Život v Anglii

6. července 2014 v 19:57 | Mišule
Vzhledem k tomu, že jsem si konečně udělala radost a pořídila si notebook, tak můžu psát články jako divá.

Čím asi tak začít.

V Anglii už jsem tři týdny, začínám čtvrtý. A upřímně nevím, jak se ohledně celé Anglie cítím. Jeden den mám náladu, kdy si říkám, jak je to tady skvělý (respektive ne tak hrozný, jak jsem si myslela) a že si to tady teda užiju a pak se probudím v náladě, kdy jsem naprosto otrávená celým mým pobytem tady. Někdo Anglii miluje, ale já bohužel mezi tuto skupinu lidí nepatřím. Neberte to špatně. Jde mi o to, že mě Anglie jako taková nikdy nelákala. Nevím proč. Prostě někoho láká Amerika, Anglie a někoho naprosto jiná země. Na tom ostatně není nic špatného. Někdy jsem si říkala, že kdybych bývala jela do Anglie jako první, že bych nebyla tak zaujatá. Člověk přijede domů po dvou letech a neubrání se řečím jako - Ale v Americe .. Amerika tohle .. Amerika tamto .. v Americe tuto .. Já chápu, že to musí být pro lidi otravný, ale prostě si nemůžu pomoct. Ale co, je to jenom kdyby.
Momentálně srovnávám žití ve 3 zemích. Česko - Amerika - Anglie .. Každá má své + a -. Asi tak jako všechno. Můžu říci, že jsem neuvěřitelně "blessed", že mám tu možnost porovnat žití ve třech různých zemích, poznat zase jinou kulturu. Obohacuje mě to jako člověka. Nejlepší věc na cestování a žití v zahraničí. :)
Asi nejmíň se mi prozatím líbí v Anglii. A samozřejmě, Anglie je nádherná. Všude kam jedete mají nádhernou architekturu a je vidět, že je tu historie, kdežto v USA je všechno nové a po historii ani památky (to berte s nadhledem, samozřejmě tam něco taky mají). Těším se do Londýna (ještě jsem v centru nebyla) a pár výletů, ale to je asi vše. ALE jinak, řízení na levé straně? Mě to přijde jako vopruz, na druhou stranu jsem v životě nebyla až takhle soustředěná na řízení. Musím neustále přemýšlet, jestli jsem ve správným směru a kam jedu. Cesty? V životě jsem užší silnici neviděla. Tady je dvouproudová silnice, která je maličká jak jednosměrná. Člověk si musí dávat bacha. Řidiči? Na jednu stranu se tu lidi pouštějí, zatím jsem neviděla nikoho předjíždět, ale na druhou stranu? Kolikrát já jsem div nezavírala oči, že mě někdo sestřelí a nebo div nevjížděla do pole, abych se milostivému pánu vyhnula. Je naprosto jedno, že protijedoucí auto má překážku a mělo by dát přednost, on si tam vjede a nese** se s tím. A když pak takhle jede dvoupatrový autobus, to je teprve sranda. Benzín mi tu přijde poměrně drahý v porovnání s Amerikou. Jak mě chybí tankování a levný benzín v USA. Až zase bude ten můj prskat, že je benzín drahej, tak mu řeknu ať si přijede natankovat sem do Anglie či do Čech a uvidí, co je to drahý benzín. Jídlo mi tu přijde neuvěřitelně drahý. Jestli jsem nadávala na ceny v USA - pardon, beru zpět. Z mého platu bych přežila možná dva dny z celého týdne, jinak bych chcípla hlady. Ještě k tomu moje HM kupuje všechno bio. Každý týden nám dovezou asi 350 tisíc tašek plný bio žrádla - žádný čokolády, sladkosti, sušenky. To v této domácnosti neexistuje. Samá zelenina, ovoce a všechno ostatní LIGHT. Co je tu naprostá bomba jsou tarify. Takhle levný paušál jsem snad v životě neviděla. Můj v USA stál 89 dolarů měsíčně, tady neomezený data a sms, 250 minut volání 10 Liber. No LUXUS! :) Výhoda v Anglii je, že člověk si může najít extra jobs. Sama HM mi nabídla, že mi pomůže najít extra bejbáče či jinou práci. To se v USA nesmělo. Respektive, je to nelegální.

CO se týče rodiny. Asi nejvíc miluju rodiče, ti jsou zlatí. Opravdu si nemám na co stěžovat. Chovají se ke mě hezky, starají se o mě jako o vlastní. Ale děti? TO je PEKLO.
Můj Schedule je docela easy, každé ráno vstávám tak, abych v 7.15 am byla připravená. Děti mají snídani, malou musím učesat, ujistit se, že mají vše do školy + kompletní uniformu, Lila (7 let, holka) musí nakrmit Muffin (králík, 1 rok - v pátek měl narozeniny, lol), spáchat hygienu a odvézt je do školy. V 8.35 jsem většinou zpátky doma a mám čas do 3.20pm kdy jedu vyzvednout malou a ve 4pm pak Thomase (9 let). Třeba takové pondělky já miluji. Jedu vyzvednout malou, odvezu jí domů, má svačinu, uklidí hovínečka po Muffinovi a připravuje se na Brownies (Něco jako náš Skaut), odvezu jí na 5pm na Brownies a jedu pro Thomase, který končí v 5.15, naberu i jeho spolužáka a odvezu ho domů. Tudíž my doma jsme někdy kolem 5.45pm. Má snack a já pak připravuji večeři - což je oříšek, jelikož náš mladej je na dietě. V 6.30 přijede mladá a je večeře, po večeři děti vyženu spáchat hygienu a než jsou hotoví s hygienou, tak přijedou rodiče a já mam padla. Někdy je mám oba dejme tomu od 4 do půl 8 a někdy prostě ani to ne. Což je naprosto úžasný. Takže mám každej den 6 hodin volna. Moje povinnosti pak jsou vyprat sobě a dětem, pověsit prádlo (tady se sušička používá výjimečně, HM chce všechno vysušit venku, ale jelikož to trvá věčnost, tak si pomůžu, když doma nikdo není. Asi jako každá au pair přede mnou. :D), vyžehlit dětem a jednou týdně vyměnit a vyprat povlečení a ručníky. Takže žádná namáhavá práce to není. Výjimečně mám v týdnu či o víkendu bejbáče. Měla jsem zatím jednou v pátek večer, jednou v sobotu a jednou v neděli.
Co se týče těch dětí. Pokud jsou od sebe, tak není problém. LILA je hotový andílek a zlatíčko. TO samé Thomas. Většinou co řeknu, to udělají. Pochopily docela rychle, že když mi vyjdou vstříc a budou poslouchat, tak vyjdu i já jim vstříc. Ale jakmile jsou spolu? Tak je zle. ANO, jsou momenty, kdy si spolu vyhrají venku a je od nich klid. Ale dost často se semele nějakej průser. Znáte to, hračky plačky. Tohle přesně funguje u nás. A většinou je to LILA, která spustí scénu. Ale takovou scénu jsem nikdy u nikoho ještě neviděla. To člověk má strach o její zdraví. Dupání, práskání dveřma, řev, hysterický pláč, jekot, házení věcma apod. Nejhorší je, že jakmile začne, tak já na ní musím řvát taky, protože ona by mě absolutně neslyšela, jelikož v ten moment je absolutně nemožný s ní mluvit. Tudíž na ní musím zařvat, aby šla se uklidnit do pokoje. Většinou tohle má trvání 20-40 minut a pak je zase klid. Teď v pátek byla scéna znova. Ono je to vyloženě na denním pořádku víceméně. A pokud není a je jeden den klid, tak je to zázrak. V pátek dokonce hodila houslema na zem, čemuž jsem nestihla zabránit, pak jsem jí musela držet za ruku, aby nehodila dalšíma věcma. To jsou dny, kdy si člověk říká, že prostě na tohle nemá nervy a nemá to ani zapotřebí. Nedokáži spočítat, kolikrát jsem se sama sebe ptala, jestli mám zapotřebí tuhle práci ještě dělat a jestli by nebylo lepší se zabalit a jet domů.
Na druhou stranu nejsem žádná bábovka a nenechám se rozhodit. Nejhorší je asi to, co si dovolí k rodičům. K HM ani ne, co jsem vysledovala tento víkend, tak ta se s nima taky moc nemaže, ale kolikrát ona je doma, aby to měla pod kontrolou, že? Protože HD si absolutně nechá s prominutím srát na hlavu. LILA je neuvěřitelně rozmazlená. A celkově oni oba si dovolí leccos. Říct takový věci, co oni jsou schopní říct, já rodičům, tak asi mi zmalujou zadek nebo bych dostala lepáka a druhýho o zeď. To je neuvěřitelný. On mladej HD div nepošle do prd*** a HD nic. On mu zakáže koukat se na televizi a pošle ho se vysprchovat. A Thomas jde dolů po sprše a na televizi se koukat může. Prostě on veškerý zákazy jako by nikdy nedal a prostě hlavně ať má klid. Jako za poslední 3 týdny jsem byla svědkem už lecčeho. Další bomba je, když je víkend, vy se konečně můžete vyspat a ne, vy se nevyspíte. Protože děti vstávají v 6 ráno a buď se dohádaj tak, že je opět scéna - většinou LILA. A nebo prostě se budou hádat před mýma dveřma. Po každé, co byli všichni doma během víkendu, tak jsem se ani jednou nevyspala. A když je klid a nehádají se, tak v 8 začne mladej hrát na čelo a je koncert na celý barák. Minulý víkend odjeli na svatbu, takže byli pryč od soboty ráno do nedělního poledne a jak mě vám bylo krásně. A vyspinkala jsem se do růžova. Jedna věc je ta, že nejsem zvyklá na to, aby se někdo doma hádal nebo prostě se na sebe řvalo. HM musí řvát na děti, protože to mají všechno na háku, nebo prostě se jelo na svatbu, samozřejmě jeli pozdě, a pohádalo se to tady. A to ať člověk chce, nebo nechce, tak ho takové prostředí ovlivňuje. Buď to člověku otráví den a naprosto mu to zkazí náladu a nebo začne přemýšlet nad tím, jestli tohle má zapotřebí.

Nebudu lhát, že poslední 3-4 týdny byly záhul. PO psychický stránce. Takhle náladová jsem už hodně dlouho nebyla. Měla jsem chvíli, kdy jsem si to tady užívala a byla spokojená. Říkala jsem si, jo hele, já to tady těch pár měsíců vydržím a za hodinu jsem byla v slzách, že tohle dělat nechci. Měla jsem den, kdy jsem brečela od rána do rána. Prostě jsem to nemohla zastavit. TO jsem pro změnu měla meltdown já. Chybí mi Robert. Robert je naprosto zlaté dítě a myslím si, že dobře vychovávané. S ním se člověk smál i když mu do smíchu nebylo. Člověk se špatně vyspal, šel vzbudit malého a jeho Good Morning Miki a kisses člověka nakoplo tak, že měl hned o to lepší ráno. Chybí mi maličkej. :( Takový srandy kolik jsem s nim měla. Ukazovala jsem Lucce (moje kamarádka v UK) jeho videa a pak mi psala sms, když dojela domů, jak mi děkuje, že jsem jí zvedla náladu a že jí to dodalo úsměvu na tváři. A myslím si, že to znáte i vy, co jste viděli pár videí. Neznám nikoho, komu by to nezvedlo náladu či nezlepšilo den.
Samozřejmě mi trvalo tři týdny od odletu, než jsem byla schopná se s malým vidět a mluvit s ním na Facetime. Nebudu dělat hrdinku, že jsem neměla slzy v očích. Měla. Ale zahrála jsem to, jak jsem v pohodě. Nejhorší je, že se pořád ptá a ptal (jsem denně v kontaktu s Brunou), jestli a kdy přijedu. Jestli přijedu na jeho narozeniny, jestli se na něj zítra přijdu podívat, jestli přijdu dneska. A jak máte malému dítěti vysvětlit, že to nejde? Nakonec jsem mu slíbila, že se s Calebem přijedeme podívat na podzim, pokud to půjde. Já se budu snažit jet se na něj podívat na čumáčka maličkýho. A fakt jsem teď ráda, že budu bydlet 6 hodin od Atlanty, protože když na to přijde, tak sednu do auta a sjedu se na něj podívat na víkend. :) Mrzí mě, že prošvihnu jeho narozeniny. 4 roky! Kdo by to byl řekl, že to tak rychle uteklo. Tuhle jsem koukala, jak byl maličkej, když jsem přijela a teď je z něj velký chlapák.

Jinak se už těším domů. Letím domů na dovolenou a budu v Čechách skoro 3 týdny. Užiju si trošku rodiny, oběhám ještě potřebný doktory, uvidím pár kamarádek a kamarádů a zase prásknu do bot. Teď přemýšlím nad tím, jestli budu schopná dojet na Vánoce. Letenky budou docela pecka. Ale pokud nepoletím letos, tak příští rok budu mít určitě smůlu. Takže se asi budu snažit dojet domů na Vánoce.
Mimo to netuším, kolikrát se ještě domů dostanu či nedostanu. Ale plánuji jet domů alespoň na měsíc hned jakmile bude vyřízená žádost o víza - pro moje víza musí nejdřív Caleb podat žádost. Jakmile jí schválí, tak já budu moct na ambasádu na pohovor. Ale asi hned jak bude ta část hotová, tak prostě jim tady řeknu, že jedu domů a budu chtít bejt s rodinou. Protože dokud nebudu mít zelenou kartu, tak nebudu moct vycestovat, navíc celý ten proces bude stát peníze, tak ani nebudou peníze na dovolenkování v ČR. Následující týdny a měsíce budou asi sranda.
Počítač jsem si pořídila především kvůli tomu, abych mohla pracovat na "důkaz vztahu", jelikož musíme dokázat, že náš vztah je opravdový. Tudíž já začínám dávat dohromady fotky, naše konverzace, důkazy o tom, že si voláme (výpisy z FaceTime či Viber). U jedné Slovenky jsem četla, že dokonce dokládala i fotky z Facebook (Screenshots, že jsou ve vztahu, engaged apod.) No prostě na co si vzpomenete. Oni si stejně všechno nenechají, ale nechají si pár věcí. Tak čím víc toho bude na výběr, tím lépe.

Hned po návratu z Čech plánuji najít co nejvíce extra práce. Moje HM mi slíbila, že mi pomůže a rozešle emaily kamarádkám a maminkám ze škol. Plus moje kamarádka Lucka řekla, že když se jí někdo zeptá na bejbáč, že mě doporučí. Teď jsem to nechala bejt, abych se zabydlela, rozkoukala a zvykla si na novou rutinu. Navíc stejně teď odjíždím. Takže se do všeho pustím po návratu. Sice nemám radost, že budou prázdniny, ale zase budu placená dvojnásobek mého platu, což rozhodně není na škodu.
Ale můžu říci, že jsem na sebe pyšná, že jsem si za tak kratičkou dobu ušetřila na laptop. Vtipně v USA bych ty peníze utratila ani bych nemrkla. Tady sice je možností dost, jak ty peníze utratit, ale já jsem zaprvé líná někam jet, peníze potřebuji na něco jiného a hlavně kdybych si tady nakoupila, tak nevím, jak bych se stěhovala do USA. Už teď tam mám dva kufry a dva si povezu z Čech. :-D

Joooo a už máme bydlení!!! :)))) Hrozně hezký apartmán.

Teď ještě naplánovat dovolenou v USA. Nevím co dřív. Fakt, že bych se potřebovala rozkrájet, protože nevím, co dřív plánovat a co dřív zaplatit. Když to klapne, tak poletíme na Hawaii - to záleží na armádě, a když ne, tak se vymyslí alternativa. Dokonce jsme přemýšleli i o cruise, ale to taky záleží na armádě. :-D Všechno záleží na armádě. Jinak prozatím to vypadá, že mi ho nechají v USA a žádný deployment, ale s jistotou budeme vědět snad tenhle týden. Caleb konečně začíná v práci. :) A to je asi tak všechno. Já si zase na něco vzpomenu, co jsem sem nenapsala. A schovám si to do dalšího článku.

Tak se mějte hezky.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kristy-aupair in Spain Kristy-aupair in Spain | E-mail | 6. července 2014 v 20:22 | Reagovat

Míšo, nezatracej tu Anglii jenom kvůli tmu, že jsi nenarazila na dokonalou rodinu. V Anglii jsem aupairovala 2x, pokaždý hrůza, v jedný rodině si 5 lidí mylo zuby jedním kartáčkem, v druhé jsme jedli s talířema na kolenou, protože v jídelně bydlelo 7 papoušků ;))
Anglie je krásná, jen děti jsou tam vychovaný trošku jinak, než jsme zvyklí.
Pokud si chceš najít nějakou brigádku, zkus zajít do Blue Arrow, či jiné agentury. Mockrát jsem s nima pracovala, spokojenost jak blázen. Jednou mě poslali do Oxfordu na graduation ball obshluhovat stánek. To byl zážitek!
Každopádně drž se, hodně sil a zdaru do hlídání a užij si dovolenku v čechách :3
x

2 Dí | 8. července 2014 v 22:08 | Reagovat

pevne nervy pri vybavovaní green card! ja som si tym prešla minuly rok (otec je už american citizen) a bolo to doslova o držku...Naštastie už kartu mám ale fakt by som ten proces už nechcela absolvovať.
Držím palce a drž sa! A teším sa na dalšie články, super sa čítaš:)

3 Marillee Marillee | E-mail | Web | 11. července 2014 v 11:58 | Reagovat

Nechápu krátké komentování od člověka, který dává články na titulku. :D Ano, je to sice "v Americe je líp", ale spíš tu vyprávíš o své práci.

Kdyby přede mnou nějaké děcko fláklo houslemi o zem, fláknu já s tím děckem. Nebo bych si to alespoň představila. No, přeju hodně štěstí, tohle určitě není procházka růžovým sadem. Děcka jsou děcka...

Hezkou dovolenou! :-)

4 Zappy Zappy | Web | 11. července 2014 v 12:20 | Reagovat

Práce AP evidentně není žádný med :-)

5 Choi Mari Choi Mari | Web | 11. července 2014 v 12:35 | Reagovat

Já jsem teď taky v Anglii (ne přímo teď jelikož jsem dostala dvoutýdenní dovolenou, tak jsem na dva týdny zpátky doma). Starám se jen o jednoho pětiletýho kluka a celkem poslouchá. Když ne, tak mu stačí vyhrožovat, že to řeknu tátovy, z toho má upřímný respekt. Ještě tedy uklízím celý dům a peru a žehlím (naštěstí po mě nechtěji vařit). To pro mě ze začátku byl záhul, jelikož jsem malýho odvedla do školy a pak jsem skoro celý dopoledne uklízela. Teď už mi to jde naštěstí celkem rychle.
Přemýšlím, že bych zkusila příští rok Ameriku nebo Finsko, ale ještě jsem se nerozhodla, co bych chtěla dělat dál.

PS: Držím palce, ať to nějak zvládneš. A pevné nervy.

6 Em Zet Em Zet | Web | 11. července 2014 v 13:32 | Reagovat

To je zajímavé, také jsem se na au-pair hlásila, ale nepřijali mě kvůli zdravotnímu výpisu. -.- Myslela jsem, že mi jebne :/
Jinak s tou Lilou asi musí být fakt svízel :D

7 surpan surpan | E-mail | Web | 11. července 2014 v 13:37 | Reagovat

No, drž se. Člověk si sice zvykne na všechno, ale někdy než k tomu dojde, není to jednoduché.
Mám teď pár kamarádů v Anglii a dva se chystaj za prací do Norska, tak mě takovéto články zajímaj. Díky

8 Adele ♥ Kate Middleton Adele ♥ Kate Middleton | Web | 11. července 2014 v 14:32 | Reagovat

Ahoj, úplně úžasný blog. Tenhle článke jsem zhltla jedním dechem. bylo zajímavé číst porovnání USA-UK-ČR :)

9 Katee Katee | Web | 11. července 2014 v 16:18 | Reagovat

Krásný článek, moc mě bavilo ho číst :) Přeju ti hodně nervů s dětmi a co nejméně záchvatů Lily :) :D

10 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 12. července 2014 v 14:27 | Reagovat

Radši budu celý život v Anglii než pár let v USA. V USA to lepší není. Lidé mají tuto mylnou představu o dokonalém USA protože to vidí ve filmech, seriálech atp. ale realita.. Lidé tam nemají pojištění, Obama Care nefunguje.. opravdu není co závidět. Si představ, že by jsi šla k doktorovi a oni ti za prášky na hlavu naočkovali 5 tisíc dolarů, protože kvůli vytření museli zapnout jeden přístroj. Ne ne... Do USA max na dovolenou, a nebo jen až vyhraji v loterii, ale žít tam ne ne. To u mě UK vyhrává na plné čáře.

11 M. M. | 12. července 2014 v 14:43 | Reagovat

[10]:

Jak jsem rekla, kazda zeme ma neco. Ja si myslim, ze rozhodne mylnou predstavu o zivote v USA nemam. Uz jenom pro to, ze jsem v tom dva roky zila a neboj, sama jsem si prosla lekarskymi zarizenimi a ruznymi palkami. Ale v mem pripade budu mit jedno z nejlepsich pojisteni v USA a nemam se o co bat. :] Nekdo by byl radsi v USA nekdo v UK.

12 Patw Patw | Web | 12. července 2014 v 16:28 | Reagovat

[11]: A já zase v Irsku a tam je to nejlepší :) Ale jasně - každý má jiné touhy a představy :)

13 L. L. | 12. července 2014 v 19:59 | Reagovat

Já bych třeba do Ameriky nejela ani za zlatý prase. Fakt nikdy. Je vidět, že toho o ní tolik asi nevíš.

[10]: Přesně tak.

14 trefoil trefoil | E-mail | Web | 13. července 2014 v 11:35 | Reagovat

Zdravím,

Tvůj článek mě zaujal :-) Priznám se, že by mě asi USA nelákalo. Ale asi záleží hodně na lidech (myslím tím, koho tam potkáš). Jednou bych se chtěla podívat do Anglie, nebo Irska. Moc mě to tam láká (je to ale složitější).

Přeji Ti hodně štěstí v životě

Jana H.

15 Terka Terka | E-mail | Web | 14. července 2014 v 9:54 | Reagovat

Mě po pravdě neláká ani USA a ani Anglie, ale ráda bych žila ve Francii, přestože jsem tam ještě nikdy nebyla. Podle mě je to opravdu krásná země a je pěkné si snít sen o tom, že budu mít byt naproti Eiffelovce, když je to nereálné. Je pěkné nad tím přemýšlet. :)

Ale z těchto dvou zemí mě víc zajímá Anglie než USA. Do obou zemí bych se ráda podívala, ale do Ameriky maximálně jednou, to by mi stačilo. :) Zato Jižní Amerika, to je kapitola o něčem jiném. :)

16 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 17. července 2014 v 1:15 | Reagovat

Hello!

17 G. G. | 21. července 2014 v 18:01 | Reagovat

Míšo, myslím si, že si měla dost velké štěstí s rodinou v Americe a mít štěstí i na rodinu v Anglii by bylo na nobelovku :) ale nevadí, neztrácej nervy :) jednou ses do toho dala tak to přece nevzdáš :) budu držet pěsti a těšit se na další článek! :)

18 Zuzana Zuzana | 23. října 2014 v 17:18 | Reagovat

MaddyHarry-ty jsi nekdy v USA byl,ze jsi tak chytrej????

19 Zuzana Zuzana | 23. října 2014 v 17:32 | Reagovat

Ja zila i v USA i v UK a souhlasim s autorkou clanku,je to kazdeho nazor...kazdy ma rad jinou zemi...

20 BlopSpeple BlopSpeple | E-mail | Web | 22. září 2017 v 7:47 | Reagovat

bad credit car loan saving account payday loan student loan
<a href="http://loansvtna.org/">cash loans</a>
online payday loan
<a href=http://loansvtna.org/>fast cash loans</a> ’

21 Bbecunseni Bbecunseni | E-mail | Web | 22. září 2017 v 12:58 | Reagovat

get fast cash
<a href="http://paydayvax.org/">payday loans near me</a>
200 cash payday loan
<a href="http://paydayvax.org/">best payday loans</a> ’

22 Scrbgreepe Scrbgreepe | E-mail | Web | 23. září 2017 v 7:40 | Reagovat

cialis for daily use
<a href="http://cialisofkl.com/">buy cialis</a>
online cialis
<a href=http://cialisofkl.com/>buy cialis</a> ’

23 FvvsBoypor FvvsBoypor | E-mail | Web | 23. září 2017 v 12:36 | Reagovat

cialis low dose
<a href="http://cialisoanzb.com/">cheap cialis</a>
cialis side effects in men
<a href="http://cialisoanzb.com/">online cialis</a> ’

24 Ffvgideova Ffvgideova | E-mail | Web | 25. září 2017 v 3:32 | Reagovat

cialis made in india
<a href="http://veucialis.com/">buy cialis</a>
cheap cialis
<a href=http://veucialis.com/>cialis online</a> ’

25 FsvBoypor FsvBoypor | E-mail | Web | 25. září 2017 v 4:50 | Reagovat

cialis daily canada
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a>
cialis pill splitting
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a> ’

26 Azsvadvinc Azsvadvinc | E-mail | Web | 26. září 2017 v 1:32 | Reagovat

online purchase viagra
<a href="http://viagraonszb.com/">cheap viagra</a>
viagra dosing
<a href=http://viagraonszb.com/>viagra</a> ’

27 BhnjAlbugs BhnjAlbugs | E-mail | Web | 26. září 2017 v 3:58 | Reagovat

viagra online canadian pharmacy
<a href="http://viagracekan.com/">cheap viagra</a>
generic viagra
<a href=http://viagracekan.com/>generic viagra</a> ’

28 PameEuroni PameEuroni | E-mail | Web | 28. září 2017 v 23:26 | Reagovat

personal loans no faxing
<a href="https://installmentsvfacr.com/">installments loans</a>
credit card consolidation loan
<a href=https://installmentsvfacr.com/>personal installment loans</a> ’

29 Fvthsunseni Fvthsunseni | E-mail | Web | 29. září 2017 v 9:57 | Reagovat

bad credit loan payday loans payday lender bad credit loan
<a href="https://cashrvyn.com/">payday advances</a>
payday loans and no credit check
<a href="https://cashrvyn.com/">payday advances</a> ’

30 Febbunseni Febbunseni | E-mail | Web | 1. října 2017 v 6:07 | Reagovat

same day payday loans no credit check
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance loans</a>
3 month payday loans uk
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance loans</a> ’

31 Jtnboptofe Jtnboptofe | E-mail | Web | 3. října 2017 v 21:34 | Reagovat

10 dollar payday loan
<a href="https://paydayloamec.com/">cash advance</a>
online loans no credit check
<a href=https://paydayloamec.com/>pay day loans</a> ’

32 Muntrencop Muntrencop | E-mail | Web | 4. října 2017 v 6:33 | Reagovat

viagra 100
<a href="http://sexviagen.com/">viagra pills</a>
order brand name viagra
<a href="http://sexviagen.com/">buy viagra</a> ’

33 BnrsWasulp BnrsWasulp | E-mail | Web | 21. října 2017 v 0:28 | Reagovat

generic viagra 100mg - http://tabletve.com/
try viagra for free <a href=http://tabletve.com/>Kamagra 100mg</a> ’

34 BnrfsWasulp BnrfsWasulp | E-mail | Web | 24. října 2017 v 6:50 | Reagovat

viagra online generic - http://genericviagra-onat24.com/
viagra uk sales <a href=http://genericviagra-onat24.com/>buy viagra</a> ’

35 FfnhhjxShiste FfnhhjxShiste | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 9:44 | Reagovat

30 day payday loan
<a href="https://cashecbya.com">payday loan lenders</a>
bad credit loan
<a href=https://cashecbya.com>need cash now</a> ’

36 MbjmvkWragma MbjmvkWragma | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 22:45 | Reagovat

cheapest viagra prices
http://vipnowed7.com/
viagra alternative
<a href="http://vipnowed7.com/">buy viagra online generic</a>

37 SvesbSosock SvesbSosock | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 6:24 | Reagovat

bad credit instant payday loan https://now24paydayloans.com/
online loans <a href=https://now24paydayloans.com/>payday loans near me</a>

38 Timothybed Timothybed | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 16:47 | Reagovat

Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here: http://pagebin.com/rpmpI0wS

dubai make money online reviews, how to make a paypal transfer, earn money by playing games online in pakistan, how to make money on soccer betting, make money online myanmar, casino online poland, how to make money selling cloud services, take surveys and make money
, ideas to make money in india, how to win money online games, best online casino play real money, paypal money generator 2016 no survey no password, fast ways to make cash now, bank account transfers to maximize income, what are good ways to make money online, can you do walmart money transfer over the phone, online casino games 1250, online casino gaming platforms, how to make money not online
, make money doing online surveys, how much can you earn selling ebooks on amazon, earn money online quiz contest, how do i legitimately make money from home, make money online under the table, free online casino games 300, online casino roulette, how to earn money fast through internet

39 Faaideova Faaideova | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 13:04 | Reagovat

side effects cialis one a day
<a href="http://cialisovnsm.com/">cialis soft tabs</a>
effects of cialis
<a href=http://cialisovnsm.com/>buy cialis online without a prescription</a> ’

40 Mbsslunk Mbsslunk | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 14:13 | Reagovat

purchase viagra
<a href="http://newmed1onlinev.com/">buy viagra now</a>
pfizer viagra for sale fast delivery
<a href="http://newmed1onlinev.com/">viagra 100mg</a> ’

41 Fntideova Fntideova | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 13:18 | Reagovat

how much does cialis cost
<a href="http://cialisenax.com/">canada cialis</a>
cialis over the counter
<a href=http://cialisenax.com/>cialis cheap</a> ’

42 Fndideova Fndideova | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 15:15 | Reagovat

cialis professional vs regular
<a href="http://buyvcialiosonline.com/">tadalafil cialis</a>
buy cialis from india
<a href=http://buyvcialiosonline.com/>order cialis online</a> ’

43 obtamuh obtamuh | E-mail | Web | 3. února 2018 v 12:03 | Reagovat

Я извиняюсь, но, по-моему, Вы допускаете ошибку. Могу это доказать.

---
По моему мнению Вы ошибаетесь. Могу отстоять свою позицию. Пишите мне в PM, обсудим. скачать fifa 15 торрент механики без origin, скачать игру fifa 15 pc и <a href=http://15fifa.ru/index.php?newsid=8>фифа 15 системные требования на пк</a> скачать file master для fifa 15

44 Hnbsizom Hnbsizom | E-mail | Web | 13. února 2018 v 23:55 | Reagovat

Hello! All! <a href="https://writeresearchpaper.us.com/">writing paper</a> <a href=https://writeresearchpaper.us.com/>term paper</a> ok’

45 BdcOreft BdcOreft | E-mail | Web | 15. února 2018 v 18:23 | Reagovat

https://writingbusinessplan.us.com/
writing dissertations
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">startup business plan</a>
OK’

46 Mndclainc Mndclainc | E-mail | Web | 20. února 2018 v 16:58 | Reagovat

OK’ https://loanonline.us.org/
speedy cash <a href="https://loanonline.us.org/">online loan</a>

47 GbmOvern GbmOvern | E-mail | Web | 24. února 2018 v 12:48 | Reagovat

cialis effects - http://buycialisomskc.com/
buy generic cialis in canada <a href=http://buycialisomskc.com/>cialis pills</a> ’

48 GbdUlcery GbdUlcery | E-mail | Web | 24. února 2018 v 19:00 | Reagovat

cialis low dose - http://cialisonlineoansx.com/
canadian generic cialis <a href="http://cialisonlineoansx.com/">cialis generic</a> ’

49 GblWragma GblWragma | E-mail | Web | 28. února 2018 v 15:58 | Reagovat

<a href="http://freeerectilepills.com/">erectile pills</a>
viagra price comparison
<a href="http://freeerectilepills.com/">erectile pills</a> OK’

50 PplWragma PplWragma | E-mail | Web | 4. března 2018 v 4:40 | Reagovat

<a href="http://erectiledysfunctionmedicationpills.com/">cure erectile dysfunction</a>
viagra generic online
<a href="http://erectiledysfunctionmedicationpills.com/">erectile dysfunction help</a> OK’

51 FntWragma FntWragma | E-mail | Web | 8. března 2018 v 16:49 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://viasergeneric.com/">buy viagra</a>
best price viagra
<a href="http://viasergeneric.com/">viagra online</a> OK’

52 Kmsspivy Kmsspivy | E-mail | Web | 14. března 2018 v 0:39 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagrapbna.com/">viagra price</a>
viagra patent
<a href=http://viagrapbna.com/>viagra online</a>  OK’

53 HnnSaumn HnnSaumn | E-mail | Web | 24. března 2018 v 14:41 | Reagovat

<a href="https://needmoney.us.com/">need a quick loan</a>
tax debt relief <a href="https://needmoney.us.com/">need payday loan</a>
OK’

54 Brdreums Brdreums | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 15:20 | Reagovat

More Less Related Topics More from the Living Younger with Diabetes Health Guide 1. online order viagra <a href="http://viagra-onlinenas.com/">viagra online prescription free</a> buying viagra in uk <a href=http://viagra-onlinenas.com/>buy viagra online</a>  With a hiatal hernia, the diagnosis is based on the symptoms reported by the person. OK’

55 bsdfreums bsdfreums | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 2:24 | Reagovat

buy discount viagra online <a href="http://viagapharmaked.com/#">cheap viagra</a> how viagra works <a href=http://viagapharmaked.com/#>order viagra</a> OK’

56 wbzsizom wbzsizom | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 10:57 | Reagovat

viagra story <a href="http://junkmarketstyleevents.com/#">women taking viagra</a> buy viagra canada <a href=http://junkmarketstyleevents.com/#>viagra discount online</a> OK’

57 dczreums dczreums | E-mail | Web | Úterý v 16:49 | Reagovat

viagra alternatives <a href="http://menedkkr.com/#">pfizer viagra</a> get viagra <a href=http://menedkkr.com/#>free viagra without prescription</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama