Květen 2012

Na nudu není čas + plány na následující dny

31. května 2012 v 3:21 | Mišule |  První měsíc v USA
Abych začala hezky popořadě. Ráno jsem si říkala, že bych s malým mohla jít na bazén, když mi rodinka platí membership. Podívala jsem se z okna a tam prostě nic moc počasí, sluníčko nikde, tak jsem si říkala, že se na to vypeču. Po snídani jsme šli s malým za HD a on se nás zeptal, jestli neplánujeme jít do bazénu, tak jsem pohotově odpověděla, že půjdeme. Lol a to jsem jít nechtěla. Jde o to, že bych musela pěšky (s čímž problém nemám), ale nejsou tu chodníky, prostě se chodí po silnici a já mam strach jít někam s malým takhle pěšky, navíc kdybych měla auto - resp. kdybych mohla řídit, tak sednu do auta a jedeme autem. Nakonec teda, že půjdeme dopoledne hned po snídani. Sbalila jsem nás, vzala jsem speciální plenky do bazénu a šlo se. Nemusím říkat, že jsme se ztratili! :D Já vím naprosto přesně cestu do bazénu, ale místo toho, abych odbočila doprava na druhé stopce jsem odbočila na první a koukala jsem jak jantar, kde jsme se to objevili. Takže jsme hodili zpátečku. Nemusím ani říkat, že tou dobou už byla obloha bez mráčků, azuro a sluníčko pálilo jak sviňa.
Na bazénu jsme byli asi do jedné odpoledne. Výýýýborný musím říct. Jako nevadí mi moji pracovní dobu trávit vyvalená u bazénu. :) Akorát se mi nehorázně zesr*lo dítě, že to teklo i plenkama, tak jsem ho musela přebalit na místě (naštěstí tam tou dobou nikdo nebyl), ale nemohla jsem v tom dojít na druhou stranu areálu, abych dítě přebalila tam. Prostě se muselo jednat rychle. Po bazénu jsme došli domů, malej si dal jídlo a šel spát. Já měla relax a snažila jsem se naučit něco na autoškolu a zkoušet si testy. Zítra jedeme v půl 12 do ZOO, tak jsem na to zvědavá. Docela se i těším. A snad malýho oddělám natolik, že po návratu půjde spát a bude chrápat až do konce mojí šichty. Večer jdeme na trivial. Taková ta soutěž, kdy hrají mezi sebou stoly, kdo má nejvíc odpovědí správných - je to z americké kultury, historie etc.
Na pátek zatím plány nejsou, ale v sobotu jdeme do COCA-COLA - v Atlantě je sídlo coly, takže jdeme tam. JE tam muzeum etc. Těším se tam jako malá. Jdu si dopoledne do Perimeteru (MALL) koupit snickersky (botasky), abych mohla do gym. Už si je kupuji týden, lol. A večer asi lehce někam posedět a Péťa bude spát zřejmě u nás, protože v neděli jedeme v 5 ráno zřejmě do Savannah, GA - http://en.wikipedia.org/wiki/Savannah,_Georgia
Plánujeme dopoledne památky a odpoledne na pláž. Jupí ! :)Takže víkend bude takový více kulturní.
No ve čtvrtek příští týden nám přijede Magdalena z Polska, takže doplní naší partu a budeme více podnikat! :) Navíc já mám mít "DATE" - první americký DATE, lol! :) tak držte palce ... Takhle mimo jsem asi hodně dlouho nebyla. Bych si sama sobě přála, aby to vyšlo! :D Lol ...

Mějte se famfárově!

Víkend! :)

29. května 2012 v 18:41 | Mišule |  První měsíc v USA
Po kratší pauze se opět ozývám. Od pátka nám nešel doma internet, takže jsem nemohla napsat článek. :) Každopádně ...

V pátek jsem byla s HM vyřídit SSN, takže čekám, kdy mi dorazí. Vyřídily jsme konečně i telefon, takže jsem konečně hedá majitelka Iphonu. Lol
Pátek byl celkově trošku busy, ale když to tak vezmu, malého jsem dala ve dvanáct spát a šla se péct na sluníčko a ve 2 pro mě přijela HM a vrátili jsme se až v půl sedmé, kdy přijela i Péťa, která zůstala na večeři. Takže jsme se fakt nasmály! A večer jsem jela k ní a spaly jsme u ní. Docela sranda byla. V sobotu ráno nás čekal shopping. Utratila jsem kolem 100 dolarů, ale nakoupila jsem si troje žabky, 11 triček (Guess, Hollister, Aeropostale etc.), dvoje kraťasy a pak dalších pár věcí. Takže jsem odcházela suchá jak větev. Odpoledne jsme jely na baseball! Musím říct, že to byl pro mě neuvěřitelný zážitek. Stadión plnej lidí, skvělá atmosféra, prostě paráda. Jen bylo horko, ale neuvěřitelně nesnesitelný HORKO! Jsem myslela, že tam padnu! Tři hodiny hry mi daly docela zabrat. Bavilo mě to na začátku a na konci, prostředek jsem se jen modlila, aby mě netrefil šlak z toho horka. Ale jako hra je to zajímavá. Určitě půjdu ráda znova. Po zápase byl koncert vítěze American Idol 2011. Zpívá fakt pěkně, celkově je to sympaťák. No a večer jsme vyrazily do našeho oblíbeného baru na karaoke. Lol Danielle zpívala !!! Vtipně jsme měly pití zadarmo. Asi nás má barman rád. Jediný kdo platil byla Péťa a ta platila svoje pivo, ale když jsme tam jely v neděli večer znova, tak jsme si daly hrancle, pití a pivčo a hádejte co?! Neplatily jsme ani korunu, lol. Tak jsme mu daly nějakých 15 dolarů bokem. :) Jinak neděle byla fajn. Jely jsme s Péťou na Lake Lanier na loď, kde byla její rodinka. To bylo prostě jednoduše ÚŽASNÝ, SKVĚLÝ, BOŽÍ! Fakt jsem se tam měla jak prase v žitě. Celý den koupání, opalování, užívání si, prostě relax. Po návratu jsem se přidala k rodině na večeři, bylo to fajn. Byli rádi, že mě taky vidí. :) HD mi řekl, že jsou rádi, že jsem konečně doma. Lol Furt někde lítám! Večer jsem si sama od sebe vzala malého ven, abych si ho taky užila, protože k mému překvapení jsem byla celý den OFF v pondělí. Byl tu ten Memorial day, ale nečekala jsem, že nebudu muset makat. Takže pondělní den jsme strávily v Atlantě na Jazz festivalu. Bylo to hrozně moc fajn. Atlanta je fakt nádherná.
Původně jsem měla mít DATE, ale nějak jsme se nakonec nedomluvili a mě je to nějak i ... šumák. Protože jsem poznala někoho, kdo mě posadil na zadek. Po hodně dlouhé době ... LOL ! Takže nebudu říkat nic více a uvidíme, jak se to vyvine.
Každopádně sobota, neděle pondělí jsme trávily v tom našem baru. Hlavně včera jsme se nasmály jako snad nikdy. Dneska zase někam vyrážíme, akorát já ještě nevím kam. Něco musíme vymyslet. A středa, čtvrtek jdeme na trivial a bingo. Tak se těším. V pátek plánujeme možná párty (a nebo v sobotu, who knows), sobota asi coca-cola a večer někam, nebo v neděli coca-cola a podle toho se uvidí, kdy pojedeme do Outletů, protože já potřebuju konečně koupit ty boty do gym. Neměla jsem vůbec čas, tenhle víkend byl more than busy.
Dneska jsem s malým konečně zase v pracovním procesu. Konečně proto, že je úplně abnormálně zlatej dneska, takže si to maximálně užívám. Plánuju ho vzít na bazén a ve čtvrtek jedeme já, Péťa a Danielle s dětma do ZOO! Takový BIG PLAYDATE! :)
No, to je asi všechno... :))))

Ne není ....

Rozhodly jsme se s Péťou, že uděláme FAMILYDATE. Takže jsme vymyslely, že uděláme rodinkám typicky české jídlo (jako oběd či večeři). Takže chceme udělat nějaký předkrm, hlavní chod a upéct třeba buchtu. Buď to spácháme u nás nebo u její rodinky. Datum je v procesu. Každopádně, když jsme tohle řekly rodinkám, tak byly nadšený. Jak malý děti! :)))

Novinky.

25. května 2012 v 3:51 | Mišule
Tak jsem si dneska sedla s HM a pokecaly jsme si. Zítra jedeme spolu vyřídit SSN (abych konečně mohla založit účet v bance, vyřídit řidičák, školu etc.), po cestě, kdy budeme mít čas, tak se zkusíme zastavit pro ten můj telefon - KONEČNĚ! Když to nestihneme, tak pojedeme v sobotu dopoledne. Bavily jsme se též o Facebooku. Říkala jsem, že mám pár fotek malého, tak jestli můžu udělat album na FB a označit jí tam, nebo jestli je chce poslat na e-mail. Řekla mi, že si váží toho, že jsem se jí zeptala a že bude ráda, když je dám na FB. Alespoň je prý budou moci vidět i příbuzní. :) Bavily jsme se o tom, že je to soukromí rodiny a že chápeme, že některým rodinám to vadí, ale že ona mi dává plné svolení. Takže jsem si založila albíčko s mým chlapákem milovaným.
Jinak klukům dneska skončila škola, takže od dnešního dne jsou všichni doma. LOL Dneska jsme byli v MOE'S na jídle - mexické jídlo. Vynikající! Já to žřádlo tady miluju, člověk by mohl hodovat od rána do večera. Ale to by fakt byl jak koule. Na obranu Američanů musím říct, že většinu, kterou znám nebo o které vím, tak prostě jí VŠICHNI strašně zdravě! A nesetkala jsem se s těma typickýma americkýma koulema, jak si všichni myslíme, že jich je plná Amerika. Možná jsem viděla 5 HODNĚ obézních lidí, ale po většinu jí hrozně zdravě. Kupují kvalitní - drahé potraviny. A ano, chodí i do Fast Foodů, ale troufám si říci, že mezi naším Mekáčem a jejich Mekáčem jsou značné rozdíly.
Další věc je, že plánujeme příští týden jet do ZOO - já, Danielle a Péťa. Všechny vezmeme naše dětičky milované. Já Roberta, Péťa dvojčata a Danielle holky (7 měs. + 2 roky) Mám svolení od HM, takže pohodička.
Máme též zařízené členství v bazéně. Sice máme bazén na zahradě u baráku, ale chodíme do bazénu hned vedle golfu!
No a teď to důležité. Pomalu, ale jistě najíždíme na saving systém! :D Rozhodly jsme se s Péťou, že začneme šetřit. Máme rozplánováno několik Road Tripů - Florida, Chicago, Seattle, Boston a spoustu spoustu dalších! (Asi bych se upsala, kdybych je všechny vypsala) ... Takže snad se zadaří. Teď se ještě můžeme párkrát rozšoupnout a nakoupit si ! :) Potřebuji doplnit šatník a botník o to, co jsem musela nechat v Čechách. Teď si občas tak říkám ... Hm ty tele, ty jsi zapomněla tohle a měla jsi si vzít tohle. :)
A ten "můj" Američan mi pěkně pije krev! :D Ho asi uškrtím ...

To bude "BUSY" víkend!

23. května 2012 v 21:19 | Mišule |  První měsíc v USA
Mám dojem, že opravdu se tady jen tak člověk nudit nezačne. Protože je stále co dělat, co podnikat. Pořád se něco děje, pořád je co objevovat.

Dneska mi psala dcera koordinátorky Caroline. Napsala mi, jestli bych se v sobotu k nim nechtěla připojit na zápas baseballu a koncert výherce "American Idol 2011". Takže jsem zmobilizovala Petru, která nakonec s rodinou nejede z jezeru a zůstane se mnou v Atlantě, jestli se připojíme. Jelikož je to národní tým a jeden z nejlepších vůbec, tak rozhodně nemůžeme tuto příležitost vynechat. Takže náš víkend bude vypadat následovně. V pátek jedu s HM vyřídit SSN (social security number), páteční večer ještě není znám, ale jeho podoba se dneska probere s holkama na salse. Každopádně sobota - jde se koupit nový telefon. HM včera volala do AT T a je všechno v pořádku, takže si pro něj můžeme jet. Potom seběhnu ke Caroline s Péťou a Danielle a pojedeme do Atlanty na baseball. Národní tým The Atlanta Braves, jeden z nejlepších vůbec. Po zápase je teda ten koncert, takže půjdeme tam a pak se přesuneme do Velvet room na párty! :) V neděli to vypadá na shopping celodenní. Abercrombie, Hollister etc. mají slevy. Takže pojedeme s Péťou provětrat peněženky! :)

Jinak včera jsme byly v tom kině. A musím říct, film nádhernej. Kdo neviděl - mrkněte se na to! :) Navíc, měla jsem trošku strach, že nebudu filmu rozumět, protože přece jenom v Čechách to zachraňují titulky. Ale kupodivu nebyla jich vůbec třeba. Nebyl žádný problém a já většině rozuměla. (Samozřejmě mi nějaké to slovíčko uniklo). Takže tři týdny v Americe už začínají být trošku znát. :) Celkově na sobě pozoruji, že se zlepšuji každým dnem. Což je fine! :))

Co se týče počasí, každý den tu máme horko jako kráva (jinak to napsat nejde). Dneska jsem se válela dvě hodiny na zahradě. Přišel k nám dokonce deratizátor. Všude v kuchyni máme mravence, tak je přišel vystříkat. :)))

Cluster meeting; praní s malým a vztek.

22. května 2012 v 22:16 | Mišule
Po BUSY víkendu se mi vůbec nechtělo zapojit se opět do pracovního procesu. V neděli jsme jely s HM koupit konečně IPHONE a jak to dopadlo?! No nedopadlo. Byl tam nějaký problém s převodem simky od T-Mobile k AT T. Takže celý odpoledne pak obvolávala všechno možný, aby zjistila, co teda je kde za problém. Já nakonec jela s holkama do kina. Samozřejmě to dopadlo tak, že jsme kino nestihly, protože pro mě Péťa přijela pozdě a já se jela ještě vykecávat k jejím rodičům. Mají nádherný, obrovský barák a její rodiče jsou skvělí. Je s nima fakt sranda. Akorát chudák Danielle na nás čekala celou věčnost. Chtěly jsme jít na Lucky one. No takže jdeme dneska - SNAD! Nakonec jsme šly do Starbucks a nakoupit do Kroger.

V pondělí byl normální pracovní den. Akorát mě nasral nehorázně nejstarší a celkově jsem měla BAD DAY. HD mi ukazoval, jak funguje jejich pračka a sušička. Nic těžkého. Tady se pere všechno dohromady. Nikoho nezajímá jestli je to bílé, barevné nebo tmavé. Všechno se to nacpe do pračky a pere se. Navíc většina Američanů používá gel/prášek bez vůně. Takže když já si vyprala svoje prádlo a čuchala, jestli voní tak jako od maminky, tak to prostě nemělo vůbec ale vůbec žádnou vůni. Asi požádám rodiče, aby mi koupili nějaký voňavý gel. Co se týče praní. Bylo to trošku víc funny. Mají rozbitý dávkovač, takže když mi HD ukazoval, jak se "otevírá", tak nám vypadl na zem. No to bylo OK, protože tam nebyl gel. Ale pak odešel a já že teda vyperu malému a pak sobě. Dávala jsem tam první gel a malej to chtěl zavřít, jenže já tam potřebovala dát ještě jeden gel, tak to dopadlo tak, že při jeho pokusu o zavření a mém o ponechání ve stavu otevřeném nám ten dávkovač spadl na zem a všude kolem byl gel. Takže jsme se s malým zasmáli, já to vytřela a že teda holt znova. Dala jsem tam první gel, druhý gel a když jsme to zavírali, tak nám dávkovač opět vypadl. Tentokrát my jsme oba byli zcákaný od hlavy až k patě, my oba i podlaha fialovo bílá a navíc jak ten dávkovač prásknul na zem, tak se ozývaly zvuky z místnosti na praní, jak kdybych dítě vraždila. Čekala jsem jenom na moment, kdy přijde HD a uvidí mě v kaluži (a celou od gelu) fialového a bílého gelu a dítě zcákané a vysmáté u šuplíku plného psího žrádla. No každopádně malej zařval na celej barák FUN. Já opět vytřela, umyla sebe i dítě a konečně VYPRALA !

Večer volala HM, kolem šesté, kdy já měla už být OFF, že má meeting a jestli bych malého nepohlídala o půl hodiny déle, že pak přijede nejstarší a že si ho převezme. Tak přijel z golfu a nezájem o dítě. Šel a prásknul s sebou k počítači. Tak jsem si říkala, jestli si jako dělá prdel, nebo jestli to myslí vážně. Tak OK, tak jsem byla s malým a čekala, co se bude dít. A jelikož se nedělo nic, tak jsem za ním šla, jestli bych se teda mohla jít umejt, že mám meeting. A on ok, běž. Tak si malého zavolal a nic. Já si mezitím odnesla prádlo do svého patra (dolů do basementu) a když se vracím, tak vidím, jak je dítě na schodech. V tu chvíli se mě krve nedořezali. Plakal a chtěl jít za mnou, tak šel do pokoje a já ho pak odvedla za nejstarším. Zavřela jsem bezpečnostní dveře a odešla jsem. Malej běžel ke dveřím kde stál a plakal. A NIKOHO TO VŮBEC NEZAJÍMALO. On prostě nejstarší nezvedl ani prdel a nešel za malým. Dopadlo to tak, že jsem slyšela zvuky schodů a říkám jako co je, dítě si otevřelo bezpečnostní dveře a bylo v půlce schodů. Nechci si domyslet co by se stalo, kdyby spadl. Tak jsem ho odvezla ZNOVA nahoru a znova zavřela a malej znova stál u dveří a plakal. Rvalo mi to srdce. A fakt mě nejstarší nasral. Měla jsem sto chutí jít za ním a něco mu říct, ale pak už bylo ticho, tak říkám fajn. Je to prostě jenom puberťák a na jednu stranu to beru. Na druhou stranu, já mám být OFF a prostě se vědělo, že mám cluster meeting. Pak už mi jen přišel dřív, že tu mám holky, tak mi popřál hezký večer a já vypálila.

Cluster meeting. Vyzvedly mě dvě Němky. Jediný, na co se mě zeptaly bylo, kdo byl ten kluk nejstarší. Tak říkám můj svěřenec, tak se nad ním rozplývaly a dopadlo to tak, že já jsem seděla úplně vzadu minivanu a ony se bavily celou dobu jenom Německy. Jsem byla nasraná na naší koordinátorku, která to zorganizovala - kdo koho vyzvedne v kolik a tak. Udělala to schválně, abychom nemohly jet já Petra a Danielle. Prej si máme dělat nový přátele, což zvládneme i bez ní a už tu máme dost kamarádek. No, takže jsem seděla nasraná v autě a říkám ty vole come oooon, jsme v Americe ne v Německu!!! Cluster meeting byl fajn, najedly jsme se a já pak jela domů nakonec s Péťou a jednou Brazilkou - skvělá holka mimochodem! :)

Jinak HM mi připravila dopis do GYM, takže ráno v osm přijela Péťa za mnou, vzala si ode mě přihlášku, hodinu jsme kecaly a já pak šla pracovat a ona jela potvora na zumbu! :) Dělala si ze mě prdel, že jsem typická Američanka, že si chodím venku v pyžamu a županu. Tady to prostě nikoho nezajímá, že si jdete kolem baráku v pyžamu. Je to tu naprosto normální. :-) Takže od dnešního dne mám zelenou kartičku a můžu chodit do gym. Jinak moje milované dítko mi ztratilo nabíječku od telefonu, takže jsem bez telefonu a musíme s HM co nejdříve vyřešit telefon. Protože už to začíná hořet. :-) Ptala jsem se Roberta, kam mi tu nabíječku dal. Rozhodil ruce ve stylu : I have no idea ... A kouzelně se usmál. LOL ! Prohledala jsem celé moje patro a nabíječka nikde. Až přijde HM, tak budeme řešit telefon a večer s holkama jedu do KINA. :-) Zítra nás čeká salsa v Altantě - jsou lekce salsy zadarmo v tom baru, kde jsme byly v sobotu. Jdeme s HM vyřídit social security number, číslo účtu a řidičák. O víkendu asi bude relax, i když možná máme jet do outletů, protože budou slevy jako prase - bude Memorial day (svátek na uctění památky zesnulých v boji) ... Takže všechny krámy půjdou s cenama hodně dolů. No a příští týden plánujeme jet opět do baru, začneme pořádně chodit do gym a já zřejmě budu mít své první americké date!

Páááááárty !!! :) + sobota

20. května 2012 v 19:24 | Mišule |  První měsíc v USA
Lol, tak sobota byla trošičku náročnější. Po 6ti hodinách spánku - což mi přijde hrozně málo, protože od doby, co jsem přijela do USA jsem se nezastavila, ani nevyspala tak, jak bych si představovala - jsme vyrazily na nákupy! Ty brďo ... Já mam zase zážitek na celý život.

Byla to paráda, vracela jsem se ověšená taškama .. No prostě srandy kopec! :)

Večer jsme jely s holkama na párty! Jely jsme do Atlanty. MAZEC! Přijeli jsme, týpek vzal Zuzky auto, dal jí lísteček a šel zaparkovat - prostě jak v americkým filmu. Hodíte klíček týpkovi, sedne do auta, odveze ho a pak vám ho zase přiveze. Každopádně musím říct, že párty to byla naprosto výborná. Zatančily jsme a myslím si, že jsme si to patřičně užily.
Co mě pobavilo, tak když jdete na záchod, tak tam stojí ženská u umyvadel, jdete si umýt ruce, ona vám dá na ruce mýdlo, umejete si ruce, podá vám utěrky a pak to hned všude utře. Navíc tam máte mísu plnou bonbónů, mísu plnou nějaký žvýkaček sladkých a pak tam máte asi miliardu voňavek, které můžete použít. No, jinak chlapi za náma dolejzali, chtěli s náma tancovat. Když něchtěli tančit, chtěli vzít na drink. Což já jsem všechny odmítla ... :D

Cesta domů byla víc než vtipná. Já ty moje český holky miluju. S nima je taková prdel! :)

No, dneska jedu konečně koupit telefon - jupí! Nemůžu se dočkat. Navíc možná večer kino, ale to ještě uvidíme. Myslím, že tenhle víkend byl víc než náročný. To ještě musím dovyřídit posilovnu, abych se mohla přihlásit a začít chodit cvičit. Ve středu jedeme na salsu do Atlanty, která je zadarmo - od osmi hodin večer. No docela se těším.

Jinak včera jsme opět pokročili s nejstarším. Když jsme se potkali v kuchyni, tak na mě koukal chvíli jak na svatej obrázek. LOL Nakonec jsem za ním došla a zeptala jsem se ho, jestli by mi nemohl nechat otevřené dveře v kuchyni, abych nemusela chodit přes garáž v noci a všechny vzbudit. HM i HD byli pryč, takže jsem se nemohla domluvit s nima. On se na mě hrozně hezky usmál a řekl mi, že jako určitě, že není problém. Tak jsem teda říkala, že jedu s holkama ven a on teda jako že je to fajn. Já mu poděkovala, on se kouzelně usmál a já jsem jela! :D

No, jinak příští víkend snad pojedeme nakupovat do toho outletu. Dneska mi to nevyšlo, protože jsem se domluvila s HM na ten telefon. A jelikož ona dopoledne nemohla, tak jsem outlet zrušila, že teda platí ten deal, kterej jsme udělaly na neděli odpoledne. Ona totiž dopoledne byla v kostele - jsou metodisti.

Máme spoustu plánůůů ... člověk se tady ani na vteřinu nezastaví, ani nenudí! :))

Páteční večer k NEZAPLACENÍ!

19. května 2012 v 7:44 | Mišule |  První měsíc v USA
Původně jsem si myslela, že tenhle večer strávím doma s "rodinkou", případně, že přijede Péťa, vyřídíme papíry na gym a OK. ALE ! Napsala mi jedna Němka z našeho clusteru, jestli se nechci připojit na večeři a bowling. Ty vado, proč ne? Napsala jsem Pétě a jelo se! :-)

Co se nestalo, cestou do restaurace jsme se ztratily. Ale byla to nehorázná prdel! :D Tak! Nakonec jsme ale trefily a pohodička. Přišly jsme do restauračky a týpek na nás: "Vím přesně, ke kterému stolu patříte" ... :D Tak jsme se zasmály a on, že patříme určitě k au pairkám - ty vole, to jsme tak průhledný, nebo co?! :D Holky už na nás mávaly, já slepec viděla kulový, ale našly jsme se. TOLIK HOLEK! LOL ... Pamatuji si možná dvě jména a to je moc! Byly jsme tam holky z Cultural Care a APIA. A pozor, byli tam i s náma dva pánové z Německa. Docela týpci. :) Pak jsme se přesunuli do prostoru, kde bylo karaoke. Holky i kluci zpívali - no paráda! Prostě tady se nikdo nestydí, užívá si vše naplno. Pak zpíval jeden týpek americkej a na konci zatancoval takovej ten "robotí" tanec. Jako klobouk dolůůů ! A nástup dvou černošek na scénu? Jak to rozjely pěvecky i tanečně? No výýýýborný!

Pak jsme se rozdělili na dvě půlky - jedna co jela domů a druhá co jela na bowling. Tak jsme jely s Péťou na bowling - noc je ještě mladá ne?! Jel s náma Martin - kluk z Německa, protože jsme neznaly cestu a nikdo nevěděl přesnou adresu. Jen, že je to v Roswell - lol, odtud byla rodinka druhá, co mě kontaktovala. Hrály jsme dvě party - Já, Péťa, Martin, Justin a druhá parta zbytek holek. Výýýýýýborný! Už dlouho jsem se takhle nebavila - naposled - počkat - ve středu! :D

Akorát jsme se už pak nepřidaly na laserovou párty, protože ráno vstáváme. Jedeme nakupovat a odpoledne zařídit gym. A v neděli nás čekají další nákupy. Kdy já mám jít koupit s rodinkou ještě telefon. Takže BUSY víkend!

Jinak jako jít si do restauračky v Americe ... to je provětrat peněženku. Já jsem utratila 16 dolarů za salát s kuřecím masem (jako vtipně to byl normální salát, ale bylo v něm ovoce a oříšky - hnus největší, už si to nikdy nedám) a hranolky + voda. Co je dobrý, že když si dáte jednu vodu, tak vám zbytek večera pořád dolejvají a už zadarmo ! Pak jsme šli na bowling a hráli jsme neomezeně. Každej za 10 dolarů.

No nic, valim spát ... Vám do Čech přeji krásné ráno! :)

PS. Úplně jsem zapomněla. Přijel včera nejstarší ze školy. Kdykoliv přijel, nebo já ho potkala ráno, tak mu říkám ahoj ... Někdy odpověděl, někdy tak zahuhlal na pozdrav, že jsem si řekla, že na to peču. Nebudu ho zdravit jak debil, když on sotva zabučí. A pozor, mladej přišel ze školy, já se otočila na něj a zpátky a on pak na mě, ahoj .. V tu chvíli jsem se otočila jako jestli dobře slyším, odpověděla mu a on na mě začal mluvit o golfu, že tam jde bla bla bla - oni tak hrozně huhlaj, že člověk nemá idea, co se snažil říct.. :D Ale tak - STEP BY STEP děláme pokroky.

KONEČNĚ !!! :)))

18. května 2012 v 3:27 | Mišule |  První měsíc v USA
YES, YES, YES!

Tak, pracovní týden téměř za mnou - čeká mě poslední den. Jelikož jsem vychcaná, tak malýho dávám spát později, kolem jedné cca, aby spal tak do půl 4 do 4 ! :) Zítra končím v 6 a čeká mě moje první americká výplata! Dostanu hezky dolárky na ruku!

Co mě čeká a nemine - vyřídit Social Security Number (nutnost kvůli pojištění, získání účtu v bance, možnosti jít do školy a do autoškoly), čeká mě vyřídit posilovna - budeme s holkama chodit do posilky za 17 dolarů na měsíc. K tomu budeme mít zadarmo každá svého trenéra, takže se s ním domluvím, co chci shodit, na čem chci zamakat a on mi sestaví plán, bude se mnou cvičit, sledovat pokroky a pak každý měsíc se mnou mít sezení. Budu získávat "hvězdičky" za splnění a když budu úspěšná, tak mě vždy čeká nějaká ta odměna v podobě trika a různých věcí. Další mě čeká řidičák - nemůžu bohužel řídit kvůli pojištění rodiny, dokud nebudu mít řidičák státu Georgia. Dále musíme zařídit banku. To vše mě čeká v příštím týdnu.

Konečně se dočkám telefonu - mého bomba božího Iphoňátka! O víkendu to jedeme vyřídit, zatím mám tu blikačku nokii s číslem, takže jsem mobilní, ale nebudu s tím nic dělat, dokud nebudu mít svůj unlimited paušál a Iphone. :)

Další věc - s klukama děláme pokroky! Už na mě mluví i prostřední LOL! Takže snad to půjde dobře ...

SPRCHA - Ty vado dejte mi Nobelovku! Já jsem vymyslela nový způsob, jak se bez újmy na zdraví umýt a jak přitom nevytopit koupelnu. Lezla jsem s hrůzou do sprchy a tak dlouho jsem si hrála s hlavicí, že se mi podařilo jí natočit tak, aby to necákalo na dveře a na mě, takže si vždy zapnu teplou, počkám a můžu se unášet proudem horké vody!

O víkendu jedu na svůj první SHOPPING! :) Jedeme s Péťou a Zuzkou nakupovat; plus vyřídit tu gym.

V pondělí je první Cluster meeting, jdeme na jídlo! :) Tak uvidíme no, vyzvedávají mě u baráku dvě němky, tak snad mě netrefí z nich šlak! :D

BTW. každý den jsme měli 30 na sluníčku - LOL ! :D Jsem opálená jak kdybych byla týden v Africe! Ha, takže jakmile malej bere jeho NAP, tak já se vyvalím na zahradě a chytám bronz !

Blonďatá chvíle v koupelně + první koupání

16. května 2012 v 1:26 | Mišule |  První měsíc v USA
Abych vás neošidila o mojí blonďatou chvilku a mohli jste se tak zasmát mé vlastní blbosti na sebe teda prásknu, jak jsem dokázala vytopit koupelnu.

Mám jak už jsem psala jen sprchu - sakra! (To je asi jediná chyba tohodle jinak perfektního života v perfektní rodině a úžasným baráku) Už první den jsem zjistila, že skvělá sprcha se zapíná tak, že první teče proudem ledová voda. Takže jsem málem při prvním pokusu o umytí se zmrzla. Musíte rychle otočit nahoru, kde je teplá a čekat, až se voda ohřeje. Vychytala jsem to následujícím způsobem (teda, fungovalo to až do včera).
Rychle otevřete dveře od sprchy (k mojí smůle je hlava sprchy přímo naproti dveřím), rychle pustíte vodu a přetočíte jí na horkou, přežijete ledovou sprchu na pravé polovině těla (někdy se povede pokřtít jen ruku), rychle zavřete dveře, čekáte až se voda oteplý. Pak se otevřou rychle dveře, skočí se dovnitř a rychle se zavře. NIC SLOŽITÉHO.
Co se stalo včera. Včera jsem opakovala tento již ozkoušený proces, dopadlo to tak, že jsem se mezitím, co se ohřívala voda slékla a najednou jsem se podívala a všude po zemi voda, ale úplně, úplně všude. Tak dva centimetry vody pokrývaly mojí koupelnu. Hadr nikde, já nahá, takže jsem nemohla ani běžet někam pro hadr - upřímně jsem netušila ani kam bych mohla běžet. Takže jsem rychle skočila do sprchy, zavřela vodu a vyskočila zpátky. Poušť jsem likvidovala opět blond způsobem - vzala jsem toaleťák a vytřela jsem s ním koupelnu. A mám po toaleťáku!!! :D Když jsem zlikvidovala tu spoušť, tak jsem se v klidu osprchovala a šla spát.

Druhý pracovní den proběhl též v pohodě, tentokrát mi dítě spalo od jedné do skoro 4 hodin odpoledne. To byla pohoda! :) Ale co dneska byla novinka - KOUPÁNÍ. Dítě to zřejmě miluje, řádil tam jak praštěnej. Záhadným způsobem měl zřejmě pocit, že jeho au pairka je prase a potřebuje umejt taky, jinak si nedokážu vysvětlit, proč mé skvělé bílé tričko bylo celé mokré a proč se mi pak snažil mejt i hlavu. Nicméně jsme to bez újmy přežili, já mokrá od hlavy k patě, dítě vysmátý jak na Vánoce.

Další novinka je, že budu mít Iphona 4S! Yaaaaaaaay ! ! ! :) Zaplatím si ho sama, ale rodina si ho vezme na svou smlouvu, takže ho budu mít za hubičku a ještě si zařídím neomezený paušál, takže to bude super. Stojí cca 60 dolarů měsíčně, ale HM mi řekla, že mi chce 35 přispět, takže 25 dolarů za neomezený paušál mi přijde SUPER! :) 25 dolarů mě měsíčně fakt nevytrhne! :-))) Líbilo se mi, že mi HM řekla, že to uděláme tak, jak si přeji já a že na tom zapracujeme až přijede domů. Mám fakt skvělou rodinu.

A dneska večer konečně vyrážíme OUT! :) Yup tři český holky se seberou a jdou si užít volno po celodenní "dřině" .. :D No nemáme se jak prasata v žitě? Takže se jdu připravit, ať jsem ready na Péťu a Zuzku! Já ty moje holky miluju!

Doufám, že se taky máte famfááááárově, jako my!

První pracovní den + basket

15. května 2012 v 3:37 | Mišule |  První měsíc v USA
Já, která se v Čechách neprobrala dřív jak na oběd jsem čuměla do zdi už od půl sedmé, kdy jsem mohla v klidu vyspávat, protože šichta mi začínala až v 9am. Krátce před devátou jsem se sebrala, vzala župan a mazala pro toho mýho opičáka. :) Ten už na mě čekal v postýlce ! Vyměnili jsme pletu, oblékli jsme se do normálního oblečení a šlo se na snídani. Myslela jsem, že budu "bojovat" s tím jídlem, co mu mám připravit, ale tady prostě všechno strkáte do mikrovlnky a nevaříte nic. Což mi přijde STRAŠNÝ! Malej se najedl, hráli jsme si, vše bylo ok. Čeho jsem se obávala, tak výměna posrané pleny. NIKDY předtím jsem dítěti neměnila POSRANOU plenu. Neřeknu dát čistou plenu, nebo počůranou vyměnit, ale POSRANOU?! No myslela jsem si, že to bude hororová scéna a kdo ví, co ještě, ale myslím si, že jsem to zvládla na jedničku. Já jsem totiž hrozně citlivá na smrady! A to nemluvě o tom, že pohled na tu "věc" člověku taky dobře nedělá. No BYLA to hotová nálož, ale zvládlo se to! ... Po obědě (oběd = připravenou konzervu hodit do mikrovlnky) nastal NAP time! Na ten jsem se neuvěřitelně těšila, až si sednu a nebudu muset pořád jančit, kde mi lítá dítě, jestli lítá s vidličkama nebo jestli lítá s něčím jiným - životu nebezpečným. Navíc jsme spolu stihli i pár skype hovorů a to ho určitě muselo hodně vyčerpat. Neznám nikoho, kdo by ho nemiloval! :)))))
Takže jsem do půl třetí byla víceméně OFF - dítě mi v klidu spinkalo, tak jsem dala skype konferenční hovor s rodičema a Terezkou. Poté, co se mi dítě vzbudilo mě čekala další nálož, další "vaření" a další hraní a neustále opakování : No, don't do this ! .. Can you ... Where is .... Do you want your nam nam? :D No prostě zvládli jsme to... Musím ho ale pochválit, umí po sobě uklízet. A dneska mi i HD požádal, abych s ním pak nahoře v jeho pokoji trénovala úklid, aby se naučil věci po sobě uklízet. Dneska opět rozlil mlíko, tak běžel pro toaleťák, že to utře. Dopadlo to tak, že běželo dítě ... pak byl vidět jen toaleťák a dlouho nic a pak při pohledu blíže rotujucí toaleťák u záchoda. :-D Komedie ! ...
Další věc je, že malej si hrozně rád čistí zuby, takže si sám řekne, že chce čistit zuby, sedne si tam vedle umyvadla a má ohromnou prdel z čištění zubů - je roztomilej prostě! :)
Dokonce mi dneska pomáhal vyndavat myčku ... Je to moje zlatíčko!

STAL SE ZÁZRAK - Nejstarší na mě promluvil! :D Oznámil mi, že teda musí jít, že jde do školy. Ale i tak je co říct, že na mě promluvil! Když jsem mu dneska řekla HI, tak na mě koukal jak padlej na znak. Nevím, jestli je tak odměřenej proto, že mu vadím, nebo proto, že mě nezná a nebo proto, že se stydí! :D NEVIM

No a HM přijela dříve, abych já mohla na basket s klukama. Takže jsem jela. Po cestě jsme se stavili v Mekáči, takže jsem dostala mega obrovskou ledovou tříšť !!! ooooooo .... Jsem se divila, že jsem si o nic neřekla a že mi automaticky taky vzali. Tak mi babča říkala, že prostě jsem součást a že tím pádem taky všechno dostanu. LOL! :D

Jinak cesta hrozná. Prostřední svěřenec a jeho dva brantranci měli asi rok staré ponožky, jinak nechápu, proč jim tak smrděly nohy! To byl puch, že by to uspalo i slona! ALe tak basket v pohodě, Angry Birds vyhráli (MY), takže pohodička.

Dala jsem si véču, už chodím konečně do ledničky jak doma a nemám kolize s ledem, a jdu spát! :) Jsem hotová ... Zítra jedeme do jesliček! :)))

BTW. PŘED PÁR MINUTAMA JSEM VYTOPILA KOUPELNU - GOOD JOB MIKEJLA - HIGH FIVE!

Víkend s RODINOU + zajímavosti, které mě ničí - AMERICKÁ VÝCHOVA OLÉ

14. května 2012 v 2:49 | Mišule |  První měsíc v USA
No, tak začala bych tím, že tenhle víkend byl silně busy!

V sobotu jsem vstávala v deset a ve dvanáct jsme už jeli na pravou americkou zahradní párty, jedna slečna (dcera nejlepší kamarádky HM) slavila narozeniny a "maturitu". Byla jsem nervózní jak prase, ale zvládla jsem to. BA dokonce to bylo hrozně fajn. Celou dobu jsem byla s malým, za což mi pak rodina v autě děkovala, že jsem jim pomáhala a byla s malým, i když jsem nemusela. Byla to pravá americká párty - byl tu týpek z nějaké agentury - kuchař, nebo tak něco. A staral se tam o jídlo a pití. Mohla jsem si vzít co jsem chtěla, jídlo si nabrat jaký jsem chtěla a kolik jsem chtěla. Byla jsem trošku jak atrakce bych řekla. Přišel si za mnou pokecat jeden fajnový starší pán, další manželský pár mi chválil angličtinu až tak, že mi to přišlo přehnaný. Ale ujišťovali mě (nesouhlasila jsem s nima :D), že mam perfektní angličtinu blá blá blá.. No dobrý. Odpoledne jeli rodiče na DATE, takže kluci dělali babysittery. Tatík nám uvařil polívku kuřecí (lol, tady snad vaří jen on! :D) a jeli. Já jsem se o malého "nesměla" starat. Dopadlo to tak, že jsem se zavřela dolů a chatovala, skypovala etc. Nebudu jim stát za prdelí, že jo a hlídat je. :) Večer jsem pak šla omrknout situaci s tím, že si potichoučku půjdu pro pití. Co se nestalo? Udělala jsem o půlnoci vyrvál na celej barák. Naše chytrá lednička byla nastavená na LED, jenže já dement jsem se na to nepodívala, dala hrníček do ledničky, že si naleju vodu. Najednou se spustil kravál, jak to tam sekalo ten led, samozřejmě jsem byla okamžitě ledem zasypaná. Takže srandy kopec. Rychle jsem pak vzala roha.

V neděli byl Mother's day, takže jsem HM dala přáníčko, dala jsem si snídani a šla jsem si zase do pokoje. Řekla mi, že v půl dvanácté se bude odjíždět na rodinný oběd k její mamce, kde budou všichni. Nevěděla jsem, jestli pozvání stále platí, tak jsem před půl nenápadně šla pro pití do kuchyně a byla tam. No, zeptala se mě, jestli jsem ready a jelo se. Ty kráso .... TOLIK LIDÍ! Má tuším dvě sestry a jednoho bráchu, dětí tam bylo spousta - zjistila jsem, že ten můj nejstarší hezkej "synátor" má ještě hezčího bratrance. LOL (berte to s nadhledem, konstatuji fakta) ... Seznámili mě se všema, měli jsme oběd - OBĚD ve stylu, každej přivezl něco, to se nandalo do kuchyně a pak jsme chodili pro jídlo stylem švédské stoly. No prdel neuvěřitelná. Host babča mě vzala a šoupla mě mezi kluky, že mám přednost v jídle. Na výběr byla - slanina, vajíčka, muffiny, wafle, šlehačka, sirup, ovocný salát, pak rajčata s cibulí, pečivo a pak další nějaký věci ... Sladký jak cecek, až mi to lezlo skoro i ušima! :D Po obědě byl čas na DORT, jeden z vnoučat slavil narozeniny, takže byla vtipná situace, kdy se můj nejstarší synátor snažil zapálit svíčky. Byla sranda, že ho začaly pálit prsty a jak rychle sfouknul cirku, tak sfouknul půlku dortu, tak tahle situace se opakovala ještě jednou, kdy to dopadlo tak, že dostal pytel s ledem na ruce a dort se zapaloval znovu. LOL ! :D Po obědě jsme přijeli domů a já šla do pokoje, padla jsem na držku a spala jsem tři hodiny. Fakt jsem byla úplně mrtvá! Vrátila jsem se pak nahoru za nima a byla s malým, jedli jsme jogurt a malovali jsme spolu. Poté byla rodinná večeře. Říkám vám, já se tu naučím jíst. Já jak mám hlad, tak sežeru i to, co bych v Čechách zavrhla po jednom pohledu. Brrrrr ... :D Co mě málem zabilo, že dítě mohlo lítat po baráku s vidličkama a hrát si s nožem?! Nůž mu pak zabavili .. Já jsem se o to snažila taky, jednou se mi to povedlo i když natahoval, ale pak jsem se ho zeptala, kde je Sugar (pes) a šli jsme hledat psa - ale s vidličkama! Jsem celou dobu čekala, kdy přijde s vidličko v oku.
NEnosí ponožky! Ty vole! Dítě ledový nohy, bez ponožek, nohy jak negr - pohoda. Co mě málem zabilo, že venku prší a malej MŮŽE ven jít BOS! Viděla jsme, že kluci taky tak chodí, ale je jim 13 a 16, ale skoro dvouletý dítě by mohlo mít boty, ne? Takže mě lítalo dítě bez bot v loužích, po mokré silnici - venku dvakrát teplo není a on byl v kraťasech a tričku. No ty kráso! :D

Jinak stále čekám na telefon s číslem! Měli jsme ho jít koupit dneska a nic, místo toho HM vyhrabala předpotopní Nokii od Natashi - taková ta blikací Nokie - LOL! NEpotřebuji mít nejnovější model, ale ani ne telefon, co se mi rozpadne. Tak snad mi ho nedá! :D Jsme domluvení, že si koupím telefon, abych si ho mohla odvézt. Přemýšlela jsem o Iphonu 4s - bílý. JE levný a další věc je, že chci bílý telefon. Nejde o to, že je to Iphone, ale prostě se mi líbí ten design.

No a pojedeme zařídit číslo, půjdeme trénovat řízení, zařídit banku .. no je toho hodně.

A zítra zůstávám s malým sama! Hurray... A večer jedu s prostředním na basket. Jupíííí ! A v úterý s babčou do jeslí. Tak se těším :)))))

PS - RODINA mi pořád za vše děkuje, oni mi děkujou i za to, že s nima večeřím! :D + vaří jen a jen HD!!! :D :D :D

Shledání s rodinkou ! :)

12. května 2012 v 6:13 | Mišule |  První měsíc v USA
Páni, nemůžu tomu uvěřit, ale jsem tu! JSEM u rodinky, jsem ve svém druhém domově, jsem konečně v Atlantě ..

Školení bylo super. Cesta na letiště OK, akorát nás vyhodil autobusák dál od terminálu, takže bylo docela funny se táhnout s kuframa na terminál. :) Let byl příjemný, docela dost rychle to uteklo. Akorát po přistání mě přepadla nervozita. ALE JAKÁ! Nechtělo se mi z letadla. Pominu-li fakt, že létání miluju, tak jsem fakt nechtěla jít ven. Naštěstí jsem tam měla Péťu a Danielle, takže jsme se smály celou dobu a dělaly prdel na celý okolí. A pak to přišlo ...

Petra se od nás odpojila, protože tam byla její rodinka a já jsem šla s Danielle pro kufry a pak to přišlo, tam byla moje HM! :) Čekala na mě ... Já jí nepoznala (vtipně jsem měla brejle a stejně hovno). Nevěděla jsem, co dělat. Čus, tady mě máte, nebo co. :) A musím říct, že jsem byla překvapená, protože mě okamžitě objala. Ukázala mi, že pro mě měla připravený papír (jak stojí lidi a čekaj na lidi s papírem). Přišla tam Péťa s rodinou, takže jsme se rovnou všichni seznámili. Hrozně fajn.

Vzaly jsme kufry a šly jsme k autu. Čekala jsem nějaký mega obrovský auto, ale má krásný Mercedes, žádnou mega káru (to jsem ale nevěděla, co čeká mě :D :D :D). Po cestě jsme si povídaly, ukazovala mi zajímavá místa, povídala si se mnou. Bylo to fajn a to jsem měla vítr, že prostě bude "trapné ticho". Fakt jsem neměla tušení, na co se ptát a tak. Přijely jsme a první co jsem viděla, bylo obrovské BÍLÉ AUTO značky Honda Oddysey ! A HM mi povídá koukni, tohle je tvoje auto. Ty vole! .... Taková kráva velká! :D Ale díky Bohu, je to automat! Yaay .. Další bylo na řadě setkání se staršíma klukama. Byla jsem nervózní jak při maturitě. To si nedělám srandu! Prostřední je fajn, hrozně v pohodě, velkej taky. Nejhorší jsem měla za sebou! :D A bylo to opravdu hrozně fajn. HM mi pak ukázala můj bejvák ... O bože .... To není možný!

Mám pro sebe celé patro, které je vetší než náš byt! Mám megavelkou postel ve své vlastní ložnici, obrovský obývák, kde je krb, bar, PLAZMA, ty vole fakt KINO, obrovská sedačka. No prostě pecka! A vlastní koupelnu. Prostě je to tu boží. Mám se jak prase v žitě, co si budeme povídat. HM mi řekla, ať si beru k jídlu co chci, vše mi ukázala, prostě jako doma. (a lidi, já do dvanácti ráno hladověla, protože mi bylo víc než trapný jít do ledničky jak doma!:D) Ať se vyspím a ať jsem ok. Vstávat jsem nemusela, ale vstala jsem a šla za malým. :) ON je dokonalej! Prostě zlatíčko moje už to je! Nejdřív se styděl, ale pak? ... Biba (babysitterka) šla stranou a do šlofíku po obědě jsme si hráli jenom spolu. Pak šel spinkat, já se najíst a pak opět za ním. Vtipně mě prďola můj krmil. Dostal svačinku a on přišel a krmil mě ostružinama. A když jsem mu říkala, že nechci, že děkuju, ale že mám dost, tak mi ostružinu narval do pusy ... :D To bylo sladký. Je to takovej můj smíšek malej, sluníčko! :) A byly jsme venku spolu. Za barákem máme bazén - ha ha ha ! :D Taky jsem se ráno viděla s HD, je hrozně v pohodě. A to jsem se bála. A šoumen je to!

Jinak, z handbook(u), který mi vytvořila rodina jsem se dozvěděla, že v červenci jedu na dvě dovolené. Jedna s rodiči, druhá s prarodiči na pláži. Hurá..

Navštívila mě též Cindy - je úžasná! Dokonce mi řekla, že zatím nezažila nikoho jako jsem já. Že jsem se strašně rychle aklimatizovala. A poukazovala hlavně i na malého, jak mě vzal. MIKI musí všude s ním (říká mi Miki) ... Učí mě slovíčka - LOL! :D Je úplně k sežrání. Furt by mě držel za ruku, takže je to prostě super. Takže jsem pozvaná k ní, bydlí pode mnou.

Jinak večeře byla super. Sedli jsme ke stolu, vařil HD ! :) Chytli jsme se za ruce a všichni zpívali. Takovou kraťoučkou písničku. Pak jeden z nich měl SLOVO. Měla ho HM, mluvila ke mě, že je šťastná, že mě tu můžou přivítat a že je ráda, že tu s nima jsem. Pak ještě pár vět pronesla a jedlo se. Googlili, kde bydlím, bavili se o tom, vyptávali se na mě na všechno. No prostě BOMBA! :) Prostřední se pak ptal na pár vět česky - LOL! TO byla sranda, ale šlo mu to!

Večer mi HM udělala WIFINU a teď je vše úplně OUKEJ! :)

No nic, jsem úplně mrtvá a víkend bude more than busy! Jo, jinak mi hrabe z angliny, vtipně už doplňuji věty anglickýma slovíčkama, protože mě prvně napadnou v angličtině, než v češtině. Asi mi furt vaří mozek z celého dne! :D No nic, mějte se krásně!

BALÍČEK aneb jak vás rodinka může překvapit! :))) + FOTO

9. května 2012 v 5:49 | Mišule |  První měsíc v USA
Moje HM mi v sobotu psala e-mail ve kterém zmínila, že v úterý mám čekat jistý "care package" - neměla jsem vůbec ponětí, co si pod tím mám vůbec představit. Neřešila jsem to, měla jsem plnou hlavu jiných starostí, každopádně .... DNES je úterý ! O pauze mezi "přednáškama" bylo v místnosti, kde nás školila Joan a Vikki spoustu balíčků. Myslela jsem teda, že jeden z nich bude i pro mě. Nebyl ... Tak jsem si říkala, tak to asi nebude nic pro mě. Možná mluvila o nějakém jiném balíčku - kdo ví?

Sebrala jsem odvahu a napsala jsem HM email, jestli ten balíček je nezbytný pro můj odjezd, nebo jestli to budu potřebovat na školení, že opravdu nevím, co si pod tím mám představit. ODPOVĚĎ? Mám očekávat balíček s tričkem, průvodcem Atlantou, cookies etc. Páni, zastavilo se mi srdce. Ale jelikož balíček nedorazil mezi těma prvníma, tak mi napsala, že jí mám dát večer vědět, jestli jsem ho dostala.

Byl večer - balíček nikde. Napsala jsem jí, že si strašně moc vážím toho, že pro mě dělá takhle hezké věci, že jsem nečekala, že mi poslali něco takového a velkou děkovačku! :) A lidi, hádejte co? Když jsem přišla z Targetu, tak chvilku po příchodu přišel pán s balíčkem! YAAAAAAAAAAY - HURRAY! :)

Ta moje rodina je prostě úžasná. Přikládám FOTKU:No a zítra nás čeká VÝLET DO NYC! :)))

Takže se jdu na to všechno vyspat - dobrou noc moji milí čtenáři

Malá ozva z AMERIKY!

8. května 2012 v 1:40 | Mišule |  První měsíc v USA
V rychlosti píšu, že jsme v pořádku dorazily. Dokonce let trval o hodinu méně, byl naprosto bez turbulencí (pominu-li tu chvíli, co to s náma házelo nad Kanadou a chvíli nad Amerikou - asi někdo chtěl, aby jsme věděly, že jsme almooost there!)

Je to tu paráda, je to tu skvělý, je to tu velký, boží, prostě je to AMERIKA!

Máme za sebou driving course, dostaly jsme trička, máme certifikát. Všechno je prostě skvělý, lidi, holky, vše! :)

Dneska jsem byla poprvé v MALL(u) - parááááda. Úplně mě svěděla peněženka a peníze v ruce, ale udržela jsem se!

A ve středu nás čeká NEW YORK CITY (Jen tak mimochodem, let s výhledem na Manhattan byl DOKONALÝ!)

Napíšu později více ! :))

Mějte se krááááááááááááááááááásně !

Moji milí čtenáři - loučím se! :)

5. května 2012 v 13:21 | Mišule |  Před ODLETEM
Je to tady!

Odjíždíme právě na Kladno, kde budeme spát a odkud se budeme vydávat směr pražské letiště! Zítra ve 13:25 vzlétáme s Růženkou směr NYC!

Mám za sebou nádhernou rozlučku v Holýšově, dostala jsem spousta krásných dárků! :)

PŘIKLÁDÁM FOTKY A DALŠÍ ČLÁNEK BUDE Z USA !!!Hurray! ZABALENO !

2. května 2012 v 20:51 | Mišule |  Před ODLETEM
3x hurá! Jsem zabalenáááá ! Ještě teda budu muset kufry zvážit a budu muset tam dát ještě zbytek věcí, ale vypadá to nadějně a vesměs zabalená jsem.

Podařilo se mi konečně zařídit PLNOU MOC! V pondělí jsem byla na úřadě u nás a byl obrovský problém udělat generální plnou moc - úřednice na mě koukaly jak kdyby to neexistovaly a s tou plnou mocí, kterou jsme měli připravenou mě posílali pořád za notářem. Nakonec to dneska klaplo, vyřídila jsem i poslední - mezinárodní řidičák ! :)

Takže jsem spokojená! :)

Jinak jsem se byla rozloučit s tetou - plakala jsem jak malá ! To nešlo. Byla jsem naprosto v klidu a pak to na mě padlo takovým způsobem, že jsem jí plakala na rameni jak jen dlouho to šlo.