Leden 2013

Operace.

30. ledna 2013 v 1:11 | Mišule
Mám rozepsaný článek z Nashville, někdy v nejbližší době se budu snažit dostat k "dopsání".. Momentálně na to není čas, za prvé dokončuji školu, příští pondělí mi končí moje classes. A další věc je, že lítám po doktorech. Bohužel mě v pátek čeká operace ... To bych nebyla já, abych neměla nějaký problém. Už týden mě zlobí zub - moudrák. Doufala jsem, že bolest je způsobena třeba kazem na jiném zubu, nebo že prostě je to tím, že roste, ale bohužel moje nejčernější noční můry byly potvrzeny dnes ráno. Mám infected moudrý zub, takže mi lékař doporučil okamžité vyndání všech, jak toho infikovaného, tak ostatních 3. AU! Dostala jsem penicilín, abych to trošku zvládala tu bolest. No a odpoledne jsem byla u zubního chirurga. Bude mi nakonec trhat jen 3 - díky bohu (lepší 3 než 4)... Nechá mi jen jeden jediný, s tím, že ten vypadá OK, dobře i vyrostlý.. Horní osmičky se mi vůbec nevejdou, takže musí ven anyway. No a spodní osma je jasná, infikovaná. Takže mě v pátek čeká pod kompletní narkózou operace osmiček. Mám brát penicilín a v pátek ráno hodinu před 9am (to mám operaci) si mám vzít oblbovák, co mi doktor předepsal. Jelikož jsem mu řekla, jak z toho šílím, tak mi předepsal rovnou dvě, tak doufám, že budu oblbená na tolik, že tam půjdu vysmátá. Možná, že až se podívám znova na bill, kolik ta sranda stojí, tak mě to probere .... :/
No, já končím ... Musím dodělat pár věcí do školy, pár povinností a v pátek hurá na věc.. :(((((

První POKUTA!

18. ledna 2013 v 22:02 | Mišule
Tak tenhle pátek je nejhorší pátek, co jsem zatím kdy zažila. Ráno se nám silně ochladilo - respektive mrzlo, takže žabičky šly starou. Přišla jsem k autu a málem mě trefil šlak. Byla taková zima, že mi zamrzly dveře od auta, takže dveře od řidiče jsem lomcolala a otevřela až po nějaké chvíli. Další pecka přišla, když jsem chtěla dát malého do sedačky, ale jeho dveře nešly otevřít. Takže jsem dítě posadila za volant, pustila mu heat a šla škrábat okna. :) Po 15ti minutách dveře stále nešly, tak jsem se naštvala a malýmu řekla, ať přeleze dozadu, že ho připoutám od řidiče. To taky zabralo nějakou chvíli. V tu dobu už bylo 9, kdy se zavírá carpool a kdy já měla mít malého ve školce. Naštěstí jsem zavolala HM a řekla jí co se děje, kdyby náhodou volali ze školky, že tam malej není. Tak se rozjedu a řve mi auto, že nejsou zavřený dveře, jenže se mi na palubovce nechtělo ukázat jaký dveře. Takže další zdržení. Nakonec vše bylo OK a já jsem mohla vyjet. Malého jsem odvezla, nabrala jsem Péťu a jelo se do outletu na nákupy.

No, tohle byly nákupy za všechny prachy, jelikož mě po cestě, přesně v 9:50, zastavil policista. Já jsem jela ve druhém nejrychlejším pruhu - celkem 5 pruhů. A docela jsem si to práskala 83mil za hodinu. Místo 65 (tolerance je 10mil za hodinu). Jenže jsem jela za autem a to začalo brdit, takže jsem v jednu chvíli byla blízko a začala jsem brzdit taky. Jenže mě viděl pan policista, na kterého mě vzápětí upozornila Péťa. Ta se na něj podívala a já jenom sledovala v zrcádku, co se bude dít, jestli zastaví mě a nebo někoho jinýho. Protože tam si to všichni práskali jak hovada a já patřila k těm "pomalejším". No samozřejmě koukám, policajt nahodil blikačky a šup dojel si za mě a to už jsme slyšely i sirénu.. Co Vám budu povídat, bylo to jak z filmu, tak jsem teda dojela tam, kam mě pan policista chtěl. Tady člověk musí hezky zastavit a čekat s rukama na volantě. Za žádnou cenu se nesmí vystupovat a myslím, že kdybych vystoupila, tak skončím na kapotě s želízkama. Takže jsem stáhla okýnko a čekala jsem. Přišel pan policista, ne dvakrát příjemný, já mu dala řidičák, on mi řekl, že jsem překročila speed limit, že jsem v úseku, kde je povoleno 65 jela 83 a že mám počkat. Tak jsem čekala.. Za chvíli přišel s A4 papírem. Tak jsem mu to podepsala s tím, že teda jsem dostala ticket for speeding. Mimo jiné mi lupnul do poznámky, že jsem byla blízko u auta, ale reason byl speeding. Můžu jít ke "kurtu", kde se můžu obhajovat - proč jsem jela tak rychle, že jsem třeba neviděla značku, nebo prostě COKOLIV a porota mě uzná vinou a nebo naopak. Pokutu bych zaplatila tak jako tak, ale jde jen o to, že v případě uznání nevinnosti bych neměla zápis. Ale ty kurty se můžou hrozně dlouho táhnout, takže se musím zeptat HM, co a jak. Každopádně ticket je hustej, je to rozpůlený na DVĚ A5, jedna stránka je vypsaná (resp. oni mají počítače a zřejmě i tiskárnu v autě), moje údaje, veškeré údaje o autu, o policistovi no prostě vše, na co si vzpomenete. Vtipně vám neřeknou, kolik zaplatíte. :-D To je asi překvapení ... Musím si zavolat do office nebo na kurt, aby mi řekli cenu. Tu mi řeknou během 5-10 pracovních dnů, ale můžu si to hlídat na internetu, takže když budu mít štěstí, tak to tam bude ASAP! :) A můžu zaplatit ONLINE nebo teda pak osobně. Ale vzhledem k tomu, že když použiju VISA kartu či MasterCard, tak se musím dostavit osobně - sh*t! Koukala jsem na internetu a neměla bych platit víc jak 125 dolarů, ale uvidíme. Taky se může stát, že to bude kolem 200 dolarů.

NO nic, přeji hezký víkend!


Daně a ty naše slavné platy!

16. ledna 2013 v 22:10 | Mišule
Dobře, tak tu máme dobrou srandu teď - DANĚ! 3X HURÁ ..

Čekala jsem pálku, původně nám bylo řečeno, že budeme platit cca 700 ! To na mě šly mdloby. Dneska jsem měla možnost vidět tabulku s taxama. Krásných 266 dolarů to dělá. Ale mám dojem, že příští rok mě klepne pepka! Ale stejně jednu věc asi nikdy nepochopím, jak po nás můžou chtít platit daně z toho mizernýho platu, co se nedá nazvat platem. Prakticky je to kapesné nebo ještě lépe almužna.

Člověk si řekne, že 200 dolarů týdně, kdy člověk bydlí s rodinou a nemusí prakticky platit nic - jídlo, pronájem, elektriku etc. A ve finále je to naopak. Spousta lidí si neuvědomuje, že do USA přijede s jedním kufrem a dalším příručním zavazadlem. Jelikož tam musíte mít věci tzv. pro všechno, tak se vám tam toho moc nevleze. Respektive to není žádný termo a nevlezete se do limitů a tím pádem vysolíte slušnou pokutičku na letišti a to vám za to opravdu nestojí, protože za ty prachy si nakoupíte v Hollister, Abercrombie, Guess, GAP etc. to, co se vám tam nevešlo. Zrovna dneska jsme to řešily s Péťou, plat stojí za prd, do toho máme platit daně, do toho tu chceme cestovat (logicky že, kdo ví, kdy se zase dostaneme do Ameriky - jestli vůbec) etc. Takže my 6 měsíců trávily tak, že jsme furt chodily nakupovat. Věčně jsme byly v nákupních centrech či outletech a dokupovaly. A v říjnu, kdy se ochlazovalo jsme si řekly, že jsme DONE s nákupy a najednou šup, zima a my neměly mikiny, svetry, bundy, takže zase znova a na zimu se to vzdalo a nechaly jsme si věci poslat.

Teď jsem v zajímavé situaci, moje rodina mi oznámila datumy mých dovolených - jejich výběr (jeden týden je můj, jeden jejich) .. Takže já mam v DUBNU týden a hned na to ČERVEN dva týdny. Což není ani trošku sranda, jelikož musím zaplatit daně, našetřit na dovolenou v dubnu - plánuji Mexico, Dominikánskou republiku, Jamaicu, Bahamy, Cubu a nebo Hawaii - uvidíme! - takže to je zaplatit dovolenou (hotel, letenka etc.) plus našetřit peníze na to, abych tam za něco žila .. a sotva bych přijela, tak bych už musela platit další dovolenou.. Takže se teď snažím vymyslet co a jak, protože DUBEN je doba, kdy mohu naposledy opustit státy. Od 7mého May nemůžu vytáhnout paty. Resp. mohla bych risknout Bahamy a tak pak, ale je to risk. A rozhodně by mě nemuseli pustit zpět do států. JE to komplikovaný ... Takže je to docela sranda...

No, ale s tím si nějak poradíme - doufám! :)

Jinak pravidelná reklama :

https://www.facebook.com/misuleinusa

http://ask.fm/misuleinusa

+ plánuji teď školu. Chystám se asi vzít si hodiny angličtiny, které by měly být zadarmo a zaplatit si pak online course pro plánování svateb. Tak uvidíme. Musím to teď vymyslet.

Nabídka

13. ledna 2013 v 20:50 | Mišule
Moje fanpage na FB má 119 likes! Nemůžu uvěřit, že během 2-3 dnů dalo mé stránce LIKE 119 lidí a během těchto dnů tato stránka byla navštívěna 2 178 X ! :) WOW ... Mám neuvěřitelnou radost! DÍKY DÍKY DÍKY!

Jinak tady se nic neděje, víkend byl vcelku povedený, poznala jsem spoustu nových, báječných lidí a mám pocit, že můj život tady nabírá na obrátkách. Přijde mi, že jsem čím dál tím víc spokojenější. A nemluvě o tom, že jsem dostala BÁJEČNOU NABÍDKU! :) Dneska mi bylo nabídnuto focení! Sice to není ještě 100%, domlouváme se na datumech, detailech atd. Ale potěšilo mě to .. Tak uvidíme! :)))

Díky moc a doufám, že jste měli všichni skvělý víkend!!

Další článek bude pravděpodobně až po návratu z Nashville, kam jedeme v sobotu ráno a vracíme se v neděli večer.


DĚKUJI!

11. ledna 2013 v 23:39 | Mišule
Strašně bych vám všem chtěla poděkovat za PODPORU a pozitivní ohlasy na můj blog a stránku na FB, kterou jsem před několika hodinami založila.

Od rána mi chodí různé vzkazy, čtu si vaše kometáře a sleduji všechny ohlasy na mou "práci".

Nedokážete si představit, co to pro mě znamená. Ono, člověka strašně nakopnou všechny ty pozitivní ohlasy a vzkazy, kterými mě zásobujete. Jsem neuvěřitelně ráda, že mohu pomoci či být dokonce inspirací pro někoho, kdo chce vycestovat stejně jako já a další stovky holek, co jsou v naší FB skupině.

V následujících dnech se budu snažit zapracovat na fb stránce. Nahrála jsem další alba s fotografiemi a přidala další NOTES s užitečnými odkazy a odkazy na blogy holek, co se chystají do USA případně již v USA jsou a nebo už jsou zkušené Ex Au Pairs. Pokud to půjde, nahraju i nějaká videa, co mám ve svém počítači. Uvidíme ... :)))

Přeji všem krásný víkend! :)

JE TO OFICIÁLNÍ!

11. ledna 2013 v 3:12 | Mišule
Nevím, jestli jsem to tu zmiňovala, ale asi 3-4 dny zpátky přišla mojí HF obálka poštou od APIA. Bylo mi naprosto jasné, co je obsahem této obálky. Jelikož mám za sebou 8 měsíců v USA, tak se dalo očekávat, že brzy přijdou papíry o prodloužení či ukončení programu. Čekala jsem, kdy se rodina zmíní o tom, že přišly papíry s "žádostí o prodloužení". Avšak rodina se nezmínila.

Samozřejmě jsem trošku začala mít pochyby, jestli vůbec stojí ještě o to, abych s nima prodloužila. Přece jen bych očekávala, že se zeptají ještě ten den nebo den následující - což se nestalo. Honilo se mi hlavou spousta věcí. Ještě k tomu, když i DANIELLININA rodina se dávno zeptala, tak mě to trošku zaskočilo, že moje s tím ještě nepřišla.

NO a DNESKA, DNESKA jsem se dočkala. Byla jsem nahoře s HD v kuchyni a bavili jsme se o situaci, kterou si prochází Danielle. Řešili jsme vše kolem toho. Mezitím dorazila moje HM, s tím, že se jde nahoru převlíct. Když se vrátila dolů do kuchyně a držela papíry v ruce. A povídá ... No, dovtípila jsem se, že prodlužujeme, nebo? A já na ní říkám, no .. to teda neprodlužuju.. Začaly jsme se obě smát a přesunuly se ke stolu, kde mi ukázala všechny dokumenty, já podepsala vše nezbytné a následně jsme vyřídily i pojištění. Ptala se, takže o kolik? O 12? A já říkám, o dvanáct! :-)

Takže OFICIÁLNĚ oznamuji, že od 7. května 2013 mi začíná druhý rok v Americe a to až do 6. května 2014! :))))))

Co to znamená? Že pokud moji rodiče nepřiletí na dovolenou - COŽ VÁM DOPORUČUJI PŘIJET, PROTOŽE MOJE HF JE EXCITED Z TOHOTO NÁPADU - tak je neuvidím dalších 12 měsíců! Respektive dalších 16, protože mi 4 měsíce zbývají ještě teď. Neuvidím moji rodinu, přátelé a Českou Republiku!

Co se týče mých pocitů po podepsání papírů na extension - SMÍŠENÉ POCITY. Jsem hrozně nadšená z toho, že tu budu dalších 12 měsíců (a kdyby šlo víc, tak bych se asi taky nezlobila) V jednu chvíli jsem myslela, že se rozbrečím. Ono to byly takový pocity, že se to nedá ani popsat. Můj HD mi dal high five. Dělali si srandu, že mi musí postavit barák co nejdřív.

Takže AMERIKO, looking forward for another year! Challenge accepted!

+ spam

https://www.facebook.com/misuleinusa - Moje stránka - veřejná - na FACEBOOKU

http://ask.fm/misuleinusa !!!

FACEBOOK

10. ledna 2013 v 22:45 | Mišule
Dobře, rozhodla jsem se vytvořit si vlastní stránku na FB, kterou najdete pod ODKAZEM:

https://www.facebook.com/misuleinusa

Budu zde - doufám pravidelně - přispívat, stejně jako budu přispívat i nadále na BLOG.cz, během následujících dnů se budu snažit přidat nějaké fotografie etc.

Jelikož je stránka veřejná a může se k ní dostat prakticky každý, vynechám jakékoliv konkrétní informace o mé hostitelské rodině či klukách, které hlídám a nebudu zveřejňovat fotografie s mou hostitelskou rodinou či dětma. :) Což doufám všichni zcela jistě chápete.

Jak jsem psala výše, budu pravidelně psát na blog, kde se dozvíte více informací.

Na FB se můžete libovolně ptát na otázky týkající se AU PAIR, cokoliv vás napadne. Pořád se jedná o moje soukromí, takže vám určitě nezodpovím vše, co si budete přát, ale budu se snažit odpovědět na vše, co bude v mých silách.

No, uvidíme, jak to bude fungovat..

Mějte se krásně!

Ask.fm

10. ledna 2013 v 20:09 | Mišule
http://ask.fm/misuleinusa

Novinky!

9. ledna 2013 v 21:36 | Mišule
Kdo čte můj blog pravidelně tak ví, že studuji UCLA - American history. Součástí tohoto kurzu je volunteering. Já jsem zatím byla volunteerovat jen před Vánoci v CAC. Ale jelikož nás prakticky nepotřebovali, tak jsem řekla, že tam už rozhodně nejdu. Ne proto, že bych nechtěla pomáhat, ale proto, že nebudu někde ztrácet čas. Pracovala jsem ze dvou hodin hodinu a pak tam stála jak trubka, protože neměli pro mě práci. Radši budu někde, kde mě využíjí a moje pomoc se jim hodí, než někde stát a čumět. Takže jsem dneska byla ve školce, kam chodí můj maličký. Vypadá to, že budu pracovat tam, ne jenom během ledna, ale zřejmě dlouhodobě. Já končím kurz v únoru, ale nabídla jsem se, že budu klidně chodit i poté. Byli nadšení a vypadá to dobře, takže uvidíme. Čekám až se mi ozvou... :)

Nashville se odkládá na ten další víkend. Tenhle týden bych jela jen já a Péťa a upřímně, obě máme všeho plný kecky. Já mam plný kecky, od listopadu jsem se nezastavila. To byl Michigan, pak byla dovolená na lodi v Karibiku, Florida - Miami a Key West, pak šílenství jménem Vánoce a hned na to odjezd do New Orleans a minulý víkend jsme byly za klukama v Columbusu. Takže budu velice ráda, že po nějaký době strávím víkend DOMA!

Včera jsme šly na horor - Texas Chainsaw 3D - kravina na entou. Já horory k smrti nesnáším, ale tohle byla fakt kravina. Zlatej první díl, ten byl ještě fajn. Sice některý scény byly nechutný a já zavírala oči, protože prostě nesnáším to, když někoho věší na hák a nebo ho motorovou pilou rozřezává na kousky a všude chčije krev - jinak se to nazvat nedá. V půlce filmu jsme se půlka kina vyloženě smála. Fakt jsme brečeli smíchy ... Obzlášť, když si "hlavní hrdinka" rozbije hubu při útěku na schodech, hezky se proletěla holčina, následně chvíli na to si rozbije hubu znova, když se skoro přizabije při přeskakování plotu na "domácím hřbitově", následně v autě napálí do brány - auto přestane jet, pak jede nejede jede nejede a pak když týpek s motorovkou jim rozřeze pneumatiku a vy koukáte, jak pět sekund auto nabourá, tak to je fakt spíš vtipný, než děsivý.

Momentálně pracuji na pokojíku, rozhodla jsem se naprosto přeskládat věci, všechno přeorganizovat, takže to tu vypadá jak po atentátu. Nemůžu se dočkat, až bude postaven baráček, protože už nemám věci kam dávat - ops! :) Do toho se snažím věnovat škole, abych dokončila essays, přece jen mám jen měsíc - ani ne, do konce. Víkendy jsem věčně v trapu. Buď se někam cestuje a nebo jsme s Jakem a Williamem. No, uvidíme, uvidíme ...

Co se týče Danielle. Jsem nasraná do oblak.. Protože zase vyměkla! ZASE! Takže my s Péťou celých 8 měsíců posloucháme naříkání, nadávání, stěžování si etc. A ve finále jsme zase tam, kde jsme byly na začátku. Za tu dobu, co jsme tu, se to zhoršuje ... Ale Danielle asi si ráda nechává srát na hlavu (jinak to říci nelze - pardon). Takový zametání, jak s ná zametá její HM, jsem v životě nezažila a NEČEKALA bych, že si to někdo nechá takovou dobu líbit a ještě s tím, že je prakticky rozhodnutý tam zůstat či dokonce PRODLOUŽIT! Včera měla meeting se Cindy a když jsme jely do kina, tak nám řekla, že se o tom už bavit nechce! No ty kráso, na otázku, jak je, nám odpovídala FAJN. Takže dva dny zpátky brečí jak malá a najednou je to fajn. Nechce slyšet ani můj ani Petry názor. Do toho nám furt cpe, že JOE - HD, je teď na její straně. Jak někdo může být tak naivní a myslet si, že on se postaví proti vlastní ženě a matce jeho dětí?! Jak může být tak naivní?! Její HM jednou zavelí a natlačí ho do kouta takovým způsobem, že se Danielle bude divit! On si přece nenechá rozházet manželství kvůli 19ti letý holce. A koneckonců by to nebylo poprvé, co by ho zatlačila do kouta. Navíc její HM jí stalkuje FB! Sleduje co postuje, v kolik, kdy, kde a ještě jí obvinila, že lže, že nejela jenom do NOLA (New Orleans, LA) a že byla ještě někde, protože jí psala ve 3 ráno, že jsme na cestě, ale tou dobou jsme překročily dávno hranice Alabamy etc. ?! Jelikož Danielle, některé věci skryla, tak jí vmetla i tohle? NO co prosim?! Její HM si stěžuje, že najednou nevidí některé věci na jejím profilu a že poslední příspěvek je z 23. prosince? U kidding me?! Další perlička, DANIELLE jí něco řekla a její HM jí vmetla, že tohle není názor Danielle K*************** že to je názor Petry, mě a nebo Magdy nebo kohokoliv s kým se stýká... AAAAAAaaaaAAAA !!! Navíc Danielle k nám v klidu přijde a řekne, že mě a Petru její HM nemá ráda. Tak za prvé to není žádná novinka, za druhé nevím, co proti nám ta ženská má, když já osobně jsem jí viděla tak 4X za osm měsíců. ALE BUDIŽ. Další pecka je, že Danielle prohlásila, že do tady doklepe jenom díky nám + prodloužení. Ale neuvědomuje si, že nemůže utíkat každý pátek k Petře a bydlet tam, nebo ke mě, to je jedno. Za prvé my s Petrou máme taky každá vlastní život a momentálně se stýkáme každá s někým. Co by Danielle dělala, kdybych já nebo Petra jela domů? Co by dělala, kdyby jsme se pohádaly a ona neměla za kým jít a ke komu utéct?! Co by dělala, kdyby prostě já jela do jiný části Ameriky nebo Péťa? Do rematch nechce prakticky kvůli nám, ale jednou přijde ten den, kdy se budeme muset rozloučit a prostě rematch je prakticky šance na další zkušenosti. Nový místa, nový lidi. Nikdo neříká, že to musí bejt úžasný a vždy dobrý, ale taky to může být skvělý a může se mít lépe?! ... No, nebudu se rozčilovat ...

Mějte se krásně! :)

Pokud máte nějaké nápady, jak bych mohla vylepšit blog, co by vás více zajímalo etc. - COKOLIV - pište/komentujte! :)

New Orleans, FOTO, ZVRATY.

7. ledna 2013 v 18:28 | Mišule
No, upřímně musím říci, že takhle jsem se kopat k napsání článku dlouho nemusela. Vážně nemám sílu ani chuť něco psát, mám asi nějaké lazy období. Nebo jak by řekl Jake - u r being vegetable! :) Ale to nemůžu rodině a věrným čtenářům udělat, takže píšu píšu píšu ..

Z pátka na sobotu jsme vyjížděly směr New Orleans, LA. Řídila jsem já, protože Magdy HM dělala problémy kvůli autu, a to i přes to, že měla dovoleno a slíbeno, že může vzít své auto. Cesta měla cca trvat 7-8 hodin čistého času. Vyjížděla jsem o půlnoci a nabrala Danielle a Péťu, pak jsem jela pro Magdu a Natalii, což zabralo další hodinu a půl, takže ATL jsme opouštěly někdy kolem druhé ráno. Já tou dobou v sobě už měla kafe a redbull. Šíleně pršelo, takže se vůbec nedalo jet. V Alabamě už to bylo ok, ale Péťa spala, Danielle pak chtěla jít spát taky, takže zaúkolovala holky vzadu, aby se mnou mluvily a držely mě při životě. Po 6ti hodinách za volantem bez spánku jsem toho měla dost, takže jsem požádala Péťu, aby se se mnou vyměnila a já abych si zdřímla. K čemuž moje rodina svolila - safety.
Kolem deváté se přijelo do NOLA. Šly jsme hned do obchoďáku a udělat si malou tour. Jelikož všechny TOURS byly až NESMYSLNĚ drahé, tak jsme si udělaly vlastní tour. Vzaly jsme mapy, Iphony a šlo se. :-) Oběšly jsme si všechno, co jsme chtěly a zadarmo. Akorát bylo blbý, že byla šílená zima, foukal nechutně studený vítr a my byly zmrzlé až na kost. Do hotelů jsme se dostaly někdy kolem 4-5. A první co bylo, šly jsme si dát šlofíka, protože jsme večer chtěly vyrazit za zábavou na Bourbon Street. Danielle se nabídla, že bude řídit, abych já mohla pít. Bourbon street je neuvěřitelná! Přirovnala bych to ke Stodolní. Ulice plná barů, tolik barů jsem snad v životě na jednom místě neviděla. Tancovalo se, pilo se, prostě zábava. V neděli ráno jsme přispaly, měly jsme toho dost, nachcípaný, unavený po cestě.. V neděli jsme jeli do nákupního centra - shopping. :) Nakoupily jsme si nějaké věci a jely domů, připravit se, že půjdeme všechny na večeři a pak do kina na Les Miserables. Sotva jsme dorazily na hotel, tak nám holky (polky Magda a Natali) psaly, že jdou na Bourbon Street a že ať si užijeme kino. Což nás naštvalo. Jelikož jsme dorazily společně a předpokládalo se, že čas strávíme společně. V sobotu nás nechali na Bourbon Street, že jsou unavené a že se necítí. Unavené, když spali prakticky celou cestu a my, co jsme skoro vůbec nespaly jsme měly bejt asi svěží. Ale nepřijely jsme do NO, abychom byly na hotelu a chrápaly. To jsme mohly zůstat doma, že jo. Takže jsme měly menší výměnu názorů. Dopadlo to tak, že jsme do kina nešly, protože bylo narvaný k prasknutí, tak jsme si zamluvily na pondělí ráno lístky a šly na večeři a domů.
V pondělí ráno jsme jely do kina a pak vyzvednout holky na jejich hotel a jelo se na French Market. To jsme si prošly, prošly jsme si trošku i město, který začínalo být šílený! :-) Ale teda bylo na co koukat a byla sranda. Zážitek k nezaplacení.
Večer se vyrazilo na Bourbon Street. Slavit příchod Nového roku. Musím říci, že bylo trošku zvláštní, že v Čechách už byla půlnoc a my jsme měly dalších 7 hodin do půlnoci. Ale byla sranda! Prošly jsme pár barů, bavily se, potkaly fajn lidi. Ale jelikož jsme ráno chtěly vyjíždět co nejdříve, tak jsme šly dom brzo.
Vyjíždělo se v 10 hodin ráno a do GA jsme dorazily kolem 7mé hodiny. Šíleně nám pršelo, že nebylo vidět NIC, vůbec NIC! Takže jsme jely jak posraný s prominutím. Protože to bylo fakt zlý. Celý dvě hodiny od exitu na Columbus po Atlantu šílený déšť. Tentokrát jsem to odřídila celý sama, bylo to v pohodě, protože jsem byla vyspaná a navíc se jelo za bílého dne. Domů jsem se dostala v půl deváté. Okamžitě jsem si dala sprchu a šla spát, protože jsem toho měla dost.

Od úterka tu spávala Péťa, protože neměla prakticky kde spát, dělají barák, malují a tak, takže spávala tady. Aby se v klidu vyspala. Celkově to byl fajn týden, utekl rychle, protože jsme pracovaly až od středy. Výlet do NO k nezaplacení. Je to tam nádherný, byť stále dělají opravy po hurikánu Katrina. Většina ulic byla zavřená, protože se dělají rekonstrukce, silnice některé byly jak 3tí třída v Čechách, samá díra, že jsem normálně měla osypky, když jsem projížděla . Fakt jsem se bála o svoje kola, kort po tom, co jsem měla tu "nehodu". Určitě se plánujeme tam ještě podívat - uvidíme.

V pátek jsem zůstala doma a dělala nějaké věci do školy, vzhledem k tomu, že za měsíc končím, tak musím pohnout. Tlačí mě čas.

Sobota se jelo nakupovat, neplánovaně. Celý den jsem strávila s Péťou po nákupech. Měla jsem toho k večeru už plný kecky a to jsme odjížděly večer do Columbusu. Kde jsme byly do nedělního odpoledne. :-))))))))))))))))) Bylo zvláštní být na stejných místech, kde jsem kdysi dávno byla se Scottem (zřejmě si ho někteří pamatují, že jsem ho tu zmiňovala). Ale měla jsem moc hezký víkend - možná až moc hezký, haha.

No a co se stalo - zvrat!

V neděli přijela k nám Danielle, my s Péťou ležely naprosto chcíplý v posteli a usínaly. Péťa dokonce spala. Ale přijela Danielle a rozbrečela se tu. Má docela velké problémy s rodinou, možná better say s HM. Je jediná, která má večerku - během týdne i během víkendu, kdy je OFF A je to její free time. Poslední 3 měsíce Danielle utíkala z domova. Každý pátek se sebrala a odjela k Pétě, kde byla až do neděle, dokud nemusela domů kvůli večerce. Pracuje více, než by měla. Má nesmyslné babysittings, kdy hlídá, zatímco její HM leží v posteli a kouká na televizi, to samé HD. Kdykoliv je doma, využívají jí, aby makala. Takže prakticky pracuje každý den celý den ... Musí hlásit každý svůj krok, kam jde, co bude dělat, s kým ... Musela lhát o New Orleans, o hotelu, kde jsme zůstávaly. Kdyby rodina věděla, v jakém hotelu jsme, tak jí nepustí. Oni totiž chtěli, abychom měly zabookovaný hotel v Downtown, nejlépe Hilton, který na noc stojí 200-300 :-D .. No asi upadli. Nevím, kde bychom na to z platu Au Pair na to vzali. Protože to bychom si nemohla ani jedna dovolit. A všechny rodiny to ví a chápou, jen oni ne. A když chtějí ať je "safe", tak jí ho mají zaplatit. Včera jsme chtěly jít do kina a její HM jí řekla, že budou mít meeting - prostě budou mít řeč oni s ní. Kdyby bylo po našem, tak jsme Danielle odtáhly k Cindy - naše coo, která bydlí vedle mě. Její HM se usmyslela, že budou mít řeč v 8:30 pm, nemohli to prostě posunout, vymýšleli si excuses a důvody proč to musí být v tu hodinu a ten den. A nikoho z nich nezajímalo, že to je JEJÍ VOLNÝ ČAS. No prostě se tam neodehrávají moc hezké věci. Co se stalo bylo, že my jely na večeři s Danielle a pak k ní. Danielle řídila. Původně jsme chtěly jet separated, protože jsme čekaly průser. No, jenže jsme jely dohromady s Danielle. Když Danielle dorazila domů, tak nás nechala v autě v garáži, ať počkáme, že nás pak odveze. Po 20ti minutách Danielle přišla do auta, že nám její HM zavolá a zaplatí TAXÍK. Že jí zakázala nás odvézt - NEPOCHOPENO a další pecka, její HM nás vyhodila ven. Takže jsme stály s Petrou venku před jejich barákem. Péťa po chřipce, já nachcípaná. Venku šílená zima, že jsme necítily nohy nic.. Čekalo se 10 minut, 20 minut .. taxík nikde. Tak jsem se vyloženě nasrala a zavolala svý Host Family. Že nás Patty vykopla na ulici, měla nám zavolat taxíka - což neudělala a že se nemáme jak dostat domů, protože Danielle nás nesmí odvézt. Můj HD pro nás okamžitě jel. Celkem jsme na mraze stály 45 minut. Po 30 minutách jsme se sebraly a šly naproti mému HD, který byl na cestě. Když jsme mu řekly, co se vše stalo, tak neměl slov a kroutil jen hlavou. Bavily jsme se o tom celou cestu v autě. A to jsem zvědavá, co mi na to řekne moje HM až s ní budu mluvit, nemluvě o tom, co řekne Péti host rodina. Takový chování jsem v životě neviděla.. Z Danielle HM se postupem času vyklubala pěkná bitch, ale že až taková, že vyhodí dvě mladý holky na mráz a ani nezavolá taxi, které slíbila, že zavolá?! ONA, která je overprotective! No nemám slov.. Takže tady to bude ještě zajímavé.

No, plánujeme s Péťou, že další víkend pojedeme do Nashville, TN. :-) Tak jsem na to zvědavá. Bylo by fajn, kdyby s náma nakonec jel i Jake a William. Ale, to uvidíme.. Kdo ví, jak to s náma dopadne, jestli pojedeme/nepojedeme. Nebo co budeme dělat ...

FOTO