vlastnosti pro au pair atd.... Na to jsem jí odpověděla, mohlo to trvat tak půl hodiny, co jsme si povídaly v angličtině. Na závěr by řekla, že by se mé angličtiny nebála, že mám velmi hezkou angličtinu apod. (což potěší i kdyby to pravda nebyla). Jelikož jsem nestíhala si vybrat, tak jsem si odskočila vybrat peníze, abych mohla zaplatit ten poplatek 1000 Kč. Poté se mohlo pokračovat a to obávaným psychotestem. Musím říct, že ačkoliv tam byly věci, u kterých jsem si nebyla jistá nebo jsem tomu nerozuměla, tak jsem to asi čekala horší. Zabralo mi to tak 30-45 minut. Většinou mi přišlo, že se otázky opakují. A někdy mi chyběla jiná možnost než TRUE a FALSE (protože některý jsem měla tak fifty fifty) ... Nakonec jsem teda psychotest vyplnila (jak už jste možná četly od holek, co cestovaly či budou s CA, tak se to dělá na PC - tuším, že to bylo ve wordu) ... No, takže teď už asi zbývá jediné a to podstatné ....

Počkáme si na vyhodnocení testu, doověří se zbytek referencí (některé už stihli ověřit), pošlou se do Londýna (kde je pobočka pro evropské země, které vyřizují au pairs) a buď mě přijmou do programu nebo nepřijdou. Pokud ano, tak se začne hledat rodinka a pokud ne, tak mám smůlu. Tak uvidíme. Může to trvat týden, ale také dva až tři, jelikož je teď prý hodně zájemnic, tak uvidíme jak to dopadne.

Každopádně já zase letím, protože mám večer oslavu 20. narozenin. Takže doufám, že se máte všichni skvěle a užijte si víkend !! :)

Loučím se :)

20. listopadu 2011 v 23:11 | Mišule |  Kompletace přihlášky
Tak, jelikož zítra odjíždím na kolej do Plzně, kde nemám internet, tak nevím, jestli se na blog dostanu ještě před tím, než pojedu do Prahy na pohovor. Každopádně reference už mám hotové, chybí jen doktor, kam jdu zítra - držte palce, ať mě nezabije, už posledně se netvářil ! :)

Takže to shrnu, už teď jsem trošičku nervózní, tak nějak ze všeho - možná i z předchozího neúspěchu, ale dolehne to na mě úplně asi až ve čtvrtek večer nebo v pátek ráno. Who knows?! Zatím mám vše připravené, snažila jsem vše udělat pečlivě, aby to tentokrát vyšlo. Na pohovor půjdu s úsměvem a optimismem a budu doufat, že to klapne. Spíš pak budu hotová z toho čekání na "rozsudek" od americké strany. Takže prosím držte palce holky, ať se mi to taky podaří a snad vás někdy po Novém roce navštívím na té slavné americké půdě!

Pro zasmátí (mě to docela pobavilo)


Mějte se tu famfááááárově!

Přihláška skoro hotova! :)

18. listopadu 2011 v 19:36 | Mišule |  Kompletace přihlášky
Tak, konečně můžu říct, že mám velkou část za sebou. Včera mi kamarád zmenšil video (původně mělo 80 mb teď má 8 mb), abych ho mohla nahrát na svůj online profil. Takže na mém online profilu už chybí jen Medical Form (kam se mám dostavit v týdnu, tzn. jdu tam v pondělí, abych se nemusela vracet do Holýšova, jelikož budu na koleji v Plzni) a reference. Dneska mi stávkuje skener, tak to nechám "vyspat" a zítra to zkusím znova. No a to je vlastně vše, desky na pátek už mám komplet hotový. No a teď jdu trávit volný páteční večer překladem referencí a jejich přepisem na anglickou verzi. Cha ! Sice bych nejradši šla a zavrtala se do postele, protože jsem šla spát ve 3 ráno, kdy jsem dodělávala seminární práci, usnula bohužel až ve 4 a vstávala v 7 abych si jela užít příjemný zážitek k zubaři ... a celé odpoledne jsem trénovala péči o děti, nejdřív jsem byla s mou 4letou sestřenicí a pak jsem se šla podívat na tetu a její dvě malé děti Danču (2 roky) Láďu (8 měsíců) ... Takže jsem utahaná jako kotě... ! Ale jelikož se musím učit angličtinu na zápočet a udělat další seminárku, tak musím přeložit reference teď, abych pak měla čas jen na školu.

Doufám, že se všichni máte skvěle! :)

Jak milé! :D

17. listopadu 2011 v 21:31 | Mišule |  Kompletace přihlášky
"Welcome back Michaela, it's great to see that you are working on your application."

Rozhodnuto.

15. listopadu 2011 v 12:23 | Mišule |  Kompletace přihlášky
No, tak po delší době nečinnosti, se zase ozývám ... :)

Rozhodla jsem se, že vyplním novou příhlášku, tentokrát u CA, a zkusím znovu odcestovat do USA jako Au pair.

Jsem teď na vysoké v Plzni, studuji ZČU - Cizí jazyky pro komerční praxi aj - nj, musím říci, že jsem od toho čekala něco jiného a ta škola/obor mě nenadchl. Především němčina, kterou čím dál tím víc nenávidím. Čekala jsem, že naopak budu své znalosti z angličtiny prohlubovat. Ba naopak, spíše zapomínám. Angličtinu mám neaktivní, ke slovu se tady člověk moc nedostane. Takže přednášky v AJ dobrý, ale to je asi tak všechno. Učitelka na morfosyntax (gramatika do hloubky v podstatě) na nás úplně sere a neustále nám dává najevo, že ona je hvězda a my jsme prostě dementi první kategorie. No, prostě abych pravdu řekla, tak mi prostě nepřijde, že se tady naučím skvěle anglicky...

Takže jsem zvědavá, jak tohle celé dopadne. Pokud ani tentokrát ne, tak mi to prostě není souzeno.

Nový kolotoč může začít .... :))))