Leden 2012

Byla jsem NAPÁLENA!

31. ledna 2012 v 23:23 | Mišule |  Před ODLETEM
:-D :-D :-D Neměla jsem v plánu sem psát článek dřív jak po návštěvě ambasády, ale tohle musím sdílet s mými milovanými čtenáři i nečtenáři..

Jelikož bydlím na malém městě a neměla jsem cestu do Plzně, abych si zamluvila lístek na Student Agency do Prahy, tak jsem požádala spolužáka ze základky, mého velmi dobrého kamaráda, který tam bydlí. Musím být v Praze velmi brzo, protože pohovor je od 08:45 a před tím musíme s Ivčou do CA vyzvednout originály dokumentů, tak musím jet v 6 ráno z Plzně. Péťovi jsem napsala sms, zda-li by mi mohl koupit lístek z Plzně (CAN - Centrální autobusové nádraží) do Prahy, na 2.2.2012, v 6 hodin ráno, dospělého. Měla jsem obavu, že nestihnu si lístek koupit sama, protože lístky rapidně ubývaly. A mě nejde platit přes internet - bohužel (bohudík).

Péťa mi lístek pořídil, já poděkovala a jelikož je marod, tak že si pro něj přijdu ve středu (tzn. zítra). On že teda OK. Dneska mi píše na FB, tak si tak píšeme až dojde na mojí otázku - zda-li je opravdu lístek koupen dle mých požadavků. :D Péťa mi napíše jojo, 2.2.2012, Plzeň-Praha v 6. Za chvíli píše, 18:00 pro upřesnění. No to už jsem seděla celá politá potem ... PÍŠU, v 6 odpoledne?! A on si ještě ze mě dělá srandu, že neznám hodiny, že 18:00 se rovná 6ti hodinám odpoledne. V tu chvíli já hysterák - rychle se podívat na net, jestli je volno ještě v buse a zarezervovat rychle jízdenku. Péťa začal hrát na lítost, že to posral etc. Neodpovídala jsem a mobilizovala celou rodinu. Mámu jsem přepadla okamžitě s notebookem v ruce mezi dveřma, že okamžitě potřebuji zaplatit jízdenku na studenta, jinak nestihnu pohovor na ambasádě a budu v prdeli. Máma mi dala její platební kartu - nešlo to, protože nemá povoleno platit přes internet. Tak mi dal táta kartu. UF - zamluvila jsem jedno z posledních pěti míst a utřela si čelo mokré od potu. V tu chvíli mi píše Péťa, že to posral, že se s ním nebudu bavit. Tak mu říkám, ne pohoda, stane se. Já už mám novou jízdenku.. Petr vylítnul, cože? Ty sis koupila novou? A já mu říkam, ano, naštěstí bylo pět posledních míst a já jsem to stihla zarezervovat... V tu chvíli stuhnul zřejmě taky. V tu chvíli z něj vylezlo, že si dělal srandu ... MŮŽU VÁM ŘÍCT, nevěděla jsem, jestli brečet, smát se, nebo dělat obojí. :-D :-D Během 5ti minut jsem zažila naprosto infarkntní situaci, která se obrátila v před-aprílový joke ! :D

Doufám, že jste se taky trošku pobavili na můj účet ! :-D

Pojištění.

30. ledna 2012 v 18:59 | Mišule |  Před ODLETEM
Ačkoliv nemám zatím vízum (na ambasádu jdu ve čtvrtek s Ivčou), tak řeším otázku pojištění. S Ivčou jsme rozhodily sítě, abychom našly co nejvýhodnější pojištění pro náš pobyt v USA. Ano, je pravda, že pojištění máme od agentury, ale je to opravdu základní pojištění. A s takovýmto pojištěním si já osobně netroufám někam odjet.

Základní pojištění od agentury se nevztahuje na sport, v "emergency treatment" není zahrnut zubař a vlastně mi přijde takový dost suchý a na prd. Nedokážu si představit, že bych neměla být pojištěná i při sportu. Za prvné sport miluju a neumím bejt z něj být, za druhé nepředpokládám, že se budu v USA sportu vyhýbat jak čert kříži. Další věc je, že náhoda je blbec a je lepší se "připojistit", než pak čumět jak puk. Navíc základní pojištění je jen na 12 měsíců !!! Takže hledáme, hledáme, hledáme..

Dneska jsem navštívila Českou Spořitelnu a ptala jsem se na otázku cestovního pojištění. Pojištění od nich by bylo super, ale 22 500 za něj fakt nedám. (A to 22 500 po slevě 10%) Tak jsem našla u svojí pojišťovny (Česká Pojišťovna) cestovní pojištění pro Au Pair. Takže jsem tam psala, co vše obnáší toto pojištění. Na internetu byla "online" kalkulačka, tak jsme to hned s Ivou spočetly a vyšlo to na necelých 6 tisíc. Upřímně mi to přijde žalostně málo ve srovnání s ostatními nabídkami jiných pojišťoven. Takže jsem tam radši napsala a uvidíme, co mi odepíšou.

Jinak, zatím se mi nejvíce líbí pojištění od agentury (pro ty, kteří neví, tak je možnost se připojistit), mají balíčky A (zde není v emergency ten zubař), balíček A stojí 120 euro, je na 13 měsíců, je tam pojištění i na sport.. v balíčku B, který stojí 205 euro, není pojištění na úraz při sportu a není na 13 měsíců, ale na 12. A balíček A+B je z nich teda nejlepší. Stojí 300 euro (ale co je 300 euro v porovnání s 20ti tisíci a více, že?!) Je tam i ten zubař v "emergency treatment", na sport etc. Navíc je na 13 měsíců. Psala jsem i Janině (která je ex au pair a má bohaté zkušenosti) a zjišťovala jsem u ní nějaké info. Rozhodně je teda lepší se připojistit rovnou na těch 13 měsíců, než na 12 a pak v Americe honit pojištění na 13tý měsíc.

Uvítám jakékoliv nápady, rady a zkušenosti od holek, které již jsou nebo byly v USA a řešily také tento "problém". Opravdu jsem ráda za jakoukoli radu! ... :))) Díky

Pohovor na ambasádu zamluven ! :)

26. ledna 2012 v 23:46 | Mišule |  Před ODLETEM
Takže, dneska jsem byla v Plzni, jak jsem psala v předchozím článku. Zařídila jsem si vše potřebné, došla si pro fotky na žádost o vízum a dokonce jsem nakoupila i dárečky. Nějak jsem se procházela po Plaze a svrběly mě peníze, tak jsem koupila malému Robertovi, HM a HD dárek. Tímto je mám z krku .. A kluky Laina a Cartera vyřeším někdy v březnu, dubnu - času dost.

Jinak, jak jsem psala už v předchozím "článku", tak mi přišly dneska papíry k vyplnění k žádosti o vízum. Dneska jsem se na to vrhla společně s Ivčou ! :) Musím říct, že jsem se párkrát docela zapotila a koukala na to jak z jara! :) Ale nakonec se to dalo zvládnout. Opravdu jsem se od srdce zasmála některým otázkám..

Domluvila jsem si rovnou i datum pohovoru na ambasádě. Možná se vám to bude zdát brzo (mě samotné to přijde brzo taky, na to, že mám odlet 7.5.), ale domluvila jsem si termín shodný s Ivčou. (Zjistila jsem si, že je to opravdu jedno, kdy se člověk objedná na ambasádu, protože vízum bude platné ode dne, který je uveden v dokumentech DS 2019. To moje je 7.5. takže schválími-li žádost a dostanu vízum, tak je stejně platné od tohoto dne.) Domluvily jsme se už dříve, že půjdeme spolu, takže příští týden si uděláme výlet do Prahy. :-) Náš termín je čtvrtek 2.2.2012 v 08:45. Předtím se musíme zastavit spolu v CA a vyzvednout si originály dokumentů, které máme u Dity v bezpečí a pak se spolu můžeme vydat směr v amabasáda.

Vízum ..

26. ledna 2012 v 13:18 | Mišule |  Před ODLETEM
Právě mi přišly dokumenty k žádosti o vízum ... ! :D Sotva jsem odklikla článek, tak mi přišel e-mail ! :)

Co teď?!

26. ledna 2012 v 13:06 | Mišule |  Před ODLETEM
No, takže jelikož mám "vše" hotovo - vše, co bylo nutné do této chvíle. Tak dneska jedu do Plzně, abych si z dlouhého seznamu "Co zařídit", mohla odškrtat další položky. Pojedu na kukačku do Plzně. Vzhledem k tomu, že nemám co na práci, tak si udělám výlet a spojím příjemné s užitečným. Zastavím se U Znovu a nechám se vyfotit na vízum. Omrknu nějaké krámy, podívám se po nějakém tom dárku pro rodinu. Dneska jsme se shodly s Ivčou (viz. http://ivakratochvilova.blog.cz/ ), že nebudeme dárky nějak hrotit. Budu se snažit udělat teda největší radost klukům. Malému tak nějak představu mám, klukům třeba nějaké tričko, jak mi radila Janina (děkuji Jani). No a HM s HD koupím nějakou maličkost nebo se mrknu v manufaktuře, jak psala Terezka (děkuji Terezko). Knížku koupím jednu nějakou skladnou a ne moc těžkou se pokusím najít. HM ráda čte, tak by jí mohlo zajímat, kde žiju já a jestli ne, tak co. Snaha byla.. :) Samozřejmě pak nakoupím nějakou tu českou sůšu nebo tak a víc na to prdím. Kufr nemám nafukovací, účet v bance taky ne ... Takže asi tak. :)

Jináč, stále čekám na papíry z USA, s potřebnými dokumenty. Předpokládám, že na začátku příštího týdne dorazí. Tak bych se pak už mohla DOUFÁM objednat na ambasádu! :)

KONEČNĚ!

23. ledna 2012 v 23:08 | Mišule |  Před ODLETEM
ONLINE TRAINING hotov ! Teda, ještě mi chybí asi 8 otázek - to mi napíše HM odpovědi. Udělala jsem si sekce - My Host Family (tam chybí asi pět otázek, na odpovědi čekám) a My Personal Goals (tam asi 2 nebo 3, také na odpovědi čekám). Jinak zbytek byly kvízy. Byly tam pojmy, které jste se museli "naučit", pak jste šli dál a tam vás vyskočil POJEM, vy jste si řekli, co to je a pak jste odkryly definici a ujistili se, jestli to máte dobře. Pak tam byl kvíz - někde bylo pět otázek, někde 6, někde 10, někde 16 - různé to bylo. Když se vám to nepovedlo na první pokus, mohli jste opakovat, dokud jste neměli 100%. A musím říct, že je to jak pro debily. NA 99% věcí jste mohli odpovědět, aniž byste předtím dělali to učení pojmů a pak to "zkoušení". Některé otázky mě fakt pobavily - např. Jestli je kousnutí psem vnitřní, vnější nebo hlavní zranění. S čím prázdným nemůžete jet v autě - no s nádrží prázdnou. Takže to jsem zvládla v pohodě. Bylo jich celkem 7. Poslední byly objekty. Ukázal se vám obrázek a vy jste vybírali z možností, co to je - kočárek, dudlík, nočník, chodítko, židle kde se krmí dítko, pleny, koš na pleny atd. atd. ... Fakt pohoda. A poslední byly "věci", které stačilo jen odklikat. Stačilo prostě otevřít vždy nějakou "kolonku", tam na vás vyskočil článek - např. o dětech do jednoho roka, o dětech 2-4 roky nebo tak nějak ... puberta ... prostě na co si vzpomenete. To jste fakt číst nemuseli. Jen to odkliknout a máte hotovo.

Takže to není tak strašný, jak to z prvního pohledu vypadá. Hned jak mi HM napíše, tak doplním chybějící a odešlu to.

Jinak jsem dneska poslala balíky do USA (jeden Mišce do NY, druhý Terezce do PA), mají v balíku pár maličkostí, které jim snad udělají radost. A ještě pak jedno překvápko. Tak uvidíme. A poslala jsem pohled holýšovský mé rodince do Atlanty. Tak snad budou mít radost .. :-)

Tak, teď musím zařídit pár věcí v následujících dnech. Než mi přijdou papíry, tak bych si mohla zařídit foťáka, objednat se na duben k zubaři atd. Takový to, co jde .... A pořád vymýšlím dárečky pro rodinku. Zatím mám vymyšleného malýho Roberta (2 roky skoro). Napadl mě Krteček, Terezka mi poradila anglická leporela (Jaro, léto, podzim, zima) s krtečkem. Pak mě napadlo koupit plyšáka krtečka. A Terezka mi ještě poradila nakoupit nějakou kosmetiku z manufaktury, mají tam vinnou a pivní, tak to bych mohla pak koupit HD. Ale všimla jsem si, že tam teda mají i pro děti a mají tam krtečka, tak bych to vzala a malej by měl takový krtečkovský dáreček. A Miška z NY mi poradila se zeptat v Plzni na nějakou publikaci o Plzni, případně jestli je nějaké DVD v angličtině - také děkuji ... :-) Tak se optám. Bylo by fajn koupit třeba nějakou knížku o České republice a Plzni. Mohlo by se jim to líbit. Hlavně HM, ta ráda čte. :-) Uvidíme. Je to ještě daleko (105 dní přesně :D) ...

Online Pre-departure training.

23. ledna 2012 v 14:14 | Mišule |  Před ODLETEM
To KRAVINA jakou svět neviděl! To jsou otázky, že bych brečela. Takže vedle toho mám otevřený e-mail mojí HM. Chudák, jí trefí šlak až jí ten e-mail přijde. Ukládám si ho a pošlu jí ho až tam budu mít všechny "nejasnosti" ...
Nejlepší jsou otázky typu: Kolik si chcete měsíčně ukládat, kolik budete potřebovat peněz na zdravotní pojištění 13. měsíc v USA, jaké množství budu mít pěnez na své cesty ... To jsou věci, které fakt netuším a FAKT jsem nad tím nepřemýšlela. Tohle se nacházelo v "My Personal Goals" ... To je jediné, které mám hotové. Ačkoliv jsou věci, na které se ještě ptám HM, jestli mám správně napsané (je tam totiž o mém budoucím bydlišti, jaké jsou tam možnosti dopravy - vlak, bus etc. tak to fakt netuším, ani jsem se o to nezajímala, když budu mít svoje vlastní auto)
Teď dělám "My Host Family" ... Jsem na začátku ... :/
A ještě mě čekají: Au Pair in America, Culture, House and Family, More House and Family, Education, Safety and Health, Object in the Home, My Host Family's Children, Online Resources ....

.... Těším se až budu moct říci, MÁM TO HOTOVÉ !

Congratulations ! :)

23. ledna 2012 v 11:43 | Mišule |  Před ODLETEM
Právě mi přišel e-mail od APIA:

Dear Michaela,

Congratulations on your placement with the ******* family on the Au Pair in America program ...

Do 10ti dnů budou posílat můj balíček s formulářem DS2019, dopisem, fakturou etc. Posílají to přes DHL, Dita říkala, že by to v ČR mohlo být do konce týdne, nebo na začátku příštího. (Kdyby to přišlo do konce týdne, tak já to mám doma nejpozději příští týden na začátku prý) Můj au-pair-room se trošku pozměnil, přibyly mi tam informace o rodině, jejich přihláška a další věci. Takže to teď zkoumám. Další, co tam přibylo tak - BOOK YOUR VISA INTERVIEW, COMPLETE THE DE-PARTURE ONLINE TRAINING, BEFORE YOUR DEPART ... Takže to teď zkoumám. A brzo se na to vrhnu. Možná už dneska zkusím vyplnit něco z OT (Online training).

Jinak, jsem v kontaktu s mojí budoucí "community conselor" Cindy. Ta mi navíc psala i o té Češce Zuzce. První mě napadla Zuzka/Jahoda, ale nebyla jsem si jistá, mojí domněnku potvrdila Mary, která je v Canadě jako Au pair a následně i sama Zuzka, které jsem psala vzkaz. Vtipně jsme spolu byly v kontaktu už září/říjen. Takže jsem to psala mojí HM (jsem zvědavá na reakci) a Cindy. Ta tomu nemohla uvěřit, že se opravdu "známe".

Jinak, nejhezčí ze všeho je DATUM startu školení : 07-MAY-2012 ! Nemůžu se dočkat ! :)

Jo a pracovní dobu tu mám - 3x týdně makám od 12:00 - 19:00 (PO, ST, PÁ) a 2x 09:00 - 19:00 (ÚT, ČT) - víkendy celé volné ! :)

E-mail od HM, E-mail od koordinátorky z USA a HOUSTON (zase) ! :)

22. ledna 2012 v 5:10 | Mišule |  Před ODLETEM
Přišla jsem domů z plesu a čekaly na mě 3 e-maily.

1. HM - psala mi hrozně milý e-mail, ve zkratce : Že jsou hrozně nadšení, že jsem se rozhodla pro match s nima, že získám skvělé zkušenosti, něco malinko o Atlantě zmínila a napsala mi moc hezkou věc : Tell your Mom to call me anytime if she wants to chat and be assured
that we will take good care of you :-]

- Mamina si s ní asi nepokecá, škoda. Ale je to milé. :))

2. a 3. Koordinátorka APIA - Cindy ! :) Psala mi, že tedy bude můj "community counselor" a že jsem udělala "match" se skvělou rodinou a bydlí kousek od ní, takže budeme skoro sousedky! :) Také mi psala o tom, že tam je holka z Čech a že přijedou další holky v dubnu, květnu a červnu. (Ta v květnu mě zaujala, mohla by letět se mnou na školení a pak společně do Atlanty). Pak mi psala o tom, že každý měsíc je meeting au pairek. Pak ještě něco a nakonci mi psala, že květen bude než se naděju a že doufá, že zde budu mít krásný rok a že je tu pro mě, aby mi pomohla. Stačí napsat či se zeptat na cokoliv. MOC MILÉ ... Ten další e-mail byl se všema kontaktama na ní etc. :-)

A rodina z HOUSTONU.

Dneska jsem napsala HD, že teda děkuji, že měli o mě zájem a kontaktovali mě, ale že co jim chci říct je to, že jsem udělala match s jinou rodinou. Že jim přeji hodně štěstí a že doufám, že najdou pro své syny perfektní au pair.
Večer, kdy jsem měla nejvíc na spěch mi psal HD ! NA skypu - jakoby nic! TO jsem těžce nechápala, ale tak za dvě minuty mi začal volat. Tak já šílená lítala po bytě, nestíhala a do toho todle. Jelikož jsem musela běžet (čekali na mě s lístkama), tak jsem zaklapla pc a odešla. Přišel mi e-mail od něj. Že teda je jim líto, že nebyli schopní něco "spáchat" se mnou rychleji. Ale že teda by byli rádi, kdybychom zůstali v kontaktu. A kam teda nakonec jedu se ptal.. Tak jsem mu normálně odepsala ... Nemám problém si s nima občas napsat co a jak. NA féra jsem mu i řekla, že jsem si upřímně nebyla ani jistá, jestli o mě mají nebo nemají zájem. Nějaký kecy.. :-)

No nic, běžím spát a zítra musím odepsat na všechny ty maily HM a Cindy. A v pondělí na poštu, poslat balíčky konečně Mišce (NY) a Terezce (PA) a pošlu i pohled mojí nové rodince do Atlanty.

Telefonát COOLAGENT

20. ledna 2012 v 13:16 | Mišule |  Před ODLETEM
Tak se hlásím ještě dneska (ale pak už se fakt odmlčím, dokud nepřijdou papíry z USA). Volala mi Dita, koordinátorka z CA, že teda během dneška by mělo být potvrzeno, že teda match proběhl a zbytek by měl projít příští týden, nejpozději na začátku přespříštího týdne by měly přijít papíry u USA, žádost o vízum etc. :)

Bližší INFO k "MATCH" s HF! :)

20. ledna 2012 v 10:45 | Mišule |  Před ODLETEM
Jak už někteří z Vás ví, tak včera se poštěstilo i mě a udělala jsem MATCH s Host Family z ATLANTY! :) Včera jsem napsala rychlý článek, jen abych Vám dala vědět, jak se rodina teda rozhodla. Dneska Vám napíšu, jak to probíhalo blíže. Včera jsem byla opravdu mimo, že jsem nebyla schopná psát natož cokoliv jiného.

Ještě v první řadě bych Vám strašně moc chtěla poděkovat, VŠEM, co mi drželi pěsti, co to prožívali se mnou a všem, kteří mi pak psali gratulace. Vážně moc děkuji, udělali jste mi radost !!! :-)

Včera celé odpoledne jsem čekala na e-mail, telefonát - prostě na cokoliv, kde by mi teda dali vědět, jak se rozhodli. Můžu říct, že to bylo fakt hrozný čekání a šílené nervy. Vzdala jsem to a šla jsem k tetě, mrknout se na děti, hrát si s nima a tak, abych přišla na jiné myšlenky. Samozřejmě jsem každou chvílí aktualizovala e-mail a au pair room. A když se nic nedělo, tak jsem to vzdala a šli jsme koupat. V tu chvíli jsem byla mimo dosah telefonu. Vtipně čekám CELÝ DEN na e-mail a oni mi napíšou ve chvíli, kdy nejsem u telefonu. Přišla jsem, mkrnu na telefon a tam e-mail. Že jestli teda bych mohla dnes později volat. Rychle jsem jí odepsala, že samozřejmě můžu a v jaký čas by chtěla volat. A že se teda omlouvám, že jsem nebyla online. Tak mi napsala, že kolem půl páté jejich času, což u mě je 22:30. Tak jsem říkala, že fantastický. To vyhovovalo úplně nejlépe. Mám totiž pokoj společný s bráchou a ten šel spát v půl desáté a mami byla na odpolední, takže přijela až v jedenáct, takže jsem mohla v klidu telefonovat. Jinak bych musela ven, abych je nevzbudila. Kort tátu, kterej vstává brzo ráno do práce pak.
Od devíti jsem počítala minuty. Byla jsem nervózní a holky to se mnou prožívaly všechno. Byla jsem vážně ráda za to, že je mám! Vážně je to skvělý. Teď že jo, člověk neví, jestli jako mu řeknou, jo ne, nebo co. Furt jsem nad tím přemýšlela a říkala jsem si JEŽIŠI, co když mi volá, aby mi řekla SORRY. To by mě snad nenechala čekat na to, aby mi řekla ne, ne? To mi mohla napsat e-mail kdyby ne. Ale furt jsem si nepřipouštěla MATCH. Bála jsem se připustit si úspěch.
V půl jedenáctý mi bušilo srdce o stošest. NEmohla jsem ani dýchat, jak mi bylo zle. Takový trošku nervy. Ve 45 telefon. Tak slyším HM - Mikejlo? :) Tak jsme si povídaly. Ptala se mě, jak se mám. Tak jsem jí odpověděla, zeptala jsem se co ona a co kluci. Tak super. No a ona se mi zeptala, jestli na ní mám nějaké otázky. Tak jsem jí teda řekla, že se omlouvám, že mluvím fakt hrozně, ale že jsem strašně nervózní, že zapomínám i slovíčka. Smála se a uklidňovala mě. Ptala se, jestli jsem jako natěšeně nervózní nebo? Tak jsem říkala, že natěšeně. No a pak mi řekla, že má ona na mě otázku. No to mi srdce málem vylítlo z hrudního koše. Ptala se, jestli kdyby vše bylo OK, jestli bych chtěla prodloužit i na dva roky. Tak jsem říkala, že jsem o tom už přemýšela a že kdyby vše bylo OK, že bych prodloužila. (zatím je to teorie, třeba budu v USA nešťastná, co já vím..) Na to mi řekla, že by byli rádi, kdybych šla do match s její rodinou. V tu chvíli jsem chtěla skákat radostí, brečet radostí a nevím co všechno. Nejdřív jsem jí nevěřila, ale řekla jsem, že bych strašně ráda šla do toho s nima. Tak jsme se smály. Ona měla radost, já ještě větší. Paráda. Tak jsme si pak povídaly. Chválila mi moji pra-starou fotku z basketbalu (smála se - účel splněn), ukáže jí i klukům. :D No to potěš! Pak jsme se bavily více o tom, co nás (resp. mě) čeká a nemine. Říkala mi, že se mám připravit na to, že bude začátek trošku těžší, že možná nebudu dvakrát happy, protože budeme muset zařizovat všechno možné, od účtu v bance, po řidičák tuším, že říkala. A další maličkosti. Navíc, než se člověk zaběhne, než se vše naučí, že to chviličku trvá, ale že mi rádi pomůžou a že to zvládneme. Prý, když přijedu a bude tam ještě jejich současná au pair, tak mi prý ona pomůže a když ne, tak to všechno zmákneme spolu. Což bylo hrozně super. Kluci mě prý vezmou na basket říkala, ať už na zápas nebo s nima si zahrát. Tak mi to udělalo hroznou radost, protože basket mám ráda. :-) Říkala, jak už se těší, až přijedu. Což potěší. Každopádně, příští týden budeme asi volat (možná už teda po skypu), protože říkala, že si zavolám a že se přidají kluci. Tak jsem říkala, že teď budu pilovat angličtinu, víc koukat na americký filmy a učit se slovíčka. Tak se smála .. A že to není potřeba, že mám dobrou angličtinu a že i kluci to chápou tohle. A že i oni mi pak s tou ájinou pomůžou ... A ještě mi HM říkala, že sice jsme spolu mluvily jednou, ale že to byl docela dlouhý telefonát a že se jim líbím a moje přihláška taky a že je to možná divný, protože se "známe" opravdu krátce, ale že fakt se jim líbim. To bylo fakt milý! To mě potěšilo.

Prostě mám hroznou radost. Celou noc jsem přemýšlela nad tím, co se odehrálo. Nemůžu tomu pořád uvěřit. Konečně se usmálo štěstí i na mě. Teď už jenom dostat vízum a můžu letět.. ! :) Tenhle pocit znají snad jen holky, co tohle prožily ... Protože je to neuvěřitelný ! :)

Ještě mi tak napadá, musím napsat HF z Houstonu, že teda já jejich au pair nebudu...

No,takže já se zase loučím na moment a jakmile budou nějaké novinky, tak dám hned ECHO. Mějte se krásně a krásný víkend! :)

MATCH !!!!

19. ledna 2012 v 23:05 | Mišule |  Fáze "MATCHING" - vybírání rodiny
Lidi - já jsem ta NEJŠŤASTNĚJŠÍ HOLKA POD SLUNCEM !!! :)

Volala mi HM a zeptala se mě na jednu jedinou otázku, jestli mám v plánu zůstat v USA, když věci půjdou tak jak mají, dva roky. Jestli prodloužím. Tak jsem jí řekla, že pokud věci půjdou tak, jak mají, tak ANO. Že jsem o tom přemýšlela. :) Tak mi pak řekla, že by byla velice ráda, kdybych se rozhodla pro match s nima. Tak jsem nemohla ani mluvit, první bylo - Oh my God really? :D Tak se smála .. Jsem skoro brečela, fakt jsem nemohla mluvit. HM se smála. Obě jsme se smály, tak mi říkala, co se bude dít teď ... :-)

Lidi, 7.5. je datum odletu ! :) Snad mi dají vízum ! :D

Více napíšu až se vzpamatuju ! :D

HM, ATLANTA - EMAIL

19. ledna 2012 v 19:33 | Mišule |  Kompletace přihlášky
Hi Michaela,
Are you available for a phone call later on today? It is noon my time
so I think it is 6 pm your time right now.
Meredith

OPRAVA: HM mi právě napsala, že mi zavolá v 16:30 tzn. 22:30 mého času ! :)

ČEKÁNÍ na rozsudek (HF, Atlanta)

19. ledna 2012 v 15:30 | Mišule |  Fáze "MATCHING" - vybírání rodiny
Mám šílenou potřebu sdílet s Vámi moje pocity/nepocity. Celou noc jsem spala/nespala. Já, která neusnu dřív než ve dvě hodiny ráno a nevstanu dřív než v jednu hodinu odpoledne, jsem celou noc kontrolovala e-mail jak magor a vzhůru jsem od 9:20 - což není u mě ani trošku normální. Celou dobu jsem kontrolovala e-mail, seděla u telefonu až do teď (teď je 15:22). Nejen, že se mi o tom i zdálo (když už jsem konečně tak nějak spala), ale nemůžu se zbavit té nervozity. Už jsem dělala všechno možný - znova se podívala na poslední díl Gossip Girl, shlédla pár videí na youtube, dodělávala palačinky, uklízela, myla nádobí ... ale furt na to musím myslet. Jsem pět minut mimo dosah počítače a okamžitě běžím zpátky - co kdyby náhodou.
Ve snu jsem byla nejšťastnější. Byl to tak živý sen. Zdálo se mi, že mi přišel e-mail od HM z Atlanty, s tím, že teda jestli chci udělat MATCH s nima. Samozřejmě v ten moment jsem se vzbudila a koukala na e-mail, jestli se mi to zdá nebo jestli je to pravda. K mé smůle do dnešní chvíle nevím "rozsudek".
Přijde mi, že je ve finále i lepší, když člověk neví, kdy má v plánu rodina udělat rozhodnutí, s kým půjde/nepůjde do MATCH. Jelikož mě včera HM řekla, že rozhodnutí padne ten samý den, případně dnes, tak jsem velice nervózní. Takže furt stopuju e-mail i telefon a říkám si, co když už udělala match s jinou holkou, co když mi napíše I'm sorry but ... ?! Po předchozí zkušenosti s jinou rodinou (též z Atlanty) si netroufám ani maličko věřit. Minule to vypadalo nadějně a jak to dopadlo? Místo toho, aby mi KONEČNĚ napsala čas dalšího skype-hovoru, tak mi napsala SORRY, ale vybrali jsme jinou au pair - zbytek už znáte.
No, každopádně. HM je v práci řekla bych, na Au Pair roomu je mám stále, tak uvidíme. Odcházím k tetě a snad tam přijdu na jiné myšlenky. Telefon si vezmu s sebou - co kdyby náhodou a e-mail zkontroluji přes tel.

Jo a odepsala jsem rodině z HOUSTONU. Napsala jsem jim takovou neutrální odpověď. Jako, že jak se mají, jestli je vše v pohodě. Že chodím hlídat děti, takže jsem busy a kdy teda chtějí volat. Opět už skoro 48 hodin bez odpovědi. Opravdu mě jejich přístup víc než sere.. :-) Ale co ...

So - WE'LL SEE ... A nezbývá mi nic jiného dodat, než "DOUFEJ V LEPŠÍ, POČÍTEJ S HORŠÍM" ...

Telefonát s HM z ATLANTY ! :)

18. ledna 2012 v 13:15 | Mišule |  Fáze "MATCHING" - vybírání rodiny
Právě jsem dotelefonovala s HM z Atlanty. Vtipně první "fó pá" - HM mi psala, že zavolá ve dvě hodiny našeho času. Jenže, mají 6 hodin posun, takže to nemělo být ve 14:00 ale 12:00. Kdybych nebyla rozespalá, tak mě to napadne a spočítám si to, takhle jsem to odkejvala a šla spát. Takže jsem málem vystřelila z kůže, jak jsem to nečekala. Tak jsem to zvedla. Musím říct, že HM je velice dobře rozumět, takže můj strach opadl defacto hned. Měla jsem vážně strach, protože jsem s nima měla mluvit po telefonu, nikoli po skypu, jak bylo do této doby dobrým zvykem.
Takže jsme se bavili s HM, chvíli jsem byla taková zmatená, protože jsem tak 15 minut před hovorem vstávala - dobrý, ne? Bavily jsme se tak po různu. Ve směs se mě ptala jak jsem na tom s řízením, plaváním, na mě - něco chtěla o mě vědět, tak nějak různě. I na to, na co jsme se jedna druhé nezeptaly, tak k tomu jsme se dopracovaly bez otázek. Po deseti minutách jí to vypadlo, tak jsem čekala, jestli napíše nebo zavolá zpět - zavolala. :-) Tak jsme pokračovaly v hovoru. Zeptala se mě, jestli mi píše i nějaká další rodina. Tak jsem jí říkala, že ano, že mi píše ta z Houstonu. A že teda jsem jim řekla o tom, že oni teď v nejbližší době chtějí udělat/najít match. A mi prvně napsali v prosinci a stále nic. Mám dojem, jestli jsem to tímhle trošku neposrala, že jsem jí řekla o tý rodině. Aby si teď neřekla - hm, tak ona má v záloze i jinou rodinu, tak tu brát nemusíme. Víte co, ne? Jinak au pair potřebují na začátku května. Což mi asi ani nevadí, nebo nevadilo by. Mohla bych si najít brigádu zatím a vydělat si nějaké koruny, které se mi budou hodit na cestu do USA. Jinak, dneska má HM hovory i s jinými holkami - takže mi řekla, že se během dneška nebo zítra rozhodne. A že mi dá hned vědět. Tak jsem zvědavá, jak se rozhodne. Teď budu kontrolovat mail a telefon jako kráva.. !
Jinak, napsala jsem jí sms + mail (nevím, jestli jí sms dorazí, tak pro jistotu), že teda děkuji za hovor, že jsem hrozně ráda s ní mluvila etc. a napsala jsem jim, že jsou prostě pro mě "number one" ... Rozhodně bych šla do "match" s nimi než s Houstonem (tam musím odepsat, když mě tak napadá - jéééééj, ale co?)
Na EMAIL mi HM před chvílí odpověděla - užila si také náš hovor ... a napsala "I¨ll be back in touch shortly" - TAK UVIDÍME ...
Nemusím říkat, že jsem z tý rodiny nadšená. Malýmu už v tý době budou dva roky a vlastně bych se starala jen o něj. Chodí do jeslí. Tuším, že dvakrát týdně, a je tam asi do dvanácti a pak ho má au pair doma. Říkala, že by chtěla, aby teda se au pair starala o malého, chodila s ním na procházky, naproti k sousedům si hrát s kočkou, krmila ho, koupala ho - prostě klasika. Co se týče těch starších, tak dohlédnout, aby byli ve škole včas, resp. aby šli na bus, zkontrolovat je až přijedou (počkat na ně u autobusů), donutit je udělat úkoly - dohlédnout na to, aby si splnili školní povinnosti. Jinak, oba jsou v pubertě, ale mají stejné zájmy jako já klucí. Protože mají rádi basket, který jsem pár let hrála, tak jsme se s HM tomu smály. A celkově mají rádi sport, stejně jako já. :) A HM mi říkala o klukých - ptala jsem se na jejich "personalities", tak mi vyprávěla. Nejstarší stál naproti ní a tak se trošku "bouřil" .. HM se smála do telefonu a já s ní. Tak mi o něm vyprávěla. Tak jsem jí řekla, ať ho rovnou pozdravuje. Tak děkoval ! :D A prostřední je občas náladový, jak jde do puberty. Tak jsem jí řekla, že já mam doma to samé, že brácha je stejně starý a že to znám z domova. Tak jsme se smály :D ...

Prostě ...... budu doufat. Rozhodnutí padne jak jsem psala DNES/ZÍTRA.

Tak uvidíme, držte palce prosím - bude jich potřeba.

HF ATLANTA, domluva telefonátu.

18. ledna 2012 v 0:44 | Mišule |  Fáze "MATCHING" - vybírání rodiny
Kdo četl mé články předchozí ví, že jsem měla dneska (vlastně již včera, když mě tak napadá) volat s HF z Atlanty. Psala jsem HM e-mail v ranních hodinách a znovu kolem deváté večer (našeho času), abych se ujistila, jestli mám čekat nebo ne. Bylo skoro dvanáct, nic se nedělo, takže jsem šla spát. Jak je mým zvykem, tak když jsem v kontaktu s nějakou rodinou, tak průběžně kontroluji e-mail i v noci. Nemyslete si, že jsem magor prosím, jen prostě se to moje tělo/mysl/co já vím naučilo a já se prostě probudím, podívám na telefon jestli přišel e-mail a jdu zase pokračovat ve spánku. Asi po půl hodině "spánku" (nebo jak to nazvat) jsem se probudila a mrkla na mail, přišel mi mail od HM. (Vtipně mi přišel ve 23:57, kdy já počítač zaklapla přesně ve 23:53 - funny :D) Takže jsem zapla počítač a rovnou jí odepsala. Psala mi, že se omlouvá, že mě nestihla. Neměla prý šanci mi zavolat (asi byla v práci předpokládám) a že teď už spím. Tak mi navrhla, že vstane kolem 6té ráno (jejich času), což jsou u nás dvě hodiny a že si zavoláme. Tak jsem jí odepsala, jak se věci mají a že jestli teda je pro ní 6tá ok, že budu připravená na hovor. Rozloučila jsem se a jdu spát. Takže zítra v odpoledních hodinách vám napíšu článek o telefonátu. :)

Více info o rodině z ATLANTY

17. ledna 2012 v 13:49 | Mišule
Kdo neví, ozvala se mi nová rodina. V pořadí již třetí. Jsou opět z předměstí Atlanty, stát Georgia.

Rodinka má 3 děti, všechno jsou to kluci - 16, 13 a 18 měsíců. Ten nejstarší chodí školy, odjíždí v 8:10 a vrací se ve 4:40 p.m. Hodně sportuje = baseball, basketball, football, swimming, golf. Má rád historii a politiku. Což je fajn. Také ráda sportuji a historie mi také není cizí. Host rodiče ho ráno budí, on se nají a odchází na bus. Prostřední taky sportuje, plavání a basket. Má rád i hry na počítači a sledování baseballu v telce. Chodí do místní školy, odjíždí v 7:30 a přijíždí v 3:30. Jinak prý je to FUN-lovin-kid, což je super, že má rád srandu. Au pair je potřeba, aby na kluky počkala, až se vrátí ze školy - vyzvedla je u autobusu. Udělala jim nějakou svačinu a dohlédla na to, aby si kluci udělali úkoly. Nejmladší chodí 2x týdně do jeslí, po zbytek týdne bych ho pak měla doma. Což je fajn, 3 dny ho mít doma a dva v jeslích. Má teda plenky, tak 1-2/den. :) Což není problém.

Rodiče. HM pracuje v nějakém obchodě s nábytkem (Holky říkaly, že je to něco jako naše OBI či co), dělá v reklamním oddělení, pokud jsem to správně pochopila. HD pracuje ve zdravotnictví. Vytvářejí nějaké nové technologie pro řešení. Ona má ráda čtení a ráda si zacvičí, on má rád golf, také si rád zacvičí a rád píše. Jinak ona je teda z Georgie, takže kousek od nich bydlí host prarodiče a její sestra a bratr. On je původem z Princtonu z New Jersey. Jinak 1-2x týdně chodí na návštěvu babča, aby klukům zkontrolovala domácí úkoly. Na které já musím dohlédnout, že kluci udělají. :) Což mi osobně nepřijde tak strašný teda.

Co se týče zázemí pro au pair. Za prvé mají krásný barák (přiložím fotku) a au pair má terasu, kde jsou dva pokoje. V jednom pokoji je sedačka s televizí, krbem, barem s barovými židlemi či co. Vlastní koupelna - plně zařízená a pokoj, kde je "královská" postel, tam je hodně úložného prostoru. Au pair má k dispozici telefon, v pokoji kromě televize (již zmíněné) počítač, kde je přístup k internetu. K dispozici by měla vlastní auto - minivan. :) Které bych mohla využívat any time, včetně večerů a víkendů. To se mi hrozně moc líbí, taková vybavenost ! :) A dva bloky od baráčku je bazén, cool ! :)

Měli už 6 au pairs - ani jedna nebyla z evropy. 2 Thajky, 1 Ekvádor, 2 jížní Afrika a jedna Brazilka. A prý by rádi uvítali někoho, kdo by je chtěl naučit více o své zemi a naučit je něco z naší kuchyně. Holky předchozí prý moc nevařily ... Což mě osobně nevadí, ba naopak a ráda.

Host rodiče hodně cestovali do Evropy a byli v Chille. :-) To je fajn. Před dvěma lety trávili s rodinou (prý to byl kluků první výlet mimo US) Vánoce na Costa Rice ! Napsali mi i něco málo o Atlantě, což pro mě nic nebylo nového. Hodně věcí mi psala nebo teda řekla HM z ATLANTY (druhá rodina, co zvolila jinou Au Pair).

Jinak, rodiče HM mají dům na pláži v jižní Karolíně. masakr! To se mi hodně líbí. Prý hodně jezdí na dovolené a au pair s nima. Jezdí teda do toho domu do jižní Karolíny, ať už na jaře nebo v létě. Jezdí do NY (super!) je to kousek od Buffala a celkově hodně podnikají výlety etc. A byli by rádi a uvítali by au pair, která by se k nim připojila. Samozřejmě bych měla nárok i na tu svojí dovolenou. :-) A rádi by au pair, která by se teda připojila k výletům, jak jsem psala, ale i třeba ke společným večeřím atd. Což mi přijde super.

Takže dneska bych měla volat s HM :-) ... Držte palce a přikládám foto baráku jejich ! :)


Teď se zasmějeme - MAIL od HF HOUSTON

17. ledna 2012 v 5:37 | Mišule |  Fáze "MATCHING" - vybírání rodiny
Psal mi HD .... Chtěl by se mnou mluvit, protože HM se chystá za 6 týdnů do práce a že by teda rádi se mnou skypovali, protože chtějí brzo udělat GOOD MATCH .... :D Není to směšné?

HF číslo 3, opět ATLANTA, GEORGIA + HF HOUSTON

17. ledna 2012 v 5:21 | Mišule |  Fáze "MATCHING" - vybírání rodiny

Takže, s holkama jsme skypovaly, dělaly kraviny a najednou jsem viděla MAIL ! Tak jsem to stopla a hádejte? RODINA číslo 3 ! .. :)
Něco málo k rodině - mají 3 děti, kluky! Což je skvělé, protože nejstaršímu je 16, druhému 13 a malému jsou skoro dva roky. Poslali mi dlouhý dopis, kde popisují detailně svou rodinu, své syny, jak jezdí na dovolené (a au pair s nima i) ... Musím říct, že se mi líbila ta esej byť byla fakt do detailů, ale líbila se mi. Co se mi líbilo nejvíc tak - bydlí na předměstí, 15 minut od centra Atlanty. Což je cool, nejlepší je, že au pair, má vlastní pokoj, kde má pohovku, krb, televizi, bar a barové židle, postel velkou, skříně, televizi, počítač, telefon, auto, vlastní koupelnu ... PROSTĚ SKVĚLÝ. Krásný barák mají... Takže dneska s nima budu telefonovat. No více napíšu zítra, to jen na ochutnávku :)))
BTW. na SKYPU mi napsal HD z HOUSTONU, vtipný !


SKYPING s Terezkou (PA) a Miškou (NY)

17. ledna 2012 v 4:24 | Mišule |  Fáze "MATCHING" - vybírání rodiny
Takže, pravděpodobně si budete myslet, že jsme cáklý, ale .. NEJSME ! - Alespoň ne tak úplně. :D

Občas si tak vylepšíme večer, ale dneska jsme to úplně ZABILY! A to proč? Vzaly jsme si každá mikrofon - Terka (lžičku), Miška (tužku) a já (tělové mléko) - v tu chvíli jsme zpívaly songy Justina Biebra. Vybraly jsme z širokého playlistu - BABY, MISTLETOE, SOMEBODY TO LOVE ... Věřte mi, takovou srandu jste nezažil snad nikdo! :D Sice jsme trošku pokulhávaly v "rapování" nebo jsme nestíhaly slova, ale pak jsme to dohnaly. A JAK? Vybraly jsme SELENU GOMEZ (aby jsme to měly v páru, když už) ... Písnička byla vybrána NATURALLY. Aby to bylo COOL, udělaly jsme si účesy (viz. fotky) a vyměnily jsme si mikforony ... teď jedeme dááááááááál !



A teď to lepší .... :D