Říjen 2012

Halloween, dovolená s rodinou, FOTO

17. října 2012 v 6:40 | Mišule |  Šestý měsíc v USA
Tak jsem si našla chviličku sepsat krátký článek.

Máme tu měsíc Halloweenu, to znamená, že všichni zdobí baráky, mají neuvěřitelně nádherně vyzdobené domy, všude na vás dýchne atmosféra Halloweenu. Moje rodina neměla v plánu zdobit barák, ale já jsem z toho tak excited, že jsem se dobrovolně nabídla. S Robertem jsme vyrobili spoustu duchů, které jsme rozvěsili všude po baráku, především u něj na schodišti a na v postýlce. Byl z toho nadšený, s rodičema jsem se domluvila, že nakoupím výzdobu a oni mi jí proplatí. Takže jsem celé páteční odpoledne strávila na frontyard a dělala výzdobu. Ozdobila mailbox, udělala si hřbitov, označkovala stromy páskami a všude dala pavučinu s různou havětí. Rodina byla nadšená. HM mi říkala, že s ní mluvila ségra a že říkala, že KONEČNĚ jim někdo udělal pořádnou výzdobu a ona sama uznala, že je to velice povedené. Dneska (úterý 16.10.) mi řekl HD, že je to vážně skvělý. No mám radost! :)

Další věc je, příští měsíc je Thanksgiving - asi největší událost v Americe. Rodina se chystá na týden do Michiganu, takže mi nabídla, jestli bych nechtěla jet také. Takže odjíždím na týden do Michiganu a zažiji si pravý Thanksgiving - WOW! A hned co se vrátím, tak si zabalím a odjíždíme na dovolenou s Péťou.

O víkendu jsem strávila celé sobotní odpoledne s Péti rodinou, její HM měla narozeniny. Jeli jsme na koupit pumpkins. Myslela jsem, že mě trefí šlak - in a good way! Byla jsem nadšená jak malá. Koupili mi taky jednu dýni, takže jsme celé sobotní odpoledne dělali dýně. Večer jsme měli hromadně večeři a poté jsme vyrazili s Péťou za zábavou. Tentokrát - poprvé - Midtown ! :) Docela cool .. ale zlatej Buckhead.

Už mám skoro zaplacený IPAD, takže budu moct se soustředit jen na šetření na dovolenou. Už aby to bylo!

No ... jinak vše při starém. Pracovní doba stejná, dítě hodný, rodina skvělá, volno trávím s holkama nebo v gym, teď ÚT a ČT studijně s Danielle. Odevzdala jsem konečně první essay a bylo OK. Teď pracuji na dalších ...

No ... tohle bylo fakt rychlý ... brzy napíšu více!
SOUSEDOJC !!!!
ŠKOLA, Basketbal, Halloween, FOTO.

9. října 2012 v 0:28 | Mišule |  Šestý měsíc v USA
Takže, začala jsem před pár dny 6tý měsíc v Americe - wow! To to neuvěřitelně letí.

Je ze mě opět STUDENTKA. Rozhodla jsem se pro tento rok pro online školu - takže studuji na University of California, Los Angeles - UCLA. Vzala jsem si americkou historii, takže teď začínám třetí týden.. Jsem na to zvědavá. K tomu musím chodit "za kulturou", na různý sportovní události, do muzeí, galerií, zoo, etc. Další podmínka je být "dobrovolníkem". :) Takže jsem na to zvědavá. Dělá nás to asi 6 holek z mého clusteru, takže je to pohodička. Teď se chystám s jednou němkou na skydiving. Teda teď přímo ne, protože musím splatit IPAD a nechat si co nejvíce peněz na dovolenou, která tu je za 50 dní - WOoow!


Konečně jsem dobrala antibiotika, takže jsem zase na nějakou dobu zdravá! :)

Rozšířila se mi sbírka pohledů - LOVE IT! :)


Pracovní týden byl trošku šílený a náročný, ale zvládlo se to. Robert mě začal oslovovat "Mikejla", takže několikrát za hodinu mi řekne thank you Mikejla, love you Mikejla, welcome Mikejla, Hi Mikejla, bye Mikejla.. Ráno z postýlky už řve, když mě slyší, že jdu nahoru, Mikejlaaa??? :) No je to sweet. Jinak ho ostříhali - bych brečela. HM se ho taky nechtělo stříhat, ale už to měl dlouhý a vypadal jak holčička. :)

Dva večery v týdnu jsem vařila a pekla ! Musím říct, že moje rodina i kluci milujou český jídlo a milují moje dezerty. Viz. foto - Sklidila jsem OBROVSKÝ úspěchJinak byla jsem tento víkend doma. V sobotu jsem strávila večer při skype s Terezkou - 8 a půl hodiny. A večer jsem šla hang out, ale nic extra. V neděli jsme šly s holkama na basket. Já basket tak MILUJU! Normálně jsem ani nedejchala, bože to byl zase zážitek! :-) Hrála Atlanta Hawks vs. Miami Heat ! :) Byla to první hra pre-season, protože sezóna začíná až v listopadu. Bomba.. JINAK samozřejmě, Atlanta Hawks vyhrála. A pokud se nepletu, tak i Falcons vyhráli ten den..

Večer jsme jely s holkama do Cheesecake faktory, bože to byl chuťový orgasmus! Za pár dní mám svátek, takže se těším, až tam s holkama půjdeme znova. Včera jsme se byly loučit s jednou Němkou, co dneska (pondělí) odlétá..

Jinak náš "nejbrhůůůd" je plnej Halloweenský výzdoby. Všechny baráky včetně jejich zahrad se začínají plnit Halloweenskou výzdobou a je to DECHBEROUCÍ - prostě luxusní ! :) Já jsem projížděla a u každýho baráku přibržďovala, abych se mohla pokochat. Mimo jiné víkend před Halloweenem jsou všude párty, takže příští týden jdeme koupit kostým na pravou Halloweenskou párty!!!! :) YAAAAAY ... a ve středu půjdu s klukama na koledu, bože já mam takovou radost a tak excited jsem! :-)

Mimo jiné padlo v komentářích dotaz na S. - žije! :D ŽIJU i já. Ale rozhodla jsem se tu nic nepsat o téma - Já a muži mého života. Pokud nebude nic oficiálního, co by stálo za zmínku, tak se k tomu nebudu vyjadřovat ... :-) P

FOTKY:


Americký fotbal - Falcons game ! + FOTO

1. října 2012 v 3:48 | Mišule |  Pátý měsíc v USA
Wooow woooow wooow !!!

Co můžu říct?! Bylo naprosto boží, skvělý, vyloženě luxusní záležitost! Už po cestě na nás dýchla ta atmosféra. Všichni v dresech, všichni natěšení na game! :) Přijely jsme Martou k DOME aréně, která je hned vedle Phillips arény v ATL. Spousta lidí, ale že jako tolik lidí jsem dlouho na jednom místě neviděla. Nebylo se kam hnout, všichni už pokřikovali, bylo vidět, že se nemůžou dočkat! Když jsme vlezly s holkama dovnitř, tak prostě mi jednoduše padla brada. Za prvé je to obrovská hala, neuvěřitelně velká a my byly až nahoře, což prostě pro mě byl zážitek mít rozhled na celou halu a vidět všechno.
Všichni v barvách Falcons.. Pro mě to byl jeden z nejlepších sportovních zážitků vůbec a NIKDO mi nevymluví, že Američani jsou nejlepší fanoušci na světě, protože ONI JSOU! A pokud nevěříte, přijeďte sem a pojďte se podívat na sportovní událost jako je tahle a s prominutím se poserete! :)
Jakože upřímně pravidla mi nic neříkaly, ze začátku jsem byla ztracená a neměla šajn what's going on ... Ale pak jsem se začala chytat a už jsem tak nějak věděla. Myslím, že konec zápasu přivodil infarkt skoro nám všem v hale, ani jsem nedýchala ... A upřímně se nemůžu dočkat, až půjdu znova. Mám jít s Brettem, tak uvidíme. V nejhorším mi vysvětlí to, co jsem do teď nepochytila.. Ale jakože je a bylo fakt co závidět. Myslím, že fotky mluví za vše. Byť jsem tam strávila 4 a půl hodiny, tak prostě jsem ani na chvíli se nenudila (jako tomu bylo zezačátku na BRAVES), fandila jsem jak o život, že by si člověk řekl, že jsem tam pečená vařená a skalní fanoušek .. no ... každopádně, tady jsou fotky! :)

¨
VÍKEND + Foto ze sobotního večera - 09/22/2012

1. října 2012 v 3:34 | Mišule |  Pátý měsíc v USA
Jelikož se chystám na samostatný článek o FALCONS game, tak postnu zvlášť fotky z večera s holkama, abych měla ZVLÁŠŤ FOTKY z amerického fotbalu.

JINAK, tenhle víkend byl takový easy. V pátek jsem zůstala doma, nechtěla jsem riskovat někam chodit, protože mám přece jen antibiotika. V sobotu jsem s Petruš jela tradičně do Walmartu zaplatit splátku na IPAD. Měli levný dresy FAlCONS, TAKŽE jsme je tam nemohly nechat a koupily si je. :-) Každopádně odpoledne jsem jela domů, dát si šlofíka a večer jsme nakonec jely s holkama na pravou americkou house párty. Jakože barák jako kráva, kde bylo minimálně 100 lidí. DJ venku, uvnitř se hrálo taky, tancovalo.. Prostě typická americká house párty. Normálně jsme si připadaly jak v Prci, Prci, Prcičky! :-) Samozřejmě tam přijeli cajti, takže byla sranda. Někdo se možná pozastaví nad tím, že se tu vypisuju o párty a podobně, ale prostě je to součástí mého života a je to součástí zkušeností. Jakože ať si říká kdo chce co chce, já jsem ráda, že jsem měla tu možnost jít a zkusit si to zažít. A šla bych znovu! :)

FOTO ze soboty