Duben 2013

Update

29. dubna 2013 v 21:04 | Mišule
Takže jsem moji rodinu seznámila s mým nápadem - posílání dopisů a balíčků americkým vojákům, kteří jsou deployed. Můj HD byl nadšený a velice mě pochválil. Dopadlo to tak, že se rodina ke mě přidá a pošlou též něco. Já nakoupila vše potřebné na dopisy, které dneska začínám psát. Mám 3 adresy do Afghánistánu. V pátek sjedu nakoupit potřebné věci do mého balíčku. Posílám sama balíček a pak ještě další s rodinou. Rozhodla jsem se pro dobrou věc. Když pošlu jednou za čas balíček, tak mě to nezabije a o dopisech už netřeba mluvit - ty jsou samozřejmostí.

Tuto skutečnost jsem konzultovala i se Cindy, mojí COO! :-) Navrhla jsem, že bychom mohly my au pairs namalovat se svými dětmi nějaké obrázky, napsat dopisy či dokonce vytvořit balíčky a zaslat je vojákům. Nápad se jí velice líbil a vypadá to, že i ten budeme realizovat. UVIDÍME.

Každopádně pokud sháníte nějaké informace, v komentářích předchozího článku je odkaz na web, odkud mám adresy já. :-) POKUD se chystáte zaslat balíček, čtěte pozorně, co je potřeba a co se smí a nesmí posílat. Jsou tam omezení např. se nesmí posílat homemade věci, čokolády a takový věci, co by mohli melt. :-) Nežádejte o ADRESU, pokud NEBUDETE posílat dopis či balíček !!!!!!!!!!!!!!!!!

Hlášení

29. dubna 2013 v 4:47 | Mišule
ŽIJU, ŽIJU, ŽIJU .. ! :-)

Poslední dny nebyl vůbec čas na BLOG. Upřímně se mi ani nechtělo nic psát, nebylo ani co. Poslední dny a víkendy trávím s mojí novou "partou". A tak nějak je každý den stejný.

Dneska jsem měla svou první dopravní nehodu. Na stopce do mě zezadu narazilo auto. Naštěstí škoda není veliká a nic se nikomu nestalo. Já jsem si dala hlavičku, maličkou, ale pohodička. Možná se mi rozsvítí v tý šišce. Samozřejmě se museli volat policajti. Jako já bych tě policajtů neměla už dost! Za poslední 3 týdny mám policajtů plný kecky.

Rozhodla jsem pro dobrou věc. A teď si možná někteří budete klepat na čelo, asi jsem trošku zameričtěla. Rozhodla jsem se pro penpal s americkými vojáky. Jde o to poslat dopis/balík vojákovi, který je deployed. Spousta lidí si neuvědomuje, čím si procházejí, když jsou deployed. Hodně z nich ani neobdrží dopis či balíček, takže tohle je způsob, jak někoho potěšit a udělat radost. Hodně jsem o tom dneska četla a docela se o to zajímala. Mám kolem sebe hodně lidí, co jsou v armádě a nebo někdo z jejich rodiny a prostě je to pro mě důležitý. Navíc jsem na tohle přišla přes "Army Wives"... :-) Kdo nezná tuhle televziní "show", doporučuji ! :-)

Chystám článek k mému ročnímu výročí! Takže za pár dní očekávejte emotional článek! :-)

ask.fm/misuleinusa
www.facebook.com/misuleinusa

Snažím se odpovědět na všechny dotazy/emaily/vzkazy!

PS: kdo mi posíláte vzkaz přes blog.cz, prosím uvádějte svůj email, abych vám mohla odepsat. Na některé dotazy nejsem schopná odpovědět, když nemám kam. :-)

Voláme 911

11. dubna 2013 v 21:31 | Mišule


Myslela jsem si, že za tenhle týden mám zážitků až až.. Podání oznámení na způsobenou škodu (nevim, jak jinak to přeložit), lítání po policajtech, x telefonátů od detektiva.. No,tak očividně toho nebylo ještě dost..

CO se stalo?

Dneska byl celý den o tom, že jsem byla na telefonu s detektivem, psala si s tím klukem, co rozbil moje auto a snažili jsme se to vyřešit. Odkráčím si do koupelny a najednou rachot jako kráva s prominutím. V baráku začal houkat alarm, ale to byl takový rachot, že by to vzbudilo i mrtvýho. Snažila jsem se to vypnout, ale nešlo to. Takhle pokaděná strachy jsem ještě nebyla. Měla jsem v jednu chvíli opravdu strach, že je někdo v baráku. No, takže jsem volala HM - NIC, BUFF (babi) - NIC .. Obešla jsem jako hrdinka barák a nikdo v něm nebyl. A přemýšlela, jak vypnout alarm. Takže jsem volala coo a řekla jí, co se děje. No ta mi řekla, ať zavolám 911. Takže jsem jim zavolala. No do tý doby, než by mě ověřili, tak by mě někdo zabil, být někdo v baráku. To bylo adresa snad 3x, moje telefonní číslo několikrát, jméno, příjmění. A vtipně se ptali, kdo je v baráku se mnou a já že pes. A on, co je to za rasu. :-D No to byla teprve sranda mu vysvětlit, že nevím, co je to za psa, jaká je to rasa. Náš pes je takovej mixnutej a já fakt na tohle nemám slovní zásobu. No tak jsem stála v pyžamu před barákem a čekala. Najednou přijela coo a s ní jedno policejní auto a za chvíli druhý policejní auto. :-D

No v jednu chvíli jsem myslela, že mě trefí. Policista obešel barák, prošel vše. Pak to šli sepsat, pak šli zas dovnitř. Se mnou se pak jeden snažil zavřít a zamknout dveře. No komedie! Volalo se tý agentuře, odkud máme alarm. Nakonec se vše vyřešilo .. Volala mi HM, ta se normálně smála .. :-D Já jsem předtím na nervy říkala, že za tohle už mě vážně zabijou. Ale teda nakonec konec dobrý, vše dobrý ...

No, to jen tak v rychlosti..

Emergency Room + FOTO

8. dubna 2013 v 21:06 | Mišule
No, tak tenhle článek nebude dvakrát pozitivní. Bohužel, to bych nebyla já, abych se zase do nečeho nenamočila, že..

V pátek přijel děda, my mu všichni říkáme "Papa". Takže jsme celá rodina šli na večeři a užili jsme si trošku rodinného večera. Večer se Jenn S Kathrin zastavily u m na pivo a šly jsme ven. Pohodový večer, pohodový den. Dokonce jsem v pátek šla do Apple store, protože mi zlobila nabíječka. Dostala jsem zadarmo novou. To by se v Čechách nikdy nestalo.

V sobotu byl v Atlantě koncert zadarmo. Byl tam Ludacris, Flo Rida, Muse a další. Takže jsem s Jennifer šla. Poznala jsem spoustu nových super lidí, opravdu jsem si ten koncert užila. No, to jsem netušila, co přijde večer. Šlo se opět do Cosmolava. No tancovalo se, pilo se. Já teda nepila, protože jsem řídila. Akorát jsme si s Jenn stěžovaly celej večer, že nás věčně někdo polil pitím. Takže my na sobě měli šampaňský, whiskey s kolou, vodku, pivo a další. Od hlavy k patě zlitý. Každou chvíli bylo slyšet, že někdo upustil drink na zem. Takže věčně rozbitý sleničky, věčně někdo nasranej, že ho ten dotyčnej drinkem polil. No, my se přesunuli všichni do jiný části baru a tancovali jsme. Najednou jednomu klukovi upadla sklenička s drinkem. Přistála mi přímo na nohu. Samozřejmě ta sklenice byla plná, takže já byla od pasu dolů mokrá. A měla jsem mokrý nohy od coly. Takže jsem šla za Jennifer si postěžovat. A najednou povídá. Panebože Mikejla, ty krvácíš. Tak jsem se na ní podívala, jestli je normální a pak se podívala na svou nohu a ta v kaluži krve. Tak jsem se podívala zpátky na Jenn a zpět na nohu. Teklo z ní šíleně krve. No takže jsem nějakým způsobem dohopsala na záchody. Můžu vám říct, že všude bylo spoustu krve. Na záchodě mi zavázali nohu, zaškrtili a já měla šok. Začala jsem se klepat a brečet. Prostě jsem stála a koukala na svou nohu a kolem kaluži krve. Přišli tam security, tři chlapi a odnášeli mě ven na vzduch, protože jsem myslela, že kolapsnu. Takže mě odnesli. Teď jak mě nesli, tak všude spoustu krve na zemi, no hnus. Venku se čekalo a řešilo, co se bude dít. Nakonec, že Jennifer mě odveze do nemocnice. Takže šla pro moje auto. Já mezitím naháněla po telefonu kamarády a to byla chyba. Jeli s náma do nemocnice. William, ten seděl se mnou vzadu a snažil se mě uklidnit, protože jsem prostě měla cíťa chvíli. Koukala jsem na svojí nohu, do který jsem dostávala odporný kreče a brečela, že nejsem doma. To je ta chvíle, kdy chcete mít rodiče na blízku a ejhle, oni jsou 6 tisíc mil někde v Český republice. Jake, ten seděl vedle Jenn a choval se jako kretén. No a nakonec usnul. William mě vynesl z auta a posadil mě na kolečkový křeslo a odvezl do nemocnice. Jenn zaparkovala a jelikož Jacoba nemohla vzbudit, tak ho nechala spát v autě. Zamkla auto a šla za náma a se mnou pak do emergency roomu. Museli mi vyčistit nohu, měla jsem všude spousty krve, musela jsem na rentgen - mimochodem v USA rtg přivezou za váma. Trošku šok. :-)
Zjistila jsem, že zdravotnický systém v USA stojí dokonale za hovno. A všichni, co si stěžují na naše zdravotnictví by si měli zkusit zdravotnictví tady. Neříkám, že péče je špatná. Ale to, jakým způsobem to funguje?! :-D No ty kráso, já měla nervy.
No, ale to byl začátek. Jacob se mezitím, co jsem čekala, než mě odvezou, dostal za náma. Několikrát nám volal a my mu říkali, ať zůstane v autě a spí. Neposlechl, najednou jsme viděli, jak za náma jede na kolečkovým křesle. Já měla nervy, že kdybych mohla, tak vstanu a nakopu mu zadek. A pozor, to jsem netušila, že o 3 hodiny později ho budu chtít zabít. Mr. Jacob totiž nechal otevřené auto. NORMÁLNĚ odešel od nezamčeného auto a nechal automatické dveře za spolujezdcem dokořán!!!!!!!! Takže krásně mi mohli ukrást auto nebo cokoliv. No a prosím, sedla jsem do auta a zjistila jsem, že klika u dveří spolujezdce je skoro zlomená. To chtělo hodně síly... Najednou, že automatický dveře nefungují. Snažila jsem se teda vyhopsat k nim a zkusit to. A ANI jedny nefungovaly. Takže jsem seděla a čuměla a Jenn podívá, Mikejla, podívej na tohle. A normálně páčka na stěžače vyrvaná, vysela na kabelech. Takže jsem chtěla zavolat policajty, jenže bylo očividný, že to udělal Jake. Takže jsem ho seřvala. Pak jsem ho nechala spát u mě s Willem. S tím, že až vystřízlivý, tak si s ním promluvím. Protože já ani moje rodina tohle platit nebudeme. Vylezli jsme s auta. ANI MI NEPOMOHL, když viděl, že nemůžu chodit. A ještě na mě a Jenn řval. Takže já ho seřvala takovým způsobem, že si to za rámeček nedá.
No a aby toho nebylo málo, zase mi začala téct krev. Takže mám schody od krve a koupelnu od krve. :/ BOMBA!

Když se probudil, tak jsem za ním doskákala. A čekala jsem, co mi řekne. NIC, neřekl. Takže jsem mu řekla, že by měl přestat pít. A on proč? A já, proč? Protože ti bude 25 neumíš se chovat a jsi army officer a předvádíš tohle. Jestli to takhle funguje v armádě, tak to potěš koště and God bless America! A on držel hubu a nic neřekl. Tak jsem pokračovala s tím, že by se měl začít chovat jako dospělej a ne jako dítě a že mi rozbil auto. Tak to skoro na mě zase vylít, že mi auto nerozbil, že se někdo snažil do auta očividně dostat. A já říkám, dostat?! To je hrozně těžký se vloupat do auta, který zůstalo ODEMČENÝ A DOKONCE DVEŘE DOKOŘÁN!!!! No, v tu chvíli spouštěl výmluvy. Já myslela, že po něm skočim a zabiju ho. Opravdu jsem takový nervy neměla ani nepamatuji. Byl dotčen, že ho obviňuji proto, že to samé se stalo s autem jeho kamaráda. Tam se snažil vloupat, když ho nepustili do hotelu a rozbil mu zrdcátko. Skoro ho urval no. Takže já se s ním dohádala. A pak odešel. Neřekl ani pumpička a jelikož William se mnou mluvil a jako přál mi, abych se brzo uzdravila, tak JAke řekl, že doufá, že moje noha gets better soon. No upřímnost tam byla nulová. Prostě jenom prázdná fráze, kterou ani nemyslel vážně.

Napsala jsem mu sms, pohádali jsme se. On furt dělá nevinného a nechce vzít za to vzít zodpovědnost. Takže já udělám vše, abych sehnala záznam kamerový z parkoviště. Kontaktovala jsem někoho, kdo by mi mohl pomoci. Nebudu to teď rozvádět zatím. Prostě pokud nezaplatí vzniklé škody, tak vím hned o několika způsobech, jak tuto situaci řešit. A udělám svoje best, abych to vyřešila. Moje rodina naštěstí není naštvaná, moje HM má starost především o mě. A ví, jak mě to mrzí. Řekla že i ví, že to dám vše dopořádku, že mi věří. Takže už jenom kvůli nim udělám to nejlepší.
Jacob byl poslední, kdo byl v autě, byl ten, který nechal auto nezamčené, neposlechl nás, aby zůstal v autě a počkal. Od doby, co opustil auto, tak dveře nefungují. A to když já opouštěla auto, tak fungovaly. Vyrval páčku na stěřače a rozbil páčku i dvěří u spolujezdce. Takže mě nezajímá, jestli se někdo vloupal do auta. Auto bylo otevřený a nezamčený jeho chybou. MY auto zamkli ... On byl ožralej, choval se jak kretén ... Očividně použil hodně síly na to se dostat ven. Takže se to teď začne řešit.

Jinak, já mam teď berle. Dneska (pondělí) už můžu trošku chodit. Chodím jak retardovaná, mam léky a spala jsem u Jennifer, která se o mě starala od chvíle, kdy se mi stalo to s nohou. Pomohla mi sehnat berle, odvezla mě všude, kam jsem potřebovala, vyzvednout léky a nechala mě u ní, abych nemusela být doma sama. Takže tomu se říká opravdová kamarádka..

No nic, to jenom v rychlosti jsem chtěla vysvětlit, co se stalo. Spousta z vás se ptala. :-)

www.facebook.com/misuleinusa
ask.fm/misuleinusa

Jinak do ORLANDA nejedu, nemůžu díky tomu zranění. A celkově je momentálně důležitější se dát dohromady po zdravotní stránce a hlavně vzít zodpovědnost za to, co se stalo a vyřešit tu situaci s autem.

FOTO


Velikonoce! :-)

1. dubna 2013 v 21:36 | Mišule
Americké velikonoce nemají chybu! :-) Můžu říci, že jsem si je dokonale užila.

Víkend. V pátek jsem zůstala doma, nikam se mi nechtělo jít. Uklízela jsem pokoj a pak jsem vytuhla. V sobotu jsem šla do posilovny a šla jsem s Julianou na zmrzku - non-fat zmrzlina! Vzhledem k tomu, že mi z pátka na sobotu zalehlo ucho, tak jsem slyšela kulový a ani v sobotu se mi nikam nechtělo. NAKONEC jsem ale šla, což bylo vtipný, protože jsem na každýho křičela, jelikož jsem se neslyšela a ptala se asi tisíckrát "What?" "What did you say?" ... No jak debil, fakt, že jo. Normálně jsem to nechtěla říkat, ale to, co se mi stalo tentokrát v baru, to nemá obdoby. Já hrozně miluji písničku WOBBLE, celý večer jsem čekala, až jí zahrajou a oni jí začnou hrát, když jsem na toaletě. No můžu vám říct, že jsem vystřelila a do dneška toho lituji. Protože jsem seběhla schody a záhadným způsobem se sesunula k zemi, jenže jsem neupadla úplně, jak jsem se snažila udržet ve vzduchu, tak jsem s sebou švihla až za dvě sekundy. :-D Nejhorší na tom je, že jsem nebyla opilá, nic. Byla jsem střízlivá a úplně v pohodě. No zkácela jsem se tam slušně. Díky bohu tam nebylo moc lidí tentokrát! Takže mě vidělo jen pár vyvolených, ale i tak. No už tam prostě nejdu, nebo minimálně měsíc se tam neukážu. Ale vzala jsem to sportovně.

V neděli jsem šla spát asi ve dvě ráno. A v osm vstávačka a připravit se do kostela. Všichni jsme šli vyparádění, Já šatičky, lodičky a sáčko. Velikonoce jsem tady v Americe BIG DEAL! Dokonce jsem zvládla odříkat s nima modlitbu a nezlámala jsem si jazyk. Hrozně jsem si to užila, nádherný kostel! :) Chci jít znova.

Po kostele jsme jeli si pro kafe a domů. Kluci měli Easter baskets! Kluci po baráku hledali svoje "nadílky". To byla docela sranda. Poté jsme se odebrali do Dunwoody Country Club. NÁDHERNA, NÁDHERA, NÁDHERA! Já to tam prostě miluji. Musím říct, že je to docela posh club. Nádherný vyzdobený stoly, je to tam opravdu nádherný. Vedle nás hrál pán na piáno, spousta lidí NÁDHERNĚ oblečená. Prostě ženský vystrojený v drahých šatech, klouboky, lodičky. Prostě dámy s velkým D. Pánové samozřejmě saka, no můžu vám říct, radost pohledět. Pak se šlo na golfové hřiště, kde byly připraveny "pole" s vajíčky. To je to moje slavný honění vajec po poli. :-D Děti kolem dvou let měli ohraničené pole, kde byly vajíčka plastová a v nich beans a různý sladkosti. Pak takový ty malý čokoládový vajíčka. Cílem je samozřejmě najít GOLDEN EGG a nebo prostě nasbírat toho co nejvíce. My jsme našli zlatou minci - takovou tu čokoládovou. Takže malej dostal special cenu! Starší děti měli větší pole s vajíčkama. Lítaly mezi stromy a hledaly zlaté vajíčko a co nejvíce sladkostí. BOMBA :)
Dokonce jsme se jako rodina vyfotily, takže mám společnou fotku s klukama, HM i HD! YAY

Já pak šla domů s rodinou, dala si šlofíka a večer s holkama jela do japonské restaurace. :-) Takže jsem měla opravdu super den.

Velikonoce tady v USA se mi asi líbily víc, než ty naše. Ale zase Vánoce máme lepší my - alespoň dle mého názoru. Do dneška jsem nerozdejchala ty jejich dárky, který leží skoro měsíc pod stromem a pak jen v noci tam přibudou další - tzv. Additional dárky od Santy. No, co :-)

Jinak tu máme horko, 70°F - je to sice kolem 22 na naše, ale je to jak kdyby bylo 30! Takovej pařák. Takže já teď po opalovačně mažu do ledový sprchy a pak jdu s malým na hřiště, tam asi doslova pojdeme. Už aby otevřeli bazén!

NA náš Dunwoody Country Club se můžete podívat zde: http://www.dunwoodycc.org/

A nebo si to zadejde do GOOGLE, mrkněte na pictures! :)

Fotky z Velikonoc dám na svou FAN PAGE - www.facebook.com/misuleinusa

Dotazy ask.fm/misuleinusa

Přišel mi dotaz ohledně školky - AU PAIR NEMUSÍ MÍT VYSTUDOVANOU ŽÁDNOU SPECIÁLNÍ ŠKOLU. Samozřejmě plusem jsou školy jako je pedagogická či zdravotní. Ale je to ÚPLNĚ JEDNO!

Rodina odjíždí v sobotu na dovolenou a mě od pátka začíná dovča. Jedu na Floridu do Orlanda. :) Do DisneyLand a Universal Studio. :)